• Microsoft
  • Komentarze: 50

Skype Preview z poprawkami w Windows Insider

W szybkim kręgu Windows 10 otrzymujemy coraz więcej nowości i poprawek. Po zmianach w aplikacji Zdjęcia oraz Aparat, kolejne aktualizacje otrzymał Skype Preview.

Na początek przyznam się, że Microsoft wprowadził mnie w błąd. Po poniedziałkowej aktualizacji do wersji 11.8.197.0 w systemie pojawiły się wreszcie powiadomienia w centrum akcji, do tej pory niedostępne dla naszego języka. Kolejny problem regionalny rozwiązany? Niestety nie. Powiadomienia w centrum akcji odżyły wyłącznie przez zmianę języka z polskiego na angielski, jaka następuje w trakcie aktualizacji aplikacji, niezależnie czy wynika ona z pojawienia się nowej wersji czy też ze zmiany skalowania. Przez chwilę miałem nadzieję na usunięcie kolejnego kuriozalnego błędu, co jednak nie nastąpiło. Wystarczy odinstalować daną aplikację i pobrać ją ponownie by powrócił język polski i związane z nim problemy.

Skype Preview

Zmiana języka aplikacji na angielski w RS2 odblokowuje powiadomienia w Centrum Akcji

Powyższy przykład pokazuje jak dużo tracimy poprzez niedopracowane aplikacje i kuriozalne błędy…

Dzisiaj rano otrzymaliśmy kolejną aktualizację, tym razem wprowadzającą faktyczne choć drobne zmiany, usprawniające jakość połączeń w najnowszych telefonach Lumia.

Zmiany w wersji 11.8.202.0:

  • polepszenie jakości połączeń przychodzących dla serii Lumia x50
  • poprawki błędów i szereg innych usprawnień, w tym zwiększenie stabilności działania.

Powiadomienia widoczne są w centrum akcji wyłącznie w wersji RS2, aplikację na szczęście możemy również podpiąć pod ekran glance oraz ekran blokady (czego nie da się zrobić np. z Messengerem). Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami do końca roku powinniśmy otrzymać kolejne usprawnienia i funkcje. W chwili obecnej Skype stał się w naszej redakcji podstawową aplikacją do komunikacji tekstowej, messenger poszedł w całkowitą odstawkę. A jakie są Wasze wrażenia z używania Skype’a?

Pobierz Skype Preview