Sklep już niebawem otrzyma kilka nowości oraz zmian wizualnych w Windows 10 Mobile

Sklep to jedna z najczęściej uruchamianych aplikacji przez użytkowników różnych systemów. Producenci poszczególnych systemów dbają o to żeby sklep był przejrzysty, posiadał przyjazny interfejs oraz żeby spełniał oczekiwania użytkowników. Microsoft na podstawie sugestii testerów już niebawem wprowadzi kilka nowości do sklepu w systemie Windows 10 Mobile oraz PC.

Sklep

Na powyższych zrzutach widać odświeżony sklep ze zmienionym interfejsem użytkownika. Na głównej stronie sklepu dostępne są kategorie, dzięki którym możemy w szybki sposób dotrzeć do: najwyżej ocenianych programów, najwyżej ocenianych gier, polecanych aplikacji oraz do pozostałych kolekcji. W przypadku filmów (usługa niedostępna w Polsce) zwiastuny będą automatycznie odtwarzane – obecnie użytkownicy muszą kliknąć opcję obejrzyj aby został wyświetlony zwiastun. Ponadto z poziomu aplikacji sklepu będziemy mogli dodać kupon rabatowy lub kartę Microsoft.

Sklep

Kolejną nowością będą powiadomienia o aktualizacjach w sklepie, które pojawią się w Centrum akcji. Na powyższych zrzucie widzimy powiadomienie o zaktualizowanych aplikacjach ale na pewno w przypadku wyłączonych automatycznych aktualizacji będzie pojawiać się informacja o dostępnych aktualizacjach, które na nas czekają.

Opisywane zmiany i nowości będą dostępne w niedługim czasie dla uczestników programu Windows Insider, którzy mogą testować najnowsze kompilacje z rozgałęzienia Redstone 1.

Źródło: MSPoweruser