Odświeżona aplikacja Skype dostępna dla wszystkich z Windows 10 Mobile

Przed dwoma tygodniami Microsoft udostępnił odświeżoną wersję aplikacji Skype dla telefonów i komputerów zapisanych do programu Windows Insider. W połowie zeszłego tygodnia pojawiła się aktualizacja dla komputerów a wczoraj nowa wersja została udostępniona dla telefonów z oficjalną wersją systemu. Najnowsza wersja aplikacji wprowadza przede wszystkim odświeżony wygląd. Po aktualizacji wersja komunikatora podskoczy z wersji 11.18.614.0 do wersji 11.19.820.0.

Na zrzutach po lewej stronie znajduje się poprzednia wersja a po prawej odświeżona. Nowa wersja aplikacji Skype wprowadza odświeżony interfejs użytkownika. Główną zmianą jest usunięcie bocznego oraz dolnego menu. Wszystkie opcje zostały przeniesione do górnej części aplikacji. Rozpoczynanie nowego czatu znalazło się w lewym górnym rogu. Z kolei telefon jest dostępny w prawej części górnego menu. Kontakty są dostępne tuż obok paska wyszukiwania. Opcje i ustawienia pojawiają się teraz jako wyskakujące okienko. Ustawienia aplikacji, opcje zarządzania kontem czy dodatkowe informacje o aplikacji są dostępne po kliknięciu w nasz awatar znajdujący się w środkowej części górnego paska menu.

Widok konwersacji również otrzymał lekko odświeżony interfejs. Obok imienia i nazwiska naszego rozmówcy pojawił się awatar, po kliknięciu którego zobaczymy podsumowanie informacji o użytkowniku. Nowością jest dodanie możliwości komentowania wypowiedzi emotikonkami, które znajdują się przy każdej z wypowiedzi naszego rozmówcy. Microsoft umieścił również okno wpisywania wiadomości z dodatkowymi opcjami wstawiania emotikonek, zdjęć czy filmów, dzięki czemu widać teraz więcej w oknie rozmowy.

Odświeżona wersja Skype powinna być już dostępna dla wszystkich urządzeń z oficjalną wersją systemu Windows 10. Dajcie znać czy otrzymaliście aktualizację i jak Wam przypadły do gustu wprowadzone zmiany w interfejsie użytkownika.

Aktualizacja 2017-07-19

Microsoft opublikował oficjalną listę nowości, zmian i poprawek jakie wprowadził w najnowszej wersji aplikacji Skype.

  • Nowoczesny, nowy wygląd pomaga szybciej dostać się do rozmów i konwersacji.
  • Rozpoczynaj nowe konwersacje, oglądaj swój profil i uruchamiaj klawiaturę numeryczną z górnej części ekranu.
  • Dokonuj zmian w ustawieniach z poziomu profilu.
  • Powiedz nam co sądzisz o nowym wyglądzie aplikacji za pomocą opcji „Wyślij opinię” z poziomu profilu.
  • Reaguj na wiadomości używając zabawnych emotikon. Aby zostawić reakcję kliknij w emotikonkę widoczną obok wiadomości. Zobacz kto pozostawił reakcję klikając w jakąkolwiek reakcję poniżej wiadomości.
  • Dziel się plikami, filmami, zdjęciami oraz odnośnikami bezpośrednio w Skype. Wybierz element do wysłania i wskaż aplikację Skype.

Pobierz Skype