Skype przestaje działać w Windows Phone 8.1 oraz Windows 10 Mobile TH2

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Microsoft zakończył wsparcie dla starszych aplikacji Skype w takich systemach jak Windows Phone 8.1 czy Windows 10 Mobile w wersji TH2. Aplikacje przestały działać w zeszłą sobotę czyli pierwszego lipca.

Dla przypomnienia zamieszczam raz jeszcze oficjalny komunikat z Microsoft dotyczący zakończenia wsparcia dla starszych aplikacji Skype:

Zauważyliśmy, że korzystasz ze starszej wersji Skype’a (lub miało to miejsce w przeszłości). Wersja ta zostanie na stałe wycofana. Z dniem 1 lipca 2017 utracisz możliwość logowania się do starszych wersji Skype’a. Twój Skype został ostatnio zaktualizowany lub korzystasz z niego od niedawna na innym urządzeniu? Świetnie! Możesz zignorować tę wiadomość e-mail.

Aby móc nadal rozmawiać z rodziną i znajomymi przez Skype’a, musisz go zaktualizować do najnowszej wersji. Zajmie to tylko kilka minut, a wszystkie Twoje kontakty i konwersacje pozostaną na swoim miejscu i będą dostępne, gdy się zalogujesz.

Jeśli nie możesz zaktualizować Skype’a, zajrzyj na naszą witrynę pomocy technicznej, aby sprawdzić, czy Twoje urządzenie i system operacyjny nadal go obsługują. Jeśli nie jest on już obsługiwany, możesz nadal rozmawiać z rodziną i znajomymi, korzystając ze Skype’a na innych urządzeniach. Najnowsze wersje Skype’a dla wszystkich obsługiwanych urządzeń są dostępne pod adresem https://www.skype.com/download. Możesz logować się na każdym z nich przy użyciu tego samego konta Skype.

1 lipca użytkownicy telefonów z systemem Windows Phone 8, Windows Phone 8.1, Windows 10 Mobile TH2 (kompilacje 10586), Windows RT oraz TV utracili możliwość logowania do aplikacji Skype. Posiadacze wspieranych smartfonów Windows Phone 8.1 mogą w dalszym ciągu korzystać z komunikatora po uprzedniej aktualizacji do systemu Windows 10 Mobile. Powyższa informacja nie dotyczy urządzeń z systemem Windows 10 oraz Windows 10 Mobile (od wersji Anniversary Update – kompilacje 14393), na których w dalszym ciągu aplikacja Skype będzie działać poprawnie.

 • D3F

  Zanim zacznie się gównoburza, warto by wspomnieć że dla W10M chodzi o aplikację wiadomości w której był zintegrowany skype.

  • Według mnie nie chodzi tylko o aplikację Wiadomości, ale również o osobną, starą aplikację Skype. Nowa wersja Skype pojawiła się dopiero dla telefonów z systemem Anniversary Update.

   • D3F

    Tak, ale stara apka to o ile się nie mylę to ta sama co na windows phone.

    • Dokładnie. Czyli użytkownicy Windows 10 Mobile TH2 zostają całkowicie odcięci od aplikacji Skype.

     • D3F

      O ile jeszcze tacy istnieją 😉

     • Slevin

      Skoro nie istnieją to po co ich odcinać? Nic tym nie zyskują tylko znowu tracą wizerunkowo.

     • D3F

      ano, bo jak chcesz poczynić jakieś na serwerze to często musisz też coś zmodyfikować to w aplikacji. Łatwiej/wygodniej/taniej jest trzymać jedną wersję niż trzy.
      Do tego pewnie dochodzi znikoma ilość tych użytkowników.

     • Slevin

      Widocznie jestem „starej daty” i nawet dla małej ilości użytkowników trzymał bym usługę, przecież dla takiej firmy to nie może być duży wydatek. A teraz cały internet obiegnie wiadomość, że MS znowu coś wyłączył 🙂

     • V3

      To jest biznes a nie organizacja charytatywna. Przecież nie będą utrzymywać pracowników serwerów usług dla małej społeczności. Nie mają w tym zysku.

     • Slevin

      A skąd wiesz ile to kosztuje? Ja nie wiem, ale nie sądzę że to by zrujnowało cała firmę. I właśnie dlatego, że to biznes powinno im zależeć na klientach albo wizerunku.

     • V3

      Chyba zartujesz sobie. Juz samo przejecie Nokii wpisane w strate na 7.6 mld $.
      http://www.computerworld.com/article/2945371/smartphones/microsoft-writes-off-76b-admits-failure-of-nokia-acquisition.html

      Od tego momentu nastepowalo ciecie strat przez M$.

