Shazam kończy wsparcie dla systemów Windows 10 Mobile oraz PC

Shazam to jedna z najpopularniejszych aplikacji oferująca rozpoznawanie utworów muzycznych. Producent aplikacji Shazam poinformował oficjalnie o zakończeniu wsparcia dla systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. Aplikacja będzie działać w dalszym ciągu, ale nie otrzyma już żadnych aktualizacji i nie będzie dostępna w sklepie.

Producent zakończył wsparcie począwszy od 7 lutego 2017 dla urządzeń z systemem Windows. Każdy kto do tego momentu zdążył pobrać aplikację i zainstalować ją na urządzeniu będzie mógł w dalszym ciągu z niej korzystać. Poniżej zamieszczam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które zamieścił Shazam w dziale pomocy:

Co się stało z aplikacją Shazam dla Windows?
Zakończyliśmy wsparcie z dniem 7 luty 2017. Aplikacja nie będzie wspierana oraz nie będzie jej można pobrać ze sklepu Windows.

Czy mogę w dalszym ciągu korzystać z aplikacji jeżeli w dalszym ciągu posiadam ją w telefonie?
Tak. Shazam będzie w dalszym ciągu funkcjonował do momentu kiedy stanie się niekompatybilny z inną wersją systemu operacyjnego.

Czy pojawią się nowe aktualizacje aplikacji Shazam w sklepie?
Nie. Aktualna wersja jest ostatnią wersją.

Zgodnie z zapewnieniami producenta aplikacja w dalszym ciągu funkcjonuje w systemie Windows 10 Mobile. Jeżeli często korzystacie z usługi rozpoznawania utworów to możecie już teraz wypróbować alternatywę o nazwie SoundHound. Aplikacja jest nieco mniej popularna niż Shazam, ale również posiada wysoką notę 4.1 z blisko 1650 opinii w sklepie. Cortana również potrafi rozpoznawać muzykę, ale niestety w dalszym ciągu nie jest dostępna w naszym regionie.

 • Mirek

  Nie jest dobrze z Windows. Jeśli mój bank wycofa aplikację ze sklepu,to będzie tragedia.

  • Nie jest tak źle. W ostatnim czasie pojawiło się kilka nowych pozycji w sklepie – Heli Hell, Bubble Witch 3 Saga, The Great Wobo Escape czy Deus Ex GO. Minecraft: Pocket Edition również otrzymał dużą aktualizację i będzie w dalszym ciągu wspierany.

   • FigoiFago

    Drogi Michale, ale to są gry, a my tu mówimy o aplikacjach.

    • Narzekanie widoczne w ostatnim czasie w komentarzach dotyczy ogólnie braku wsparcia producentów dla gier i programów w Windows 10 Mobile.

     • FigoiFago

      No, ale nie ma się czemu dziwić. Używam telefonów z Windowsem od 4 lat, ale to się ostatnio dzieje, a raczej nie dzieje w kwestii aplikacji jest nieakceptowalne. Jedyne co mnie jeszcze trzyma przy Windowsie to działająca aplikacja mBanku. Jeżeli to padnie to łatwiej będzie mi zmienić telefon niż bank.

     • Dlatego napisałem powyżej, że pojawią się nowe pozycje w sklepie, ale większość widzi tylko te aplikacje, które są usuwane. Odnośnie banku to w mojej ocenie jest to zwykłe lenistwo i pójście na łatwiznę. Wątpię, aby bankowi brakowało funduszy na zrobienie prostej i bezpiecznej aplikacji. Co innego drobny producent, który nie ma odpowiednich środków, aby zapewnić stałe wsparcie dla systemu, który posiada niewielki udział w rynku.

     • FigoiFago

      Wymieniłeś same gry 🙂 Nie przeczę, że nie pojawiają się nowe aplikacje czy gry, ale z drugiej strony nie ma Tapatalk, Viber wstrzymał dalszy rozwój, Shazam zniknął, WhatsApp działa, że szkoda gadać.

     • Gdyby Viber był jedynym komunikatorem to byłby problem. Na szczęście nie jest jedynym i w dodatku jest dużo mniej popularny niż WhatsApp, Facebook Messenger czy Skype. Shazam można zastąpić z powodzeniem GroundHound i miejmy nadzieję, że już wkrótce Cortaną.

     • Paweł G.

      Michale, na mojej L950 DS żadna aplikacja wyszukiwania nasłuchiwanych utworów nie działała w tym SoundHound.
      Może to kwestia modelu DS, jakiś problem z nasłuchiwaniem lub dostępem do mikrofonu, chociaż auralizacja działała a wyniku nie było.

      Na nadziei i obietnicach minęło mi 1,5 roku 🙂

      Od paru dni jak niewierny Tomasz – wrócę jak zobaczę :)))

      Pozdrawiam

     • W 950 XL DS ten problem nie występuje.

     • Stefan Ziut

      Na 8.1 (L630 i L735) działa bez problemów, na 10 (L830 Slow) nie działa. Z ciekawostek: na 8.1 ocena w sklepie 4.3, a na 10 ocena w sklepie 2.9. To też chyba coś znaczy.

     • Widocznie jest problem z aplikacją na niektórych modelach telefonów.

     • Michał, z całym szacunkiem do Ciebie i Twojej postawy odnośnie W10M, bronisz naprawdę beznadziejny przypadek. Nie można się nie zgodzić z Twoimi opiniami, ale są one subiektywne. Masz rację, nie piszesz rzeczy z księżyca, ale za bardzo kombinujesz i doszukujesz się zalet, podczas gdy inni mają szereg wad na tacy. Dlatego nie dziw się, że ludzie patrzą tylko na to złe, a nie na to, co dobre. Owszem, należy patrzeć na wszystko, a nie tylko na to, co złe, ale umówmy się, bilans i tak będzie beznadziejny.
      Nie można argumentować braku i usuwania aplikacji zamiennikami, ASO usunęło mi klimę z auta, ale co tam, mogę otworzyć okno albo kupić sobie wiatraczek. To tak nie może funkcjonować, zamienniki są dobre, jeśli oryginały są zbyt drogie. W kwestii często darmowych aplikacji zamienniki są dobre, jeśli są lepsze od pierwowzoru, ale nie w przypadku, kiedy oryginałów nie ma i trzeba brać, co jest, nawet jeśli z powodzeniem, to pewien niesmak pozostaje.
      Tu piszesz o Viberze. I oczywiście masz rację, ale jak sobie to wyobrażasz? Użytkownik W10M ma wybierać ten komunikator, który jeszcze działa, a nie ten, który lubi? Użytkownicy Androida mają wybierać te komunikatory, które ma ich kolega na Lumii?
      Dużo aplikacji, popularnych aplikacji wyleciało z W10M. To nie wygląda dobrze. Przybyło kilka aplikacji, ale to nic nie znaczy dla człowieka, który kochał i używał Shazam. Zresztą komu ja to mówię, człowiekowi, który na dzień dobry wita nas nagłówkiem „Shazam kończy wsparcie”, a nie np. „FB w wersji UWP w pełni integralny z W10M dostępny!”, „Snapchat nareszcie na W10M!”, „Nowy smartfon w niskiej cenie w sprzedaży”.

      Może jestem zbyt krytyczny w stosunku do W10M, ale z jakiegoś powodu tak niestety jest. Jestem realistą, widzę więcej wad niż zalet, kiepską pozycję poprzedzoną statystykami, brak smartfonów i błędy w systemie podczas jego używania. Mogę się mylić, ale musicie podać mi naprawdę szeroką listę dobrych stron, bo ta przeciwstawna jest obszerna jak stąd do Redstone.

     • Nie bronię tylko pokazuję, że nie jest tak jak sporo osób pisze. Najlepszy jest komentarz pod tego typu artykułami, że system umiera a dzień później pojawia się nowa kompilacja systemu. Viber akurat nie jest najpopularniejszym komunikatorem więc w tym wypadku i tak większość korzysta z innych aplikacji. Część aplikacji ubywa a z drugiej strony pojawiają się nowe. Jasne, że nie ma takiego przyrostu jak w konkurencyjnych platformach, ale nie można ich porównywać. Windows ma niewielkie udziały w rynku i w najbliższym czasie się to nie zmieni a mimo wszystko system ma się dobrze, jest stale rozwijany i są dalsze perspektywy rozwoju. Do tego pojawiają się nowe aplikacje i miejmy nadzieję, że w dalszej części roku, również nowe telefony. Jestem dobrej myśli.

