Microsoft stworzy aplikację Skype UWP z wykorzystaniem React Native

Microsoft zamierza zmienić narzędzia, na podstawie których rozwija aplikację Skype UWP dla systemu Windows 10. W niedługim czasie aplikacja zostanie zaktualizowana z wykorzystaniem narzędzi React Native, które są częścią UWP od dłuższego czasu. To oznacza, że już niebawem wszyscy użytkownicy komunikatora Skype będą korzystali z tej samej wersji niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego.

Według portalu WindowsUnited.de aplikacja Skype UWP napisana z wykorzystaniem narzędzi React Native trafi w niedługim czasie w wersji beta do użytkowników systemu Windows 10. Nie wiadomo czy aplikacja zostanie udostępniona dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Microsoft oraz Facebook rozpoczęli współpracę w zakresie React Native w 2016 roku. Zarówno aplikacja dla systemu Android jak i iOS korzysta właśnie z tych narzędzi. Teraz do tej grupy ma dołączyć również aplikacja Skype UWP dla Windows 10. To oznacza, że Skype będzie wyglądać tak samo oraz będzie aktualizowany w tym samym czasie na wszystkich urządzeniach niezależnie od systemu operacyjnego.

W starszych wersjach systemu Windows dostępna jest od października zeszłego roku aplikacja Skype, która jest identyczna z wersjami dla systemów Android oraz iOS. Nie jest ona dostępna dla najnowszych kompilacji Windows 10 i być może to właśnie ona w niedługim czasie zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników Windows 10. Już teraz możecie sprawdzić jak wygląda odwiedzając ten artykuł.

Źródło: WindowsUnited.de, InfoQ