      Jaki jest sens utrzymania martwego systemu ? Po to zeby garstka ludzi otrzymywala update, na w koncu przestarzalych urzadzeniach ?
      Jaki jest sens biznesowy ? Nie ma. Oni juz od dawna w zaden sposob nie zarabiaja na W10m.

     • Slevin

      Mówimy o Skype przecież, a nie i systemie…

     • V3

      Wiem. Ale zrozum ze do utrzymywania aplikacji, update-ow, wszelkich zmian – konieczny jest zespol. Czyli koszty. Skoro system stoi – bo ilosc ludzi ulegla zmniejszeniu, to jak inaczej moze byc z appsami.
      Oni nie zarabiaja na Skype na W10m bo userow jest zbyt malo.

     • Slevin

      Ile ludzie potrzeba do utrzymania skype? Ile kosztów generuje? Nie wiesz, tak samo jak ja… Może to kosztować 1 dolara, a może i 100mln. Nie wymagam aby aplikacja była rozwijana itd, po prostu aby działała. To ich decyzja i ok, czyli powinni zamknąć xbox, holo i inne projekty bo „nie zarabiają”? Dla mnie takie właśnie podejście jak MS sprawia że z fana stałem się antyfanem, jedynie z windowsa muszę korzystać, nawet z poczty zrezygnowałem.

     • V3

      Najmniejsza pensja informatyka w MS to ok 4000Usd na miesiąc i to mówimy o stazyscie. Ale czy możesz zrozumieć że utrzymywanie całego backgroundu dla aplikacji to również koszty ? Przecież to są połączenia głosowe.
      Xbox to całkiem inna platforma która ma użytkowników w postaci konsolowcow a tutaj usługa została dodana.
      Piszesz że wymagasz aby działała. Ja rozumiem czemu biznesowo to domykają, ty chyba nie do końca. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie abyś napisał podobna aplikacje jak Skype. Zarobisz miliony i będzie działać po wsze czasy ?

     • Slevin

      Ale ja doskonale rozumiem dlaczego ją zamykają, bo się słupki mają zgadzać, a Ty nie rozumiesz że ktoś może mieć inne zdanie? Moim zdaniem słupki nie są najważniejsze i tyle. Sam nie korzystam z tego od lat mimo tego dziwi mnie podejście MS do pewnych spraw.

     • V3

      No to skoro nie korzystasz to w jakim celu tak żarliwie dyskutujesz? Sztuka dla sztuki czy jak ?

     • Slevin

      Dyskusja (od łac. discussio, aby to omówić) – jeden ze sposobów wymiany poglądów na określony temat, popartych argumentami, prowadzona w gronie dwóch lub więcej osób. Dyskusja może mieć formę ustną (komunikacja werbalna) lub pisemną.

      Mój tata ma mój stary telefon z windowsem, dopiero co go ogarnął, a korzysta ze skypa, whatsapp. Martwię się o niego 🙂

     • V3

      Rozumiem teraz twoje powody Ale wciąż argumentów nie miałeś lub były bardzo małej wagi ?

      W mojej opinii tata nic nie traci. Whatsapp jest znacznie lepszy. Dodatkowo ma jeszcze Vibera i Line. I cały szereg innych podobnych aplikacji ?

     • Donald

      Skoro wspomniałeś swojego tatę to dodam coś od mojego taty, który powiedział mi mniej więcej coś takiego jak mu o tym powiedziałem na temat Skype-a: Niech mnie w du.ę pocałują, kupię nowy telefon na jesieni taki jak ty jak klientów nie szanują. Dodam że ma L640 XL DS ale musiałem mu przywrócić do WP 8.1 bo go o mało szlak .. ….. jak mu zaczął telefon funkcjonować po ostatniej aktualizacji do najnowszej wersji sytemu.

     • V3

      No i ok. Ale to nie ty jestes dostawca uslugi ani jej autorem. A to jest produkt korporacji i to korporacja ponosi koszty jego obsługi.

     • V3

      A po utrzymywac cos dla nieistniejacego klienta ? Po co placic za garaz jak się nie ma samochodu ? Zastanów się co Ty wypisujesz.

     • Slevin

      Sam się zastanów co wypisujesz, jeśli nie potrafisz prowadzić dyskusji to po co piszesz? Po co spierasz się o przegraną sprawę?

