Sklep Windows Phone jest w tej chwili niedostępny – błąd 805a01f7

Niestety dzisiaj nic nie pobierzemy ze Sklepu Windows Phone. Dobra informacja jest taka, że błąd nie jest związany z aktualizacją Windows Phone 8.1 Preview for Developers. Jeżeli zaktualizowałeś telefon do najnowszej wersji i widzisz poniższy błąd to możesz odetchnąć z ulgą. Problem dotyczy kilku regionów i Microsoft już pracuje nad jego rozwiązaniem.

Sklep Windows Phone - błąd 805a01f7

Pierwsze problemy ze Sklepem zauważyłem, podobnie jak inni użytkownicy telefonów Windows Phone, w okolicach godziny 17:00. Od tamtej pory nie można przeglądać Sklepu ani instalować aplikacji. Z reguły problemy ze Sklepem były rozwiązywane w ciągu kilku godzin więc miejmy nadzieję, że i tym razem usterka zostanie w niedługim czasie naprawiona.

Warto dodać, że problem dotyczy wszystkich wersji systemu Windows Phone. Zarówno telefony pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone 7.8 jak i Windows Phone 8 mają problemy z dostępem do Sklepu.

Koniecznie podzielcie się komentarzem kiedy wróci możliwość pobierania programów i gier ze Sklepu Windows Phone. Na tę chwilę w dalszym ciągu pojawia się błąd Sklepu o numerze 805a01f7 – oczywiście numer ten jest przeznaczony dla ciekawskich (zgodnie z powyższym zrzutem ekranu).