     • MS udostępnia kompilacje, owszem, ale użytkownicy i deweloperzy odchodzą, stąd opinia, że system umiera. Ale mniejszość korzysta z Vibera, a teraz zostają na lodzie, czy tak powinno być?
      Przyrost jest względem innych niewielki, a spadek aplikacji niestety duży. Choć w kwestii przyrostu mogę się zgodzić, że nie można porównywać z innymi, bo Windows nigdy nie miał apek jak Android czy iOS, to ubytki w aplikacjach porównać można, zwłaszcza tych, które były na wszystkich platformach, a zniknęły z Windowsa.
      Jeżeli system ma się dobrze, to jak mają się Android i iOS? Istnieje aż tak mocno optymistyczne i pozytywne słowo, aby to opisać? 🙂
      Ja jestem złej myśli. Może coś się zmieni, może nie. Obecnie średnio opłaca się być z Windowsem. Gdybym miał zmieniać smartfon, kupiłbym coś dobrego na Androidzie albo iPhone`a, a po kilku latach przy kolejnej zmianie telefonu zobaczyłbym, co oferuje W10M RS7, i może wtedy wybrałbym Windowsa. Obecnie W10M jest w budowie. Normalnie jest tak, że jak coś powstaje, to za zamkniętymi drzwiami, dla wąskiego grona testerów, a MS na oczach wszystkich buduje system. Źle zrobili. W10M powinien być tylko w siedzibie MS i dla Insiderów, a teraz powinniśmy korzystać z Windowsa 8.2. Dlatego nie skreślam tego systemu, bo jest on dopiero tworzony i możliwe, że za kilkanaście miesięcy zobaczymy konkurencyjny produkt. Jednakże teraz lepiej mieć produkt konkurencji.

     • Czyli błędnie wyciągnięte wnioski. System umrze dopiero w momencie kiedy nie pojawi się już żadna nowa kompilacja systemu. Na tę chwilę jest odpływ użytkowników i deweloperów, ale to się może zmienić. Wszystko zależy od tego co MS przygotowuje w tajemnicy. Biznes na pierwszym miejscu i jeżeli w tym sektorze MS zatriumfuje to deweloperzy pomału zaczną wracać. Dokładnie przyglądam się poczynaniom MS i nie zanosi się na to, aby mieli wygasić mobilny system. Wręcz przeciwnie – przez cały czas go rozwijają.

     • Formalnie tak, nieformalnie trudno mówić o nieumierającym systemie, gdy ubywa użytkowników, deweloperów i smartfonów. Sklep formalnie umiera, gdy ogłasza bankructwo, nieformalnie wtedy, kiedy nie ma klientów, przez co staje się nierentowny. Jak asortyment i ceny w sklepie można zmienić i natchnąć go drugim życiem, tak samo można zrobić z systemem. Ale czy wtedy będziemy mieli do czynienia ze zmartwychwstaniem (skoro wszyscy uśmiercili ten system) czy po prostu ze zmianą systemu na inny pod tą samą nazwą? Jak dla mnie MS bardziej zmienia, przebudowuje system, a nie go rozwija. Jeżeli Windows ma być popularny, to nie w obecnej formie przy takiej konkurencji. Windows mobile będzie inny i droższy niż jest teraz, więc w sumie poniekąd umiera.

     • Skoro w sklepie pojawiają się nowe aplikacje i Microsoft stale rozwija system to nie może być mowy o wycofaniu z rynku. Pisanie o śmierci to po prostu nadinterpretacja.

     • O wycofaniu z rynku nie ma mowy, ale spadek sprzedaży urządzeń, samych urządzeń, deweloperów i użytkowników do wartości bliskiej różnicy błędu statycznego zakrawa o upadek, śmierć, ten system jest po prostu na dnie, a jak się z niego odbije, to będzie już czymś nowym pod tą samą nazwą. Mam szklankę, wlewam w nią wodę: co uzyskuję? Pełną szklankę (wody). Ale jak wodę z niej wyleję, zostawiając kilka kropel wody, a wlewając tam piwo, to co uzyskam? Pełną szklankę (piwa). Czy w takiej sytuacji poprawnym będzie powiedzieć, że woda „aktualizowała się” w piwo? Nie. A czy poprawnym będzie, że szklanka zamieniła zawartość na całkiem inną? Tak, a z tego wynika, że woda w szklance upadła, umarła i zastąpiło ją piwo. Ja wiem, że przykład dziwaczny i z tyłka wzięty, ale wg mnie z Windowsem mobile tak właśnie jest. On całkowicie się zmieni, będzie coś innego, choć nazwa W10M (pełna szklanka) zostanie. Dlatego uważam, że obecny W10M umiera i umrze całkowicie wraz z RS4 (RS3 nie będzie tą rewolucją), mimo że zostanie trochę użytkowników, deweloperów (kropel wody), których od dnia dzisiejszego jeszcze przybędzie.
      Moje i Twoje opinie nie mają cech i charakterów fanbojskich czy hejterowskich, co więcej, wielu zaprezentowałoby podobne opinie: inni powiedzą, że system umiera, inni, że nabiera pędu i ma się dobrze. W efekcie uważam, że należy ze słowa „nadinterpretacja” usunąć „nad”, uznając, że obie wersje są po prostu prawdziwe, bo obie można popierać i obalać na wiele sposobów, a końcowe zdanie w obu przypadkach będzie podobne: W10M jest i będzie, lecz w innej postaci w innych urządzeniach.

     • Czy w takiej sytuacji poprawnym będzie powiedzieć, że woda „aktualizowała się” w piwo? Nie.

      Do produkcji piwa używana jest woda więc odpowiedź jest pozytywna.

      System „umiera” od wielu lat i pewnie będzie „umierał” w dalszym ciągu więc zachęcam do częstych odwiedzin i obserwowania jego dalszego rozwoju 🙂

     • マーゴ ✌

      System „umiera” od wielu lat i pewnie będzie „umierał” w dalszym ciągu więc zachęcam do częstych odwiedzin i obserwowania jego dalszego rozwoju 🙂

      „Rozwój” Windows 10 Mobile według MS – doprowadzenie do użytku niedopracowanego systemu, który powinien być zdatny do użytku w dniu premiery 950/950XL, usuwanie funkcji systemowych… bo tak, wypuszczanie bulidów testowych, gdzie w każdym kolejnym bulidzie coś naprawią ale i też coś spartolą… Tak, „rozwój” jak się patrzy.

     • Zgadza się. W momencie premiery system nie był dopracowany. Teraz to już zupełnie inny system i z każdym kolejnym rozgałęzieniem będzie jeszcze lepszy.

     • To właśnie napisałem na końcu, że każdą opinię można popierać i obalać na różne sposoby 🙂

      Uwierz mi, że obserwuję rozwój. Różne telefony i systemy miałem, jakieś nokiowskie S40 czy S60 czy jak to tam, Androida KitKata w tablecie, całe życie na XP-eku, a teraz na W10. Ale W10M to jedyny system (a Lumia smartfon), który kupiłem po głębszym przeanalizowaniu sprzętu, oprogramowania i portfela, na temat którego czytam wiadomości i udzielam się choćby tutaj i głównie tutaj, bo uważam Ciebie i Krzyśka za rzetelnych dziennikarzy oraz cały portal za naprawdę dobry. Ale widzę, że od 8.1 dużo się zmieniło, wiele na lepsze, ale też wiele na gorsze, a obecna perspektywa na najbliższy, niezbyt długi czas jest kiepska. Jestem też neutralny, nie rozumiem podejścia „to albo to”. Ktoś ma konsole Xbox i już bulwersuje się, bo kolega z PS ma tę samą grę. Jestem też realistą, biorę, co chcę, na co mnie stać i po przeanalizowaniu wielu czynników. Dlatego kiedy inni zmieniali swoje telefony na smartfony, ja zamieniłem Nokię 6300 na Nokię Ashę 210 z pełną QWERTY. Nie żałowałem decyzji, chciałem telefon z QWERTY i byłem zachwycony; nie rozumiem, czemu już nie produkują z QWERTY smartfonów. Chciałem kupić smartfon na Windowsie, gdy inni brali Androidy, kupiłem L640 i mimo wszystko nie żałuję, W10M, a wcześniej 8.1, to fajne systemy. Lubię W10M, a aplikacje, które mam, mi wystarczają, a niektóre są całkiem niezłe. Ale teraz widzę, że zbliża się słabszy okres. Dlatego uważam, że przy najbliższej, naturalnej zmianie smartfona zainwestuję w Androida albo iPhone`a. Zaś przy kolejnej W10M będzie jak najbardziej głównym kandydatem, a w okresie niewindowsowym i tak będę śledził postępy systemu, jakoś go lubię.