     • V3

      Twoje wypowiedzi stanowią alogiczna całość. Żeby dyskutować potrzeba argumentów a Ty nie przedstawiasz żadnych poza twoim widzimisie.
      Cofnij się do czasów Symbiana czy MeeGo i zobacz gdzie są dziś. Baa nawet do pierwszych Androidów do np wersji 2.1.
      Jak widać nic powaznego tam nie działa bo nie ma już klientów więc utrzymywanie czegos dla nikogo ma taki sam sens jak rower dla ryby Ale widzę kolego że dla Ciebie to jest dziwne. Ż mojej oceny twoja dyskusja to sztuka dla sztuki. Chyba Ci się nudzi bo póki co nie usłyszałem ani jednego aegumentubz twojej strony.

     • Slevin

      To może zacznij czytać zamiast bić pianę? 🙂 jednymi z moich argumentów było dbanie o klienta, dbanie o wizerunek, oraz to że nie tylko skype przynosi straty a mimo tego te projekty trzymają.

      I fakt jestem w pracy, zrobiłem co powinienem zrobić na ten etap dnia i się trochę nudzę 🙂

     • V3

      Dbanie o jakiego klienta ? Sprawdź % udziału w10m w rynku najpierw.
      Dbanie o wizerunek bo wyłączają usługę dla jakiegoś promila userow a.moze nawet i mniej?? Od tego są sztaby PR.
      Widzę że jesteś trochę oderwany od biznesowej rzeczywistości.
      Trzymanie projektów generujących straty też ma określony timeline. Jeśli nie ma opcji na rozwój czy połączenie usług w pakiet to nierentowne też zamkną. Zacznij myśleć nad tym co piszesz.

     • Slevin

      A ja widzę, że masz wielką korporacyjną firmę i doskonale znasz biznesową rzeczywistość, dokładnie wiesz ile kosztuje utrzymanie skypa dla promila użytkowników. Jesteś specjalistą od PR i dlatego siedzisz na jakiejś stronie i tracisz czas na tłumaczenie działań firmy której jesteś fanem 🙂 też ciekawie 🙂

     • V3

      Czy trzeba mieć wielką korporację żeby znać reguły postępowania? To tak jakbyś powiedział że trzeba mieć Maybacha za 2mln złotych żeby umieć jeździć samochodem. Kolejna Alogika.
      Nie tracę czasu. Pije poranną kawę zanim ruszę w świat jak Marceli Szpak ?

     • Slevin

      No widzisz, a ja pracuję w małej firmie projektowej gdzie zdarza się zrobić projekt „za darmo” na granicy opłacalności albo dokładając tylko dlatego aby pozyskać klienta i był zadowolony. Z takim podejściem mamy prace na wiele miesięcy bo ludzie przychodzą z polecenia i nasza firma radzi sobie coraz lepiej 🙂 ale dla nas liczy się każdy klient 🙂

     • V3

      No i gratulacje ? Ale to trochę inna skala i inny punkt w rozwoju firmy niż Corpo. ? Ale ręce na pokład i do przodu. Pozdrawiam ?

     • Donald

      W tym miejscu masz rację bo jak się dba o klienta nawet tego który nie daje firmie dochodu tylko firma wychodzi na zero lub dokłada jakiś promil (to w przypadku Microsoftu jest ten promil) to nie dość że utrzyma tego klienta na przyszłość to pokaże jemu i innym potencjalnym klientom że jest godna zaufania i w ten sposób pozyska tychże nowych klientów. Jak widać w Microsofcie tego nie rozumieją i nie tylko.

     • V3

      Trzeba było tak od razu ?

     • Według danych na koniec maja 5.4% wszystkich użytkowników Windows 10 Mobile posiadało wersję 1511 czyli właśnie TH2.

     • Krzysztof Kowalski

      A nie wszystkie telefony które otrzymały TH2, otrzymały również AU ? Te 5,4% to zapewne Insiderzy z telefonami które nie otrzymały oficjalnie W10M.

     • Po części zawarłeś odpowiedź w pytaniu. Uzupełnieniem są telefony Acer Liquid Jade Primo oraz Cube WP10.

     • Mobilny

      W takim razie Insiderów też ubywa, bo wersja 1511 w czerwcu zanotowała spadek do 4,6%.

   • KrzysztofJS

    Jeśli dobrze pamiętam wersja zwana „starą” miała nr 7……, natomiast „nowa” 11….. Posiadam obie wersje wprawdzie na PC, „starą” dziś odpaliłem i działa. Dotyczy to pewnikiem li tylko wersji mobilnych, jeżeli się mylę proszę o poprawienie.

