Microsoft wprowadza do sklepu telefon Xiaomi Mi 5s Plus

Głównym celem firmy Microsoft jest dostarczanie swoich usług wszystkim użytkownikom niezależnie od tego z jakiego urządzenia oraz z jakiego systemu operacyjnego korzystają. Aplikacje amerykańskiej korporacji są dostępne dla konkurencyjnych platform Android oraz iOS od dłuższego czasu. Microsoft zdecydował się na kolejny krok jakim jest sprzedaż smartfonów z systemem Android wraz z własnymi aplikacjami. Po Samsungu Galaxy S8 oraz S8+ przyszła pora na model Xiaomi Mi 5s Plus.

W ostatnim czasie informowaliśmy Was o pojawieniu się telefonu Samsung Galaxy S8 w sklepie Microsoft. Jak się okazuje nie jest jednostkowy przypadek ponieważ w chińskim sklepie Microsoft również pojawiło się urządzenie z systemem Android. Jest nim model Xiaomi Mi 5s Plus, który został wyposażony w procesor Snapdragon 821, 4 lub 6GB pamięci RAM, 64 lub 128GB wbudowanej pamięci, wyświetlacz 5.7 z rozdzielczością Full HD, aparat 13MP oraz baterię o pojemności 3800 mAh. Xiaomi, podobnie jak Samsung, posiada fabrycznie zainstalowane aplikacje firmy Microsoft takie jak Excel, Outlook, PowerPoint, Skype oraz Word. Ponadto sklep udziela dwuletniej gwarancji na telefon.

Czy nowa strategia polegająca na sprzedaży telefonów konkurencji z własnymi usługami to jedynie tymczasowe rozwiązanie spowodowane wygaszeniem marki Lumia? A może jednak to długofalowe rozwiązanie, które w niedalekiej przyszłości zaowocuje jeszcze większą ilością urządzeń Android w sklepach Microsoft? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Źródło: MSPoweruser