     • Nigdy nie odradzałem nikomu wyboru innego systemu niż mobilny Windows. Jeżeli ktoś mnie się pyta jaki system warto wybrać to w pierwszej kolejności pytam jakie ma wymagania i ile pieniędzy chce przeznaczyć na telefon. Z reguły iPhone odpada jako pierwszy ze względu na zbyt wysoką cenę więc pozostaje na placu boju Android oraz Windows. Nie zaklinam rzeczywistości mówiąc, że Facebook czy Messenger działa jak należy. Nie twierdzę też, że niebawem pojawi się Snapchat. Szanuję wybór każdego, ale nie do końca rozumiem postawę niektórych osób, które usilnie próbują zniechęcić innych do systemu Windows.

     • Podobnie jest w drugą stronę, są tacy, którzy ot tak nie uznają Androida czy iOS-a, tylko Windows. Nie wiem, czy kiedyś się zastanawiałeś nad tym, ale przeważająca większość komentarzy i opinii jest subiektywna i irracjonalna. Trudno wyłowić taką naprawdę bezstronną opinie. Ludzie mają różne wymagania, upodobania czy stan materialny, dlatego dla każdego słowo „dobry” jest pojęciem względnym. Nie ma dobrego smartfona czy systemu, każdy jest dobry na swój sposób dla danego człowieka. Dlatego uważam, że najlepszą formą poznania systemu jest jego posiadanie, oczywiście w miarę możliwości, wiadomo, że nikt dla zabawy nie kupi za 3 koła iPhone`a. Myślę jednak, że po poznaniu smartfona w sklepie, filmikach na YT i przenalizowaniu potrzeb i wymagań można już się nakierować na dane urządzenie/system. Np. moim wymaganiem na ten moment jest ekran trochę poniżej 5 cali, aby smartfon dobrze się nosił w kieszeni i idealnie leżał w dłoni, 2 GB RAM-u, ewentualnie 1,5 i aparat 5 MP z lampą, co już jest myślę standardem (na przedni w ogóle nie patrzę) i na ten moment nie Windows. I niestety, ale na ten moment tylko 3 smartfony z Androidem i 2 iPhone`y (6 i 7) wpadły mi w oko, nie mam w czym wybrać, autentycznie. Jak wszedłem w sklep i wybrałem filtr z ekranem od 4,6 do 4,9, to wyskoczyło ledwie bodajże 53 pozycje, gdzie dla ekranu 5,0-5,4 jest aż 330 smartfonów. To są właśnie indywidualne wymagania, ktoś chce smartfon do gier, ktoś do SMS, ktoś chce duży ekran, a jeszcze ktoś dobry przedni ekran do selfie, a i znajdzie się taki, który kupi BB ze względu na QWERTY. Komentarze to indywidualne opinie, czy jest sens próbować je rozumieć?

     • Przeczytałem tysiące komentarzy i chyba nic nie jest w stanie mnie już zaskoczyć. Ja wiem, Ty wiesz i sporo innych osób pewnie też wie, że część komentarzy mija się całkowicie z rzeczywistością. Mimo wszystko komentarze odgrywają dosyć istotną rolę w kreowaniu opinii o danym urządzeniu czy systemie, dlatego warto rozmawiać 🙂

     • Warto i trzeba, bo nawet samemu nie jest się w stanie poznać wszystkiego, nawet mając dany smartfon. Mimo wszystko komentarze powinny być traktowane jako czynniki pomocnicze, a nie, jak jest nieraz, czynnikiem decydującym. Czytałem komentarze, że ktoś kupił Lumię, bo miała być taka super, a okazała się g… Ludzie ślepo wierzą innym i chyba często nie wiedzą, czego chcą.

     • マーゴ ✌

      Tapatalk akurat swego czasu był dostępny na Windowsa. Nadal mam go w bibliotece 🙂

     • マーゴ ✌

      Wątpię, aby bankowi brakowało funduszy na zrobienie prostej i bezpiecznej aplikacji.

      Nie sztuką jest zrobić takową aplikację – sztuką jest ją później utrzymać, aktualizować, a jaki jest sens to robić skoro system ma tak niskie udziały na rynku, że nawet już swojej kategorii nie ma. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia telefonów, których na dzień dzisiejszy po prostu brak.

     • Sporo producentów widzi sens i w dalszym ciągu wspiera i aktualizuje swoje aplikacji pomimo niskiego udziału w rynku.

     • マーゴ ✌

      Jeszcze wspiera – Runstatic też wspierał i aktualizował i już nie wspiera, a sytuacja mobilnego Windowsa zamiast się polepszać to się pogarsza.

     • Aba

      „Szanowni Państwo.
      Opisaną sytuację przekazałem do działu testów i analiz w celu sprawdzenia zachowania się aplikacji Dzienniczek+. Dziękuję za zgłoszenie.

      Z poważaniem,
      ….
      Serwis techniczny oprogramowania” <– ktoś jednak się stara

     • Aba

      Niby zrobił ctrl+V, ale nie olal. A mógł.
      „Dzień dobry,
      W odpowiedzi na pytania z dnia 31.01.2017 r. uprzejmie informuję, że pod koniec stycznia br. z powodu bardzo dużego zainteresowania stanem jakości powietrza w Polsce, wyświetlanie strony internetowej oraz aplikacji mobilnej było utrudnione przez przeciążenie serwera. Informuję również, że przeciążenia te nie miały wpływu na system pomiarowy, a wyłącznie na ich wizualizację na Portalu i w aplikacji mobilnej. Aplikacja na smartfony pt.:„Jakość powietrza w Polsce” jest zintegrowana z Portalem Jakości Powietrza GIOŚ, dlatego jej działanie było zakłócane i w efekcie czego następowało bardzo długie wczytywanie danych. Problemy te zostały zdiagnozowane oraz usunięte, i wraz ze skorygowanym graficznie kafelkiem Live Tile dla systemu Windows 10, w zaktualizowanej wersji aplikacja jest dostępna do instalacji w Sklepie Microsoft. Dane prezentowane w aplikacji „Jakość powietrza w Polsce” GIOŚ są bieżącymi danymi 1-godzinnymi ze stacji monitoringu jakości powietrza działających w ramach PMŚ. GIOŚ nie bierze odpowiedzialności za treści przekazywane przez inne aplikacje czy portale.

      Dziękujemy za wszystkie przekazane uwagi. Pozwala to ciągle ulepszać aplikację GIOŚ w celu sprostania oczekiwaniom użytkowników.

      Z poważaniem,
      …”

   • Paweł G.

    🙂 Aplikacje użytkowe na WM to kompletna porażka.O Shazam już pisałem dawno że nie wyszukuje utworów – chociaż miał przebłyski i od wielkiego dzwonu wyszukiwał bez problemów. Spotify to też porażka, wybudza się z „tła” wieki a nie rzadko złapie zwiechę i tylko restart fona pomagał.Podobnie z ZOOM.ME, edytorami zdjęć.
    Po ostatnich aktualizacjach fast płacenie NFC przez PeoPay było losowe, i nigdy nie miałem pewności czy stojąc przy kasie nie będę musiał restartować telefonu żeby zapłacić, co powoduje ze funkcjonalność i swoboda płacenia NFC polega na tym że muszę mieć w rezerwie kartę płatniczą albo gotówkę. Restarty telefonu po odebraniu połączenia. Ciągłe problemy z wybudzeniem podwójnym stuknięciem, czasami jak się zapętlił po odłączeniu HD-500 to ciężko go było wybudzić nawet przyciskiem zasilania – więc restart.. lekarstwo na większość przypadłości na resztę pomaga tylko HR … 🙂
    Podstawowe usługi: Cortana, Muzyka Groove, czy Portfel – niedostępne dla użytkowników „gorszego sortu”.
    To że wrzucą parę gier do sklepu subiektywnie ma w du… Do grania mam konsolę.
    Gdy 2 tygodnie temu mój bank wycofał się z WM to przechyliło szalę. Od paru dni mam LG G4 z specyfikacją zbliżoną do, już nie mojej, L950 DS i to jak napisał post wcześniej „rafi” kosmos. Wreszcie telefon jest dla mnie a nie odwrotnie.

    Lepiej nie będzie bo MS idzie w rynek biznesowy czego dowodem będzie (o ile wyjdzie) kolejne urządzenie mobilne Surface. Swoją drogą przewiduję wyje…ą w kosmos specyfikację za jeszcze bardziej wyjeb…ą kasę. 🙂

    Powodzenia dla wszystkich i dzięki za ostatnie 1,5 roku 🙂

  • tridlle

   Jaki to bank?

