Skype przestaje działać na Windows Phone, Windows RT i innych

Aktualizacja 2017.03.03. Wygląda na to, że pomimo wcześniejszych informacji aplikacja Skype działa w dalszym ciągu. Jej wyłączenie prawdopodobnie nastąpi w ciągu kilku kolejnych tygodni.

W lipcu zeszłego roku Microsoft poinformował, że wprowadza nową technologię wymiany wiadomości w aplikacji Skype za pomocą chmury. Tym samym wszystkie starsze wersje aplikacji Skype oparte o wymianę wiadomości za pomocą protokołu P2P przestaną działać. Dzisiaj zakończyła się migracja usługi a tym samym aplikacja Skype przestała działać w telefonach z systemem Windows Phone, Windows RT oraz w starszych wersjach systemu Android oraz iOS.

W związku z wprowadzonymi zmianami z usług Skype będą mogli korzystać posiadacze telefonów z systemem Windows 10 Mobile od wersji Anniversary Update, Android od wersji 4.0.3 oraz iOS od wersji 8. Pełną listę wspieranych urządzeń znajdziecie pod tym odnośnikiem. Microsoft usuwając wsparcie dla aplikacji Skype dla starszych wersji systemu Windows Phone spowodował, że blisko 90% wszystkich telefonów z systemem Windows zostało odciętych.

Fragmentacja mobilnego systemu Windows

Fragmentacja mobilnego systemu Windows (AdDuplex, 19 październik 2016)

Z aplikacji Skype nie mogą już korzystać posiadacze systemów Windows Phone 7, Windows Phone 8, Windows Phone 8.1 oraz Windows 10 Mobile w wersji 1511. Jeżeli posiadacie system Windows 10 Mobile w wersji 1607 lub nowszej to możecie w dalszym ciągu korzystać z nowej, przedpremierowej wersji aplikacji Skype.