Microsoft udostępnia nowy wygląd Skype Preview dla telefonów Android

Na początku grudnia Microsoft udostępnił odświeżony wygląd aplikacji Skype dla posiadaczy telefonów iPhone. Teraz nowy wygląd został udostępniony również dla użytkowników smartfonów z systemem Android. Na tę chwilę nowości dostępne są wyłącznie w aplikacji Skype Preview.

Podobnie jak w wersji dla telefonów iPhone najnowsza wersja Skype dla Androida wprowadza odświeżony wygląd aplikacji. Górne menu zostało przeniesione w dolną część komunikatora. Przy okazji odświeżono nagłówek, w którym po lewej stronie znalazły się powiadomienia oraz ulubione a po prawej funkcja wyszukiwania. Przywrócono również kontekstowy przycisk, który oferuje różne funkcje w zależności od tego w jakiej zakładce obecnie się znajdujemy.

Co nowego w Skype 8.13.76.6?

  • Dostosowanie dolnego paska nawigacyjnego do wytycznych Google Material Design.
  • Przywrócono kontekstowy przycisk szybkich akcji (przycisk w formie kółka widoczny w prawym dolnym rogu).
  • Zaktualizowano nagłówek oraz ikonę wyszukiwania.
  • Dodano funkcję SuperComposer.

Wśród nowości znalazła się funkcja o tajemniczej nazwie SuperComposer. Jest ona widoczna na zrzucie ekranowym znajdującym się po prawej stronie. W momencie tworzenia nowej wiadomości lub czatu pojawiają się przyciski szybkich akcji takie jak tworzenie nowej grupy, znajdowanie botów, zaproszenia oraz nowa rozmowa telefoniczna.

Opisywane nowości dostępne są obecnie wyłącznie w testowej wersji aplikacji Skype Preview. W niedługim czasie nowa wersja powinna zostać udostępniona w oficjalnym kanale aktualizacji dla wszystkich użytkowników korzystających z aplikacji Skype.

Pobierz aplikację Skype Preview ze sklepu Google Play

Źródło: Microsoft Community