 • rafi

  Kolejna aplikacja wylatuje, fakt że jej nie używałem w ostatnim czasie bo nie rozpoznawała żadnych utworów. Szkoda że coraz mniej aplikacji jest na windowsa miałem nadzieje że jeszcze się coś ruszy z aplikacjami i wrócę do windowsa ,ale niestety po 3tygodniach używania iphona se działanie systemu i aplikacji w porównaniu do 950 to jest kosmos

 • Przemysław Suski

  Jak dobrze że już nie korzystam z mobilnego windowsa 🙂

 • Dragonji

  Jeżeli sam MS traktuje swój system po macoszemu to trudno oczekiwać wsparcia ze strony firm trzecich, a już szczególnie gdy utrzymywanie aplikacji dla WM generuje tylko koszty.

  • Ic3man81

   Ale jakim kosztem byłoby zostawienie jej w sklepie? Nikt im nie każe jej rozwijać i ponosić koszty. Chamstwo i buractwo.

   • Finrod

    Zostawili by ją i za jakiś czas byłby płacz, że aplikacja to gówno, że nie działa, że syf i kilometr mułu. Po co Shazamowi takie negatywne oceny? Opinia idzie w świat i potencjalni użytkownicy mogą pomyśleć (ale oczywiście nie muszą), że aplikacja jest również słaba na innych systemach.
    Zdrowym i sensownym zagraniem jest po prostu usunięcie takiej aplikacji ze sklepu.

   • Nie znam się, ale czy przypadkiem sklep, w tym przypadku Microsoft Store, nie pobiera opłat za udostępnianie w sklepie aplikacji? Wtedy jej usunięcie ma sens i jest racjonalne.

    • Płaci się jedynie raz za założenie konta dewelopera a publikacja i kolejne aktualizacje aplikacji w sklepie są bezpłatne.

 • Gabriel Gryczko

  Jeżeli tak dalej będzie to w sklepie pozostaną tylko aplikacje Microsoftu i takie które na dzień dobry otrzymują po jedynce.

 • Aplikacja już dawno (z miesiąc temu?) zniknęła ze sklepu. Na szczęście jeżeli macie ją w bibliotece (w telefonach x50 była natywnie instalowana jako bloatware) to bez problemu się instaluje na mobile i na PC. Dwa, od czasu pojawienia się wersji UWP z dwa lata temu apka nie została ani razu chyba zaktualizowana tak więc producent porzucił ją już wieki temu. Usuwanie jej ze sklepu, mimo że działa, to według mnie jednak przegięcie.

  • Stefan Ziut

   Zwłaszcza, że polecana konkurencja SoundHound nie chce się uruchamiać.

 • TheDoktor

  Wie ktoś może czym różni się display dock HD-500 QR6-00003 od QR6-00004?

  • Moja stacja HD-500 posiada numer QR6-00002. Niestety nie wiem czym się różnią stacje z różnymi numerami między sobą.

   • TheDoktor

    Aha, czyli widzę że jest więcej numerów partii. Myślałem że może są tylko dwie i że może są jakieś różnice w ich działaniu, ale skoro jest ich więcej to pewne różnią się tylko numerkiem.

    • Pamiętam, że w przypadku adapterów Wireless Display Adapter numerki dotyczyły jedynie regionów, na które zostały przeznaczone. Być może w tym wypadku jest tak samo.

 • tridlle

  Ale oczywiście system jest nadal wspierany i rozwijany, prawda? Aplikacje nie są nikomu potrzebne.

  • TheDoktor

   My biznesmeni brzydzimy się aplikacjami.

   • tridlle

    Dlatego też przewiduję, że do końca roku miejsce telefonów z mobilnym Windowsem zajmie Nokia 3310. I to z nawet nawiązką.

 • Disqus Beta na ostatnim buildzie fast zwariował. Wysyła mi po 20 powiadomień tych samych komentarzy… Aplikacja poszła chwilowo do kosza.

  • RS2_15055

   Zgłoś to. Odpisują na emaile.

 • Aqua

  Dziwię się, że Shazam nie wyszukiwała wam utworów. Praktycznie nigdy mi się nie zdarzyło, aby nie wyszukał prawidłowo, nawet utwory klasyczne, bardzo nieznane i z jednym nagraniem. Wszystko mi działało na Shazam. Za to dziś zainstalowana SoundHound nie uruchamia się w ogóle…

  • Również nigdy nie miałem problemu z aplikacją Shazam.

   • RS2_15055

    Cortana rozpoznaje muzykę ale do tej pory nie mogę ściągnąć paczki językowej aby wreszcie jej poużywać….

  • marcello

   Mam z nim problem odkąd tylko przesiadłem się z 830 na 950DS.

   • jack daniels

    U mnie też nie działa-L950ds,podobno tylko na oficjacjalnym aplikacja nie rozpoznaje utworów.Ja znalazłem na nią sposób:uruchamiam aplikacje,włączam ropoznawanie i po chwili blokuje ekran i odblokowuje,ponowne wyszukiwanie i wtedy rozpoznaje.Ale to nie o to chodzi,ma działać i już.Podobno na testowych wersjach windowsa działa.Podkreślam Shazam kuleje tylko na lumii 950ds i na oficjalnym.

    • marcello

     i weź tak kombinuj z telefonem podczas jazdy autem…

  • wombat

   U mnie także działa, ale wolę używać cortany do tego

  • Donald

   Za to dziś zainstalowana SoundHound nie uruchamia się w ogóle… Potwierdzam, nie uruchamia się.

 • Nike Shox

  a czy ktos sie orientuje, czy jest mozliwosc wykonania kopii zapasowej aplikacji na Windows 10 Mobile ?

 • Ic3man81

  Faktem jest ze w międzyczasie powstaje tez sporo nowych aplikacji a te które sa usuwane mają zamienniki.
  Z nowych apek bardzo cieszy mnie wreszcie zainteresowanie Flickr em. Od lat nie było porządnej aplikacji do obsługi a ostatnio powstały dwie na prawdę porządne. Jak się chce to wszystko można, nawet napisać aplikacje na podobno „martwy” system.

  • マーゴ ✌

   Oczywiście, że można ale należy sobie zadać pytanie czy po prostu jest sens to robić. Użytkowników co raz mniej, telefonów nowych po prostu brak, a zrobić aplikację to nie wszystko bo trzeba ją jeszcze wspierać, aktualizować.

  • „Faktem jest ze w międzyczasie powstaje tez sporo nowych aplikacji a te które sa usuwane mają zamienniki” – w międzyczasie powstaje sporo aplikacji u innych, obecne, popularne są zachowywane, a przy tym mają liczne zamienniki.
   Akurat Flickr mnie nie interesuje, ale używam fajne aplikacje na W10M, z których jestem zadowolony. Możliwe, że w Androidzie znalazłbym jeszcze lepsze i więcej, ale jestem zadowolony, a to chodzi. Dlatego zgadzam się, że można napisać aplikacje na nie podobno, a faktycznie martwy system, ale powoli traci to sens. To jest biznes, fanbojem jest użytkownik, który jest gotowy tkwić w tym systemie aż po grób, w którym chyba już nawet jest, ale nie deweloper, on chce zarobić, musi zarobić, bo z tego żyje. Skoro aplikacje nie powstają, to prawdopodobnie zyski są małe i nieopłacalne pod względem ryzyka oraz innych opcji, a czas i pieniądze stracone na produkcję na W10M można przeznaczyć na inne platformy, dzięki czemu zysk z roboczogodziny będzie o wiele większy. Czas to pieniądz. A dlaczego niektóre aplikacje powstają? Szczerze nie wiem, może komuś się to opłaca, bo mimo wszystko jakiś zarobek na tym być musi.

 • W10M nigdy nie miał aplikacji jak Android i iOS, ale teraz traci już popularne aplikacje. Coś czuję, że niedługo Twitter poleci, niby mają UWP, ale aplikacja uboga i powiadomienia nie działają poprawnie od kilku miesięcy. Choć to jedna z najlepszych i najczęściej przeze mnie używanych aplikacji, to jakoś niepewnie widzę jej przyszłość. W Androidzie i iOS-ie użytkownik nie myśli, aby się martwić o byt danych aplikacji, nie zna takiego problemu, na W10M niczego nie można być pewnym. Naprawdę trzeba zmienić platformę, jeśli tak to ma wyglądać. Wprawdzie nie już teraz, ale po prostu przy kolejnej, nazwijmy to, naturalnej zmianie smartfona.

