Sklep Windows Phone na Twoim komputerze z aplikacją Windows Phone Assistant

Nawzil udostępnił na swojej stronie internetowej aplikację o nazwie Windows Phone Assistant. Dzięki tej aplikacji mamy dostęp do zasobów Sklepu Windows Phone na naszych komputerach. W szybki i łatwy sposób możemy pobierać i instalować gry oraz programy na podłączonym telefonie z systemem Windows Phone 8.1 Update 2.

Windows Phone Assistant

Aplikacja ułatwia znacząco proces instalacji aplikacji ze Sklepu Windows Phone na smartfonach z systemem Windows Phone 8.1 Update 2. Nasz telefon nie musi posiadać połączenia z internetem i wystarczy go podłączyć do komputera i uruchomić aplikację Windows Phone Assistant.

Aplikacja pobiera plik instalacyjny ze Sklepu Windows Phone na komputer, następnie kopiuje plik do pamięci telefonu. Użytkownik musi wejść do Sklepu na telefonie i przejść do opcji Zainstaluj aplikacje lokalnie. Wszystkie aplikacje są pobierane do poniższej lokalizacji:

[code style=”1″]Phone\Downloads\MTPTransferredAppProcessorDropFolder[/code]

Po podłączeniu telefonu ze starszą wersją systemu aplikacja poinformuje nas o konieczności wykonania aktualizacji do najnowszej wersji systemu. Niestety na tę chwilę z aplikacji będą mogli skorzystać jedynie posiadacze telefonów Lumia 540 Dual, Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735 oraz Lumia 830. Pozostałe telefony nie otrzymały jeszcze najnowszej aktualizacji Windows Phone 8.1 Update 2.

Dajcie znać czy przyda Wam się opisana w artykule aplikacja. W związku z tym, że nie posiadam obecnie telefonu z systemem Update 2 nie mogłem sprawdzić działania aplikacji. Napiszcie czy u Was aplikacja działa bez żadnych problemów.

Źródło: Forum

 • nie mogę rozgryźć jej sensu ale nie znamy planów nazwila, po staremu pobieram XAP i kopiuję na SD. Gotowe

 • yax1

  Znam kilka takich osób, co posiadają internet mobilny lub ewentualnie po kablu do komputera stacjonarnego, a więc ta aplikacja może być dla nich wybawieniem 😉 No i pewnie sprawdzi się w przypadku osób, które mają mało pamięci w telefonie.

 • Blady_12

  Warto waszym zdaniem trzymać jeszcze L625? Będzie na niej coś z W10 działało?

  • Zależy jakich funkcji oczekujesz od Windows 10 Mobile. Niektóre nowe funkcje będą wymagać nowszego sprzętu więc nawet obecne flagowe modele nie będą w stanie ze wszystkiego skorzystać co będzie oferował system W10M.

 • Blady_12

  Chyba po update microsoft store, Windows Phone Assistant nie działa. Też tak macie?

  • Niestety. Na tę chwilę aplikacja jest bezużyteczna.

   • Blady_12

    Ech, a ja właśnie z myślą o tym instalowałem Update 2 na L625…, no nic miejmy nadzieję, że nawzil zaktualizuje aplikację.

    • Też mam taką nadzieję. W końcu wczoraj wgrałem Update 2 🙂