Skype z poprawkami dla języka polskiego udostępniony w kręgach Release Preview oraz Slow

Pod koniec stycznia część osób zaczęła otrzymywać nową wersję aplikacji Skype, wprowadzającą szereg długo oczekiwanych poprawek. Wczoraj najnowsza wersja pojawiła się również na naszych telefonach w kręgu Release Preview.

Aplikacja Skype po długim okresie zastoju w końcu zaczęła otrzymywać nowe funkcje i poprawki błędów. Wersja 11.11.105 jest już kolejną w przeciągu kilku ostatnich dni. Najwięcej pozytywnych zmian, nieodnotowanych w zagranicznych serwisach, dotyczy naszego regionu i języka. Tytuł został spolszczony, a powiadomienia systemowe w końcu zaczęły działać. Można by rzec: dlaczego po pół roku czekania?

Zmiany w stosunku do wersji 11.10.152 obejmują:

  • poprawki wydajności: aplikacja otwiera się szybciej i działa płynniej na słabszych urządzeniach
  • poprawki dla języka polskiego: nowa nazwa aplikacji, pełne powiadomienia w centrum akcji z możliwością odpisywania
  • wciśnięcie klawisza Enter powoduje przejście do kolejnej linii zamiast wysłania tekstu
  • poprawki dynamicznego kafelka: zamiast znaku * mamy podaną ilość nieodczytanych konwersacji
  • poprawki synchronizacji: odczytanie wiadomości na urządzeniu powoduje zniknięcie powiadomienia na kafelku na pozostałych
  • jeżeli zaznaczono opcję “Użyj mojej książki adresowej” otrzymamy możliwość wysłania prośby o dodanie do kontaktów drogą e-mailową na lokalnym urządzeniu
  • wprowadzono drobne poprawki w opcjach Konfiguracji w tym zgodę na strumieniowanie multimediów przez boty

Najnowsza wersja Skype UWP udostępniona została zarówno na telefony, jak i inne urządzenia: pecety oraz tablety w kręgach RP oraz Slow. Aplikację możecie pobrać z poniższego linku.

Wersja dla systemu Windows 10 Mobile