 • wombat

  Skycash dostał dzisiaj aktualizację

  • Krzysiek

   a można dodać skrót do rozpoczęcia i zatrzymania parkowania dla konkretnego samochodu od razu pod kafelek? 😀

 • Dawid Drążek

  Czyli dobrze zauważyłem ostatnio jego zniknięcie

 • Simon Pater

  To sie zwija czy rozwija ten system?!
  Bo pluja w twarz a duza czesc wyznawcow mowi, ze pada:P

  Ja od 2tyg. uzywam Xiaomi Redmi4 Prime i mam aplikacje o ktorych na w10m moglem pomazyc:)
  System dziala i uwaga mam nawet dwutap to unlock.
  Z tego co czytalem mistyczny Surface P ma obsuwe do 2019… potem do 2021 i tak dalej…
  Sorry ale to umiera a pare gier rzuconych do sklepu to nawet sie z 500plus nie da porownac…
  Uciekajcie bo skonczycie jak Leo z Titanica

  • Po co uciekać? Akurat na tej łodzi nie da się pójść na dno, po prostu można ją zmienić, kiedy się zatrzyma.

   • Simon Pater

    Wychodzi na to samo. Inne nazewnictwo. Ta lódz już się dawno zatrzymała. Trzeba być ślepym by tego nie zobaczyć…

    • Zatrzymała, ale nie zatonęła. Nie muszę skakać do wody, kupując już teraz nowy smartfon.

  • マーゴ ✌

   A propo aplikacji. Odpaliłem sobie symulator Androida dla PC – wersja 4.4.2 czyli Kit Kat i po wejściu do sklepu… Szczerze po ponad roku ciągłego używania Windowsa zapomniałem już jak to jest mieć dostęp do tylu ciekawych aplikacji co ważne aktualnych w dodatku na starym Androidzie.

   • Krzysiek

    to odpal RemixOS Player 🙂
    https://youtu.be/zLcCYmWTl-g

    • マーゴ ✌

     Miałem go chyba kiedyś i generalnie słabo chodził, a sprawdzając teraz wymagania – za jednak słaby PC 🙂

     • Krzysiek

      no może i tak… ja sprawdzałem na i7 i 16GB ramu… a na Atomie chodził masakrycznie

   • Foldex

    Od siebie mogę polecić NOX player 😉 Chodzi naprawdę dobrze, czego np. o bluestacks powiedzieć nie mogę.

    • マーゴ ✌

     Tak się składa, że tym w/w emulatorem był właśnie NOX 🙂

     • Foldex

      A tam nie ma androida 5.1 lub 6.0? Chociaż ręki uciąć sobie nie dam 😉

     • マーゴ ✌

      Niestety nie.

  • pawel3410

   Od paru dni Xiaomi Redmi 4 pro. Double tap, tryb czytania, messenger lite, here we go, mapy google,aplikacje Fluke, wybieranie głosowe, jest co kupowac w sklepie google. Android kontra Windows- szkoda komentować, niech sobie nadal „rozwijaja” ten system, niedługo zostanie im tylko testowanie na emulatorze.

   • Simon Pater

    Witam:) no ja jestem wrecz urzekniety Xiaomi;) nigdy nie mialem bo sie troche obawialem Chinczyka. Niepotrzebnie… jest na prawde spoko i wkocu mam pełnoprawne aplikacje a nie pseudo na w10m

    • pawel3410

     To mój pierwszy „chinczyk” i też było troche niepewności ale w tej cenie to rewelacja;) Jedyne czego będzie mi brakować to godzina na Glance screen i gra Age of Empires. Ale nie żałuję, bo mam to z czego kożystam a Windows nie ma i długo mieć nie będzie (jeżeli w ogóle).

     • RS2_15055

      ale może WM10 ma słownik lepszy ? „kożystam” ?

     • pawel3410

      WM10 jaki ma słownik to każdy wie a tamten post pisałem z angielskiego Windowsa i wszystko miałem na czerwono i nie zauważyłem tego błędu.

     • RS2_15055

      Z WM10 taki błąd jest zaznaczony

     • pawel3410

      Pewnie tak ale jego słownik nie należy do najlepszych.

     • RS2_15055

      tak, czasem trzeba przewinąć aby dobre słowo dobrać, to fakt

    • Generau

     Urzeczony. Nie ma za co:)

   • DzieX

    Poczekaj, poczekaj. Za parę miesięcy będziesz chciał wracać do Windowsa jak Ci zacznie Android mulić.. Sam zmieniłem na Huawei Mate S i bardzo mi szkoda, że MS porzucił ten system, bo 100x lepiej mi się go używało.

    • pawel3410

     Poużywamy, zobaczymy;) Jak będę chciał zmienić androida na coś innego, to na ostatnim miejscu w kolejce będzie windows (chyba, że w końcu zacznie być prawdziwą konkurencją).

  • Krzysiek

   No to witam w klubie, ja od tygodnia P9 ogarniam, a dziś poszła moja 930 w świat już… nie będę sobie dla idei żył pruć bo teraz insider to więcej nerwów mnie kosztował niż to warto. Witajcie z powrotem mapy Here 🙂 bo te które teraz są w rs2 to jakaś pomyłka. Całkowitą pomyłką jeż też wsparcie aplikacji… IKO i płatności mobilne? Boże… w Androidzie działa jak należy a tu nawet nie będzie dalej w tym temacie nic robione (taką odpowiedź mam od suportu)

   • Simon Pater

    Dokładnie. Jest swiat poza Windows i to calkiem, całkiem fajny:)

  • marcello

   w jakim kolorze najlepiej wygląda?

   • Simon Pater

    Chyba w Gray. Choć ja osobiście mam silver, white. Jedyny mały mankament to dość duże ramki ale ja po paru dniach przestałem je zauważać.

  • lluukk

   też się szykuję do skoku na Xiaomi – miało być Mi5 ale poczekam jeszcze z 1,5 miesiąca na Mi 6

   • marcello

    jaka przewidywana cena tego cuda?

    • lluukk

     różnie piszą od ok. 400 USD w górę – czyli od 1600 zł to byłoby coś 😉 oczywiście przy zamówieniu z Allego, u nas Mi5 kosztuje 1799 w x-kom

     • pomyśl tylko o gwarancji , czasami lepiej zapłacić parę stówek więcej i mieć święty spokój

     • lluukk

      za 20 USD – gwarancja wymiany na nowy w razie awarii 😀 a kupując w IBG – gwarancja w Polsce/Wrocław autoryzowana Xiaomi lub w Czechach. No i pomyśl Mi5 kosztuje tam ok. 1000 zł u nas 1800 to prawie drugi możesz mieć !

     • marcello

      Pytanie, ile trzeba będzie dopłacić do 6, by dostać tyle samo w kwestii pamięci.

     • lluukk

      Dla mnie 64 GB pamięci (taki chcę kupić) to wystarczająco dużo – po prostu zgram zdjęcia i filmy co jakiś czas na komputer. A aplikacji nawet jak będę miał 5 x tyle co mam na W10M to i tak nie zajmie mi nawet połowy pamięci. Myślę, że wariant 64 GB nie będzie dużo droższy (2-3 miesiące po premierze cena spadnie 😉 ) a Snap 835 to jednak coś 😀 – nawet jeśli dam 1800 zł to będę miał telefon zjadający na śniadanie najlepsze flagowce z W10M 2-2,5 razy droższe.

     • marcello

      Czekamy zatem na premierę:)

     • Seba__258

      Zdjęcia możesz trzymać w chmurze – usługa Google zdjęcia daje nielimitowane miejsce na fotki w bdb jakości , a w jakości powyżej 16Mpix. 13 gb darmowej przestrzeni.

   • Simon Pater

    Polecam:)

  • Jarek

   Też uciekłem na Androida – nie skończyłem na Xiaomi ale kumpel sprzedał mi LG L90. Niby low-end, 1GB RAMu. Poprosiłem go, aby wgrał mi czystego Andka 6.0.1, bo ja jeszcze wtedy się nie znałem na tych różnych ROMach i modyfikacjach. Kiedy odpaliłem telefon byłem oczarowany.. System działa płynnie, aplikacje włączają się bardzo szybko i są dużo lepsze niż na WM. Nic się nie wywala, telefon się ani razu nie zresetował.. I przede wszystkim wybór w sklepie… Też mam double TAP to wake… Obrońcy Windowsa Mobile twierdzą nadal, że Andek to muł i zacinający się syf. Niestety są w błędzie, bo właśnie Android ostatnio działa bardzo dobrze a WM10 działa jak Andek 2-3 lata temu i niestety jest niedorobiony…

 • Michał S

  Ale za to od 9 marca pojawiła się aplikacja Horizon go od UPC . W końcu można telewizje na żywo oglądać 🙂

  • RS2_15055

   No proszę, a znośnie to działa ?

