Skype z obsługą SMS oraz Mapy z ciemnym motywem dostępne w kręgu Release Preview

Dzisiaj Microsoft udostępnił aktualizacje aplikacji Skype Preview oraz Mapy Windows dla uczestników programu Windows Insider zapisanych do kręgu Release Preview. Obie aplikacje otrzymały nowości, które pojawiły się kilka dni temu w szybkim kręgu aktualizacji. Jeżeli jesteście zapisani do kręgu Release Preview to już teraz możecie pobrać nową wersję Skype Preview z obsługą wiadomości SMS oraz aplikację Mapy z ciemnym motywem oraz ruchem drogowym.

Skype Preview z obsługą SMS

Skype Preview UWP z obsługą wiadomości SMS

Dzisiejsza aktualizacja aplikacji Skype Preview do wersji 11.8.190.0 umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS. Po uruchomieniu zaktualizowanej wersji pojawi się pytanie dotyczące tego czy chcemy ustawić Skype jako aplikację domyślną dla wiadomości SMS. Jeżeli się zdecydujemy to od tego momentu będziemy mogli korzystać wyłącznie z aplikacji Skype. Pamiętajcie, że w każdym momencie możecie zmienić domyślną aplikację w ustawieniach telefonu. Jeżeli Wasze komputery również posiadają testową kompilację z szybkiego kręgu to tym samym Wasze wiadomości będą widoczne na komputerze.

Pobierz Skype Preview

 

Mapy Windows z ciemnym motywem i ruchem drogowym

Ruch drogowy Mapy Windows w Windows 10 Mobile

Mapy otrzymały aktualizację do wersji 5.1609.2631.0. Poniżej zamieszczam listę nowości:

 • Jasny lub ciemny kolor aplikacji dopasowuje się automatycznie do ustawień telefonu. Aplikacja otrzymała nowy, ciemny kolor oraz możliwość automatycznego dopasowania kolorystyki w zależności od ustawień telefon. Użytkownik ma również możliwość manualnej zmiany koloru.
 • Jasny lub ciemny motyw mapy. Dodatkowo mamy teraz możliwość ręcznej zmiany koloru motywu mapy. Aplikacja na podstawie aktualnego czasu automatycznie dopasuje jej kolor ale jeżeli sami chcemy tego dokonać to możemy to zrobić w ustawieniach aplikacji.
 • Sprawdzanie natężenia ruchu drogowego. Dodano możliwość sprawdzenia natężenia ruchu drogowego pomiędzy domem a naszą pracą. Aby funkcja działała musimy dodać do ulubionych lokalizację naszego domu oraz miejsca pracy. Jeżeli to zrobimy to możemy szybko sprawdzić natężenie ruchu przechodząc kolejno do: Opcje (trzy kropki) > Ruch drogowy (widoczne na powyższym zrzucie ekranowym).

Pobierz Mapy Windows

 

Dodanie obu aplikacji do kręgu Release Preview zwiastuje ich rychłe pojawienie się w produkcyjnym kręgu aktualizacji czyli dla użytkowników z oficjalną wersją systemu Windows 10 Mobile. Czy czekacie na opisywane nowości w aplikacjach Skype oraz Mapy?

 • żeby wysłać smsa, uruchamia się skype – to „nowa” super funkcja, sprawia że musi minąć kilkanaście sekund, żeby wysłać smsa. 15 lat temu zabierało to mniej czasu.

  • Jacek Makojnik

   Hmmm… Udało Ci się zainstalować W10M na telefonie na korbkę?

   • jeżeli Lumia 735 jest tak w żargonie nazywana – w co jestem w stanie bez problemu uwierzyć – to odpowiedź brzmi: tak.

  • Takie są smartfony, niby dają wiele możliwości, ale spowalniają podstawowe funkcje. Na Nokii 6300 i Ashy 210 naciskałem strzałkę w bok i w ułamku sekundy miałem aplikację do wysłania SMS-a ;P

 • Piotr
 • A propos SMS. Właśnie zauważyłam, że kafelek Wiadomości nie pokazuje treści, nie jest live. Zmiana rozmiaru nic nie daje. Chyba po aktualizacji do 189 (RS1) tak się stało. No co za Microshit! Kafelki poczty i kalendarza nie działają, kafelek Kontaktów raz jest live, raz nie, pewnie zależy to od humoru Dony. Do tego martwy kafelek Wiadomości. Już mam dość.

 • Sebastian Kulesza

  ze skype nie można wysłać sms premium chyba że damy mu nazwę odbiorcy, automatycznie też przypisuje do nr smsa +48 tak że ni można odrazu odpisać

 • Andrzej S

  Niech dodadzą obsługę kategorii dróg bo Mapa potrafi nawigować po drodze z krzakami a ma obok drogę asfaltowa…. !!!

 • Andrzej S

  Mapy 5.1609.2631.0 są dostępne w oficjalnym kanale dla RS1 L950XL-DS

 • P PP

  Mapy windows – jest gorzej niz zle. Remont na glownej autostradzie w UK na dlugosci miedzy dwoma wezlami pod Luton (droga calkowicie zamknieta) i tylko to straszne google maps wiedzialo o tym i poprowadzilo dobrze (choc za pozno wlaczone) – przez brak info na mapach windowsa stracilem prawie 2h. No ale… (to nie pierwszy raz kiedy „badziewne” google mpas uratowalo mi tylek – ale bronie map windowsa – choc brak mi juz argumentow) jak u Was sie to sprawuje?

 • Donnie Darko
  • P PP

   Wystarczy, ze denerwuje jak sms przychodzi a ogladam film z podlacznego do TV laptopa – albo jak jedna pani pisze a druga ktora o pierwszej winna nie wiedziec siedzi przy kompie ze mna 😉 (ta druga opcja prosto z wirtaulnej rzczywistosci ;)) ale… 😉

 • DzieX

  Czy działają powiadomienia? Bo to już zaczyna być kurwa przykre :/

  • Działają tylko powiadomienia SMS.