Microsoft wprowadza nową funkcję do aplikacji Skype Preview

Microsoft udostępnił nową wersję komunikatora Skype Preview dla testerów korzystających z urządzeń z systemem Android, iOS oraz Windows. Najnowsza odsłona aplikacji wprowadza jedną, ale dosyć istotną funkcję. Od teraz użytkownicy mogą sprawdzić czy adresat odczytał naszą wiadomość.

Osoby zapisane do programu testów aplikacji Skype Preview korzystający z systemów Android 6+, iOS 10+, Windows 7+, Linux oraz Mac już teraz mogą pobrać aktualizację, która podniesie wersję komunikatora do numeru 8.26.76.0.

Najnowsza odsłona aplikacji wprowadza potwierdzenia odczytania wiadomości. W ten sposób użytkownicy mogą w szybki i łatwy sposób podejrzeć kto odczytał wiadomości. Po odczytaniu wiadomości pojawia się pod nią awatar znajomego na liście konwersacji. Nowa funkcjonalność dostępna jest w pojedynczych jak i grupowych rozmowach. Opcję potwierdzania wysłanych wiadomości można wyłączyć w ustawieniach prywatności. Ponadto opcja nie jest dostępna w momencie kiedy ustawimy nasz status jako niewidoczny.

Nowa wersja dostępna jest dla użytkowników korzystających z aplikacji Preview. Jeżeli chcecie sprawdzić już teraz najnowsze funkcje musicie przystąpić do testów aplikacji Skype. W przypadku systemów Android oraz iOS należy wyszukać wersję Preview w sklepie. Z kolei w systemie Windows 10 należy wyrazić chęć uczestnictwa wybierając odpowiednią opcję w ustaweniach aplikacji.

Wygląda na to, że w chwili obecnej funkcja nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Najprawdopodobniej potwierdzenia odczytanych wiadomości są udostępniane etapami dla poszczególnych regionów. Dajcie znać czy widzicie nową opcję w Waszych urządzeniach.

Źródło: Microsoft