   • Michał S

    Dopiero dziś odkryłem bo trochę UPC męczyłem w tym temacie a oni nawet nie poinformowali na swojej stronie i musze powiedzieć że jak narazie te kanały które są dostępne on line działają ok

   • KaTrzy

    Na 950XL, śmiga aż miło!

    • RS2_15055

     Dziś podrzucę temat znajomemu nich sprawdzi.

  • Bartek K

   Można o jakieś szczegóły prosić ? typu cena takiej usługi ?

   • Michał S

    Upc ma cennik takich usług, zazwyczaj dają to w pakiecie do dekodera horizon ja za pakiet płace 109 tv internet i telefon plus właśnie takie dodatki jak horizon go

    • Bartek K

     A jest możliwość pozyskania samego Horizon Go czy tylko razem z innym abonamentem ?

     • Michał S

      Tego nie wiem Bartku, ale to tego jest na pewno dekoder horizon potrzebny. Najlepiej na infolini Upc się dowiedzieć

     • tridlle

      Musisz mieć umowę z dekoderem Horizon.

  • KaTrzy

   Kurde, super wiadomość, dzięki! I naprawdę dobrze chodzi ta aplikacja! 🙂
   Gdzie o tym usłyszałeś? 🙂

   Jeszcze niech w dekoderze mi uaktualnią do najnowszej wersji i będzie cacy ;D

   • Michał S

    Miałem taką usługę i zacząłem temat drążyć u nich , pojawiła się wersja na pełną 10 , o mobilnej nic nie wiedzieli. Napisałem dopiero na Messengera do upc i tam facet uparcie twierdził że na mobile tez jest. W ubiegłym tygodniu nie było ,ale od niechcenia wpisałem w sklepie i faktycznie ,od 9go marca się pojawiła.

    • tridlle

     Na moim laptopie aplikacja nie potrafi odtworzyć żadnej stacji.

     • Michał S

      Sprawdź na wi fi od upc, ja na razie nie mam lapka i za bardzo nie podpowiem w tej kwestii.

     • tridlle

      Ale co mam sprawdzić? Wi-Fi działa dobrze

     • Michał S

      Zazwyczaj jest problem z odtwarzaniem jak jesteś podłączony do innego wifi niż upc

     • tridlle

      Jestem podłączony do UPC.

     • Michał S

      Podobno mają dziś jakiś problem z horizon go jutro po 14 ma wszystko działać ale nie wiem czy to ma wpływ na wersje komputerową. Domyślam się że wszystkie ustawienia przejrzałeś, więc spróbuj może odinstalować, wyczyścić w rejestrze i zainstalować ponownie.

     • tridlle

      Na tablecie i telefonie cały czas działa poprawnie. Obstawiam raczej mizernej jakości aplikację. Ale to normalne w przypadku UWP.

     • Michał S

      Całkiem możliwe, ale ja bym jeszcze spróbował tal z ręcznym czyszczeniem rejestru

  • Michał

   Dzieki za info, czekałem na ta apke pd dłuższego czasu.

   • Michał S

    No ja też kawał czasu czekałem i w końcu się zmobilizowali 🙂

 • Royal Revolt 2 dostała aktualizację do wersji 3.0 … jak ktoś w to gra 😉

 • Za bardzo się nie cieszcie, bo za nie długo aplikacja może w ogóle umrzeć na wszystkich platformach, podobnie jak Viber Shazam ma milionowe straty… i to trzeci rok z rzędu po ok. 17 mln $ na minusie

  http://www.digitalmusicnews.com/2016/10/05/shazam-millions-loss/

  • マーゴ ✌

   Zakładając nawet najgorszy scenariusz to np. na Androidzie masz jeszcze dobrą aplikację „TrackID” od Sony i pewnie znalazłbym jeszcze kilka innych aplikacji. Na Windowsa masz polecany „zamiennik” Shazama czyli SoundHound, który „tylko” się nie włącza patrząc na komentarze.

   • ogólnie jakość sporej części aplikacji pozostawia sporo do życzenia…

    • マーゴ ✌

     Ale przynajmniej działają…

   • RS2_15055

    Na wielu rynkach masz po prostu Cortanę…..

    • Donald

     Co z tego że jest na wielu rynkach, ale w Polsce nie ma.

     • RS2_15055

      jeszcze nie …. szkoda.

     • Donald

      To prawda, szkoda że w Polsce nadal nie ma Cortany bo bardzo dużo usług jest z nią powiązane.

     • RS2_15055

      szkoda że w ogóle nawet nie mogę pobrać mowy USA na Fast … Może na oficjalnym wreszcie będzie działać

     • squall0

      Problem z Cortaną jest taki, że jest oparta na technologii rozpoznawania mowy, mającej swój początek z Windows Vista. Przez ponad 10 lat nie doczekała się ona wsparcia języka polskiego(oraz wielu innych języków) i nie zanosi się na zmianę w tym zakresie

     • RS2_15055

      Oczywiście, że to problem. Mam nadzieję, że na RS2 przynajmniej się coś w tym temacie ruszy 😉

     • squall0

      Ja już tą nadzieje straciłem w okolicach Windows 8, ale trzymam kciuki za spełnienie Twoich nadzieji 😉

     • RS2_15055

      Hehe. Nadzieja tutaj pewnie nie pomoże, jedynie wymiana osób w MS które nie naciskały na szybki rozwój systemu traktując go jako mało ważny względem pełnego Windows. Przecież logiczne jest, że mobilność jest coraz ważniejsza i w każdym rokiem urządzenia będą malały. Jedyny w tym plus, że wreszcie testują na nas rozwój Windows na ARM, bo tak się trochę czuję używając teraz ich system na telefonie. Może dopracują wreszcie ten system aby chodził przynajmniej tak dobrze jak na PC na x86. 😉

     • squall0

      Zgadzam się w całej rozciągłości, że wymiana osób w MS jest konieczna. Osobiście również uważam, że rozwój Windowsa na PC idzie w taką sobie stronę. Z jednej strony mamy instalujące się wraz z systemem aplikacje 3rd party(tj. Candy Crash Saga…), z innej kompletny split-brain w spójności wyglądu systemu(i nie mam tu na myśli tylko dwóch paneli sterowania) i irytujące problemy w działaniu (na jednym z PC mam W10 AU, w którym przestały działać wszystkie aplikację UWP wraz z menu start, centrum powiadomień i kalendarzem; i co gorsza tam już pomoże format – nawet zresetowanie systemu z zachowaniem danych nie chce się uruchomić)

      Na swój sposób jednak się cieszę, że MS zaczął poprawiać bebechy. Najbardziej irytujące i wnerwiające problemy wywodzą się z nich. Są one spowodowane swego rodzaju spuścizną ze wszystkich Windowsów linii NT i po zmieszaniu wszystkich platform ze sobą, wychodzą na wierzch.(co zresztą, wg mnie, przekłada się boleśnie w W10M: jego nowościach w CU oraz aktualnym sposobem działania w AU oraz CU)

      Co do Windows na ARM, to byłoby dobrze gdyby to faktycznie wyszło(zwłaszcza z emulacją x86 na ARM – mógłby się pojawić dzięki temu wysyp małych, tanich i chińskich laptopów ze Snapdragonami). Staram się jednak być ostrożnym z tym tematem. Mieliśmy już przecież Windows RT, oraz wiele naprawdę fajnych obietnic, które pozostały bez pokrycia(ot np. „Mobile first” z zeszłego roku).

     • RS2_15055

      Mam tablet 7 cali chińczyka z Windows 10. Spełnia swoje zadanie jak urządzenie do przeglądania netu, oglądania bajek przez dzieci 😉 a jak trzeba auto podłączyć i wykasować błędy elm327 również się nada. Windows 10 jest praktycznie nieograniczony na pomysły użytkownika, dobrze, że idą w dotyk bo to w każdym urządzeniu mobilnym podstawa.

     • squall0

      Z tym, że każdy system może być nieograniczony na pomysły użytkownika, jeżeli istnieje na niego odpowiednie oprogramowanie i jest do tego dostosowany 🙂 Prawdą jest natomiast, że W10 jest najlepiej do tego dostosowany z całej rodziny Windows i (chyba wciąż) posiada największą bazę aplikacji, przez co może być zastosowany w różnych nietypowych sytuacjach.

