Skype Preview UWP otrzymuje motywy i kolory w Windows 10 (Mobile)

Wczoraj Microsoft udostępnił nową kompilację systemu Windows 10 w szybkim kręgu Windows Insider o numerze Build 17704. Oprócz wielu drobnych nowości i udoskonaleń pojawiła się nowa wersja aplikacji Skype Preview. Każdy użytkownik Windows 10 może w dowolnym momencie zainstalować testową wersję komunikatora i sprawdzić najnowsze funkcje.

Do tej pory aplikacja Skype UWP różniła się wizualnie od swoich odpowiedników na konkurencyjnych platformach. Była mniej kolorowa i nie posiadała obsługi motywów. W najnowszej wersji Preview aplikacja upodobniła się do wersji z systemów Android oraz iOS. Użytkownicy mogą zmieniać kolory dymków konwersacji oraz wybrać jasny lub ciemny motyw. Oprócz wizualnej warstwy Microsoft wprowadził również inne nowości:

  • Nowe opcje wykonywania połączeń.
  • Personalizuj wygląd rozmów telefonicznych przeciągając osoby w odpowiednie miejsca.
  • Wykonuj zrzuty ekranu w trakcie rozmów.
  • Dziel się ekranem w łatwy sposób.
  • Zmieniaj kolory i motywy.
  • Inne poprawki i udoskonalenia.

Jeżeli nie jesteście zapisani do szybkiego kręgu Windows Insider to również możecie zainstalować nową wersję Skype Preview. Aby to zrobić należy uruchomić aktualną wersję Skype (wersja 12), przejść do ustawień aplikacji i wyrazić chęć dołączenia do programu testów. Następnie należy wyszukać aktualizację w sklepie Microsoft Store. Aplikacja po aktualizacji powinna podskoczyć do wersji 14.

editAktualizacja 29.06.2018

Nowa wersja aplikacji Skype Preview UWP została napisana za pomocą narzędzi React Natvie, zgodnie z tym co napisaliśmy w tym artykule. Ponadto aplikację można z powodzeniem zainstalować na telefonach z systemem Windows 10 Mobile:

  1. Pobierz plik instalacyjny z tego miejsca.
  2. Ustaw w telefonie tryb dewelopera (ustawienia > aktualizacje i zabezpieczenia > dla deweloperów).
  3. Przenieś plik do telefonu a następnie zainstaluj go.

Dajcie znać jak sprawuje się nowy Skype na Waszych telefonach.

Źródło: Microsoft Community, Support Skype, WindowsBlogItalia