  • Skype is no longer supported on the following:
   Android 4.0.2 and lower
   Blackberry OS 7.1 and lower
   iOS 7 and lower
   Mac OS X 10.8 and lower
   Skype landline phones, cordless DECT phones, and analog telephone adapters (ATA)
   Note: Skype phones, and adapters may still be available to purchase through third party retailers, but are no longer supported
   Skype mobile for Verizon
   Skype on 3
   Skype on Telkomsel
   Skype on TV
   Symbian OS
   Windows 10 messaging and calling apps on Windows 10 version 1511 (OS Build 10586) and lower.
   Note: Skype UWP app for Windows 10 version 1607 (Anniversary update) and above is not affected
   Windows Phone 8.1 and lower
   Windows RT
   https://support.skype.com/en/faq/FA34763/which-skype-enabled-devices-or-platforms-are-no-longer-supported

 • olg

  Nigdy już żadnego tel z windowsem nigdy

  • Krzepki Harry

   To akurat nie będzie trudne – gorzej, jakbyś właśnie chciał nowy 🙂

   • Mobilny

    Telefonu już nie, ale może w przyszłym roku Windowsa 10 on ARM w smartfonie 🙂

 • PAWEŁ JABŁOŃSKI

  Może nie w temacie
  Lumia dual sim 950 – jest błąd aktualizacji (nie pamiętam której) która powoduje że na kafelku sim2 nie ma podpisu.
  Wystarczy połączyć kafelki w jeden i rozłączyć i napis się pojawia(u mnie zadziałało) to samo z z kafelkiem połączenia i mamy napis na wszystkich kafelkach.
  Taka ciekawostka może komuś pomoże .
  pozdrawiam.

  • zynio

   nie koniecznie – ja klikam w sim którąś i normalnie poprawia sie w przypadku wiadomości to samo zrób.Rzadko to się pojawia ale wystarczy kliknąć i wraca normalnie.

   • PAWEŁ JABŁOŃSKI

    U mnie problem polegał na tym że po aktualizacji… brak napisu i tak z miesiąc ( oczywiście resety pod każdym względem) a dziś tak zrobiłem i zadziałało …magia:-)

    • zynio

     sporadyczny rzadki przypadek ale czy tel czy wiad. to pozostaje klikać w któreś.U mnie to zaczeło się nie po aktualizacji tylko jak połaczyłem kafle i od tamtego czasu taki błąd występuje.

     • PAWEŁ JABŁOŃSKI

      no ja nigdy nie łączyłem kafli, bo mam priv i służbowy , nawet robiłem reset wdrt. i było ok. ale jak zaktualizował to był już błąd nie wyświetlał . A jak połączyłem i rozłączyłem pomogło.

  • previewcut

   U mnie natomiast po kilku aktualizacjach (2-3?) przestało wyświetlać liczbę nieodebranych na kafelku wiadomości i połączeń. Twój sposób nie pomógł a dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych i ściąganie oczywiście apek na nowo. Taki myk 🙂 A dziwiłem się, że nie widzę nie odebranych. W aplikacji owszem ale na kaflach nic.

 • 馬戈

  Nie ma to jak odciąć dostęp do aplikacji na swój własny system szczególnie W10M TH2 wydany rok temu przy tym dalej wspierając starsze wersje Androida, najstarszy Jelly Bean – 2012 rok tak dla przypomnienia. Tak, wiedziałem, że to nastąpi ale mimo wszystko uważam, że jest to smutne, a zarazem żałosne posunięcie. Z resztą nie pierwsze i zapewne nie ostatnie.

 • Zbigniew Materna

  Witam mam pytanie.Od jakiegoś czasu nie mogę zsynchronizować sms z telefonu na komputer.Może mi ktoś doradzić co zrobić by sms z telef były widoczne na PC.Mam włączoną synchronizacje na telefonie i na PC.Kontakty są a sms brak.

  • Kowalczyk Damian

   Korzystasz ze Skypa do wysyłania smsów?

   • zbigniew M

    Witam.Niestety nie korzystam ze skypa do wysyłania sms i chyba tu leży problem tak teraz myślę.Dawno nie zaglądałem do wiadomości na Pc.Teraz akurat zajrzałem i widzę że nie ma.Co im przeszkadzało jak wysyłam wiadomość.A wolę wysyłać normalnie jak przez skypa.Ale dzięki za pomoc to pewnie tu leży przyczyna.Pozdrawiam☺

   • Zbigniew Materna

    Witam dzisiaj dostałem aktualizację apki sms i teraz na PC wróciły wszystkie wiadomości 🙂

 • lukasz s

  Za niedługo to nic nie będzie działać.

 • TH2, Skype działa, właśnie zadzwoniłem na Echo