     • RS2_15055

      Tak, ale może ARM pozwoli jednak używać taki tablet przez cały dzień a nie 4-5 h 😉

     • squall0

      Zgadzam się 🙂

    • マーゴ ✌

     Tak jak wspomniał „Donald” niżej w Polsce jej nie ma, a poza tym myślisz, że każdy korzysta z Cortany, szczególnie na Androidzie? Buhahahah

     • RS2_15055

      Android mało mnie interesuje. Ale patrząc na zachodnie fora właśnie znalazłem takie odpowiedzi o Cortanie, mają rację, ale oczywiście u nas jest lipa …. Szkoda, że tej Cortany nie uruchomią teraz z RS2.

     • マーゴ ✌

      Tak jak mnie mało interesuje zachód i zachodnie fora…

     • RS2_15055

      Fajnie.

    • Adrian Stypiński

     Ale tej Cortanie słabo idzie szukanie muzyki.

     • RS2_15055

      Nie wiem. Na razie nie ma możliwości pobrania paczek innych języków. Tak już dawno bym posprawdzał jak działa taka cortana.

   • Krzysztof Osuch

    U mnie SoundHound działa… znajduje tylko takie utwory, które sam znam, ale działa 😀
    Win 8.1 – Lumia 640lte

    • マーゴ ✌

     U mnie na 8.1 też działa. Najlepsze jest to, że na tym samym modelu na którym miałem zainstalowaną 10 w ogóle się włączyć nie chciała 🙂

  • Zniknie ze wszystkich systemów, ale to Windows umiera 😀

   • kizdub

    Rozkwita 🙂

  • squall0

   IMO nie ma się co cieszyć, że:
   a) aplikacja zostaje zdjęta z WM10
   b) aplikacja może zdechnąć na każdej platformie

   Mniejsza ilość oprogramowania(zwłaszcza na WM10, gdzie tego softu jest znacznie mniej), zmniejsza różnorodność i możliwość wyboru :/

 • マーゴ ✌

  Chciałem sobie „oczyścić” kartę pamięci i trafiłem na tajemniczy folder „Feedback”, a w nim —> patrz screen. C.uj wie co to za syf, c.uj, że karta pamięci ma tylko 16GB i ogólnie nie da się go usunąć buhahah… https://uploads.disquscdn.com/images/6488ca5edb2b0107aab68bf991511ac92b9961d74bb201494daa1ae99236f471.png

 • Donald

  Właśnie przed chwilą pobrałem Shazam po wejściu do sklepu z Moja Biblioteka i Shazam uruchamia się, funkcjonuje, znajduje piosenki. Nokia Lumia 1520 z oficjalną najnowszą wersją systemu W10M.

  • Z biblioteki można w dalszym ciągu pobierać. Aplikacja będzie działać do momentu kiedy nie będzie już kompatybilna z nowszymi wersjami systemu Windows czyli podejrzewam, że jeszcze przez długi czas.

   • Donald

    Michał obyś miał rację a co do SoundHund, to nie można jej uruchomić.

    • Na 950 XL aplikacja uruchamia się. Sprawdziłem jak działa, ale niestety nie wykryła polskiej piosenki.

     • Donald

      Na mojej Noki L1520 niestety nie uruchamia się.

     • マーゴ ✌

      Nie tylko u Ciebie się nie uruchamia – „fajny” ten zamiennik nie ma co.

     • Donald

      Jeżeli miał bym się żartem odnieść do tego zamiennika którego nie mogę uruchomić i tu podkreślam że na mojej NL1520, to powiedział, napisał bym: Cholerka, no nie mogę uruchomić samochodu chociaż kluczyki są od sąsiada samochodu, no ale przecież to też samochód tej samej marki, tylko model inny(„model” i tu mam na myśli Lumie). To co napisałem żartem odnosi się do tego co napisał Michał że uruchomi na Jego Lumi z W10M. Moje odniesienie się do marki samochodu to odniesienie się do systemu, może błędne, może nie.

     • マーゴ ✌

      Co nie zmienia faktu, że jednak na tym samym systemie powinna się ona uruchamiać niezależnie od modelu telefonu.

     • Donald

      Pisząc na poważnie, owszem, zgadzam się z Tobą.

 • TheDoktor

  Jestem z mobilnym windowsem już prawie 15 lat, miałem kilkadziesiąt telefonów z tym systemem, ale jeszcze nigdy nie było takiego szamba z mobilnymi okienkami. Skoro ja, fan mobilnego windowsa, zaślepiony poniekąd fanbojstwem do tego systemu, widzę że jest niesamowicie tragicznie, to nie chcę nawet wiedzieć jaki jest rzeczywisty poziom tego bagna.

 • Artur

  Czy wy też macie problem z pobraniem Profilu Kolorów i paru innych?

 • Ic3man81

  Jak to informacja o braku jednej aplikacji potrafi rozpalić dyskusję o systemie i uwidocznić tych którzy go porzucają i przechodzą do konkurencji. Nie musicie o tym ciągle przypominać, na szczęście żyjemy w takich czasach kiedy każdy ma duży wybór i może podążyć swoją drogą. Żyjcie i pozwólcie żyć innym. Osobiście dostępne w tak opluwanym W10 aplikacje w zupełności wystarczają mi do życia (być może mam małe wymagania, kto wie) a sam system nie sprawia mi problemów. Osobiście znam mnóstwo ludzi którzy maja telefony z Windowsem i nie mają zielonego pojęcia, że jest coś takiego jak Windows 10 mobile, bo telefon służy im dobrze do dzwonienia i odbierania maili i nie potrzebują tysięcy aplikacji rozpoznających utwory, obsługujących mnogość portali społecznościowych czy wydających dźwięki pierdzenia. Konkludując, wybierzcie androida lub Ios i dajcie sobie spokój z windowsem, takie wasze prawo i nie mierzcie innych swoją potrzebą posiadania setek aplikacji bo inni mogą mieć odmienne potrzeby.

  • kizdub

   Poczytaj, chociażby w tym temacie, komentarze osób które przeszły na Androida. Nikt nie narzeka, ludzie piszą że w porównaniu z WM10 wszystko działa jak należy, mają mnóstwo aplikacji. Nikt nikogo siłą nie zmusza do zmiany systemu.

 • Windows umiera, wystarczy więc przejść się na jakieś portale androidowe i poczytać jak ludzie narzekają np. na telefony Huawei: lokalizacja gps nie działa prawidłowo, użytkowanie endomondo jest tragiczne, ekran telefonu jest tragiczny – pozbawiony warstwy oleofobowej, po wyjściu nowych telefonów Huawei zaprzestaje poprawek bezpieczeństwa dla starszych modeli, ludzie są tym wk…ni, aktualne flagowce mają ceny z kosmosu, LG G6 ma kosztować 3299 zł mimo niższych kosztów produkcji niż G5, nakładka samsunga jest tragiczna, zdjęcia wychodzą gorzej niż się spodziewano, po trzech m-cach S7 Edge łapie lagi i mikroprzycięcia, ludzie są tak wiadomo… serwis firmy X działa tragicznie, wszystko jest super jak kupujesz telefon a potem się wypinają, tak więc jak ktoś sądzi, że porzucenie jednego systemu na rzecz innego rozwiąże wszystkie problemy to jest w błędzie…

  • pawel3410

   No tak, na lumie nie ma zastrzeżeń (opisać swoje wrażenia?). Android może na telefonie się „zestarzeć” ale windows przy rozwiązywaniu problemów przez HR nie ma na to szans.

   • nie twierdzę, że z lumiami nie ma problemów

    • Max

     ” Huawei zaprzestaje poprawek bezpieczeństwa dla starszych modeli” Huawei P8Lite dostał w tym miesiacu aktualizacje zabezpieczen..

  • kizdub

   A flagowce z WM10 to są takie tanie? Za ile można kupić telefon HP, za ile była w momencie wyjścia na rynek L950?
   Owszem, teraz L950 jest w miarę „tania” jak na telefon premium ale tylko i wyłącznie z powodu masowej wyprzedaży i co tu dużo mówić upływu czasu.

   • Daniel Orzanowski

    Ale to do wuja jest prawie 2 letni telefon …..

    • kizdub

     Poszukaj sobie jaka była cena L950 w momencie premiery, a potem się wypowiadaj.
     Wszystko opisałem w swoim komentarzu.

     • Daniel Orzanowski

      I kosztował tyle co inne flagowe urządzenia w dniu premiery w tym czasie

  • マーゴ ✌

   Czy Android jest jedynym systemem na rynku? Na iPhony też ludzie narzekają, ceny tych telefonów też są z kosmosu dlatego też mało kto może sobie na nie pozwolić. Do czego zmierzam? Nie ma telefonów idealnych. Piszesz o problemach z Huwaei, a czy Huwaei jest jedyną marką na rynku? Nie! Masz jeszcze Lenovo Moto, LG, Xiaomi i tak dalej, tego jest wręcz nasrane i tym miejscu zaznaczę jedno. Wybierając Androida otrzymujesz m.in. system, który choć idealny nie jest to po prostu działa, a nie tak jak w przypadku Windowsa 10 Mobile w fazie Beta od 1,5 roku, który nawet dzisiaj stwarza problemy. Serwis, który naprawiał swego czasu Lumie (i nie tylko) też był tragiczny.

