Sklep Windows Phone Marketplace nie działa – błąd 805a0193

Niestety dzisiaj nic nie pobierzemy ze sklepu Windows Phone Marketplace. Od samego rana użytkownicy z całego świata zgłaszają błąd 805a0193 przy próbie pobrania aplikacji ze sklepu.

Sklep Windows Phone Marketplace - błąd 805a0193

Z całą pewnością Microsoft już wie o błędzie i pracuje nad jego usunięciem. W przeszłości zdarzały się już podobne awarie sklepu i zwykle zajmowało kilka godzin zanim sklep zaczął ponownie działać.

Warto również zauważyć, że niektórzy użytkownicy otrzymują ten błąd w przypadku kiedy sklep działa normalnie. W tym przypadku należy zmienić w ustawieniach naszego routera adresy DNS na Google: 8.8.8.8 i zapasowy 8.8.4.4. Niestety w przypadku dzisiejszego błędu wszystkie zmiany w ustawieniach routera nie pomogą w uzyskaniu dostępu do sklepowych aplikacji.

Jeszcze dzisiaj usterka powinna zostać usunięta. Koniecznie podzielcie się komentarzem kiedy wróci możliwość pobierania programów i gier ze sklepu Windows Phone Marketplace. Zachęcam również do odwiedzenia polskiego forum pomocy Nokia Support Discussions, na którym poruszany jest ów problem.

Źródło: własne