   • Foldex

    Poza tym, nawet mając starego trupa, androida 4.4 (3,5 roku od premiery) mam dostęp na oko do 95-98% aplikacji, a to jest najważniejsze i świadczy o sile systemu. Ba, na wersji 4.0 jest dostęp do ogroma aplikacji. A windows w wersji 8.1 jest martwy, w sumie to TH2 tez.

    • Krzysztof Osuch

     Martwy? Ostatnio napisałem, że z RS2 wróciłem do 8.1. I od tygodnia nie mam żadnych problemów z tą wersją. Wszystkie aplikacje, których używałem na 10 mam też na starszym systemie.

     • Foldex

      A czy producent wspiera ten system? Poza tym nic nowego się nie pojawia już na 8.1, większość pojawia się na 10 a w agonii.

     • Krzysztof Osuch

      Nie wspiera. Z drugiej jednak strony tutaj nie potrzeba poprawek, bo wszystko działa jak należy. Jedynie jakieś aktualizacje zabezpieczeń by się przydały. Chociaż na Windowsa podobno nie ma wirusów, więc takiego typu wsparcie nie jest chyba konieczne.

     • Foldex

      Jak nie potrzeba 😉 Mimo że 8.1 wg mnie jest o lata świetlne przed W10, to wymaga nadal wielu poprawek, których się nie doczeka.

    • マーゴ ✌

     Aplikacje to tak swoją drogą, co do 8.1 – martwy jest nieformalnie, formalnie natomiast nadal ma wsparcie do Lipca, a aplikacje na niego są wydawane czy też aktualizowane. Martwa to jest np. Bada.

     • Foldex

      Mam telefon z 8.1 i zainstalowanych na nim jest sporo aplikacji – święto jest jak jakaś dostanie aktualizację 😉
      8.1 jest martwy już z 3 lata, nie było żadnej aktualizacji od tamtej pory. A aplikacji nowych ze świecą szukać – wiele pojawia sie tylko na W10, a nawet sam producent już porzucił wiele programów (co nie jest dziwne, bo na mobilnej wersji im nie zależy w ogóle)

    • teoretycznie,w pracy mam jakiegoś starego LG z androidem 4.4 coś tam, wspiera Xiaomi Mi Fit, posiada bluetootha, ale opaski Mi Band nie potrafi rozpoznać…

  • lluukk

   dlatego kupuje się np. zeszłorocznego flagowca Xiaomi (Mi5) ze Snapem 820 i gwarancją wymiany na nowy w razie awarii za 250-275 USD

 • Za to Viber z aktualizacją.

 • SharpFranc

  Za każdym razem kiedy słyszę takie lamenty, to zawsze daję dobrą radę: kup telefon z Androidem i zaprzyjaźnij się ze szpiegowaniem a la Google…
  Cheers!

  • Seba__258

   MS nie szpieguje ????

   • SharpFranc

    >>> „szpiegowanie a la google”
    Na prawdę nie widzisz różnicy? Na prawdę masz ZERO spamu, po tym jak wszedłeś na stronkę X zobaczyć produkt Y.
    Google Ci włazi w d..ę a Ty tego nie widzisz czy UDAJESZ że nie widzisz, bo Ci dali darmowe mapki?
    Serio: nie ma różnicy w tym jak jedni i drudzy szpiegują???

 • spoczko

  Nie zrozumiałem jest że ci co narzekają dalej korzystają z win10 – droga wolna każdy ma wybór. Piszecie że android jest lepszy – lepszy z czym ? może ma więcej aplikacji ale ma też więcej dziur bo jest systemem otwartym. Mam andka na tablecie i tylko po to żeby po necie pośmigać ale przelewów raczej bym nie chciał robić na tym systemie. Tylko systemy hermetyczne są w stanie zapewnić bezpieczeństwo. Wcześniej wybrałem BB ale ich ukłon w stronę androida zmusił mnie na przesiadkę na lumie – kto jest w temacie to już pewnie wie że BB na androidzie ma już wykrytych sporo luk w zabezpieczeniach – a firma ta nastawiona jest ogólnie na bezpieczeństwo swoich telefonów więc jak oni sobie nie mogą poradzić z tyt systemem to co mają powiedzieć firmy inne gdzie raczej nie ma takich nakładów do rasowania Androida bo i po co. Reasumując – narzekasz -> zmieniasz na co innego i po sprawie. Ci co korzystają i widzą potencjał to będą korzystali nadal. Aaa i nie liczba dostępnych aplikacji na daną platformę się liczy tylko liczba aplikacji z których faktycznie korzystasz oraz przede wszystkim szybkość działania i stabilność – a jak wiadomo Android to taka hamująca kobyła która wcześniej czy później się zamuli czy tego chcesz czy nie.

  • マーゴ ✌

   Rozumiem, że na komputerze korzystasz z Linuxa i też na nim robisz przelewy? Bo przecież jest on bezpieczniejszy od Windowsa. Masz rację liczy się przede wszystkim szybkość działania i stabilność lecz Windows 10 Mobile tego nie zapewnia.

   • spoczko

    nie znam przypadku wśród znajomych żeby po roku android działał szybciej niż lumia – każdy kto ma tylko narzeka. nie rozmawiamy to o wersjach zwykłych PC – bo chyba nikt nie ma tu z obecnych androida na pokładzie? u mnie 3 lumie działają jak należy więc nie narzekam. jak padnie platforma WP to na pewno następna nie będzie android i mówię to jako informatyk programista a nie tylko zwykły użytkownik współczesnej „dachówki” który nie wie co jest pod spodem w samym kodzie.

    • kizdub

     A, „oświecony” znaczy.

    • マーゴ ✌

     Ja za to znam przypadki osób, które HR (hard reset) robiły i robią do tej pory częściej na Windowsie 10 Mobile bo coś… Niż na tej „hamującej kobile” jak to określiłeś ze względu na działanie. Celowo wspomniałem tutaj o systemie PC bo generalnie śmieszy mnie Twój tok myślenia. Masz obawy przed robieniem przelewów na Androidzie bo dziurawy, a nie masz obaw przed robieniem przelewów na Windowsie, który też ma dziury, a jeżeli używasz 10 to wiedz, że jest nawet bardziej dziurawy od leciwej 7.

     • spoczko

      nie powiedziałem że robię przelewy na na windows PC a nawet jeśli tak to wspomaga się to dodatkowymi antywirusowy i firewallami – nie chwale i nie namawiam ale nie narzekam bo jak bym zaczął do od razu zmienił bym platformę i tyle. Kuzyna którem na androidzie robak wysłał kilka sms za łącznie ponad 280 zł – na Windowsie nie znam przypadku. ale każdy niech używa co chce i niech nie narzeka.

     • マーゴ ✌

      Zaraz, zaraz… Przecież na Androidzie też masz Antywirusy tak samo jak Firewalle. Co do tych sms-ów. Każdy operator posiada opcję zablokowania sms-ów premium. Włączasz blokadę i masz spokój. Ten robak sam z siebie się nie wziął, a skoro wysłał kilka sms-ów to znakiem tego, że na telefonie nie było żadnej ochrony typu wspomniany Antywirus czy też program typu Malware.

     • spoczko

      blokada już teraz aktywowana co nie zmienia faktów że człowiek o 280 zł biedniejszy

  • pawel3410

   „Aaa i nie liczba dostępnych aplikacji na daną platformę się liczy tylko liczba aplikacji z których faktycznie korzystasz” Na androida one są a na windowsie nie… Naprawdę tego nie widzisz?

   • spoczko

    widzę – bo mam tableta na adku – ale czy używasz ich wszystkich? korzystasz chociaż z pięćdziesięciu ? Jak tak to szacunek.

    • pawel3410

     Dlaczego miałbym używać wszystkich? Mam jedno prawko i nie muszę jeździć wszystkimi samochodami, tylko tym, który mi pasuje. Mam wybór, rozumiesz? Na WM tego nie ma, często nawet jednej potrzebnej nie ma.

     • spoczko

      no i właśnie o tym pisałem wcześniej że każdy ma wybór wiec jeśli ktoś uważa że android jest lepszy to po co korzysta z WP i narzeka !!!

 • czezare

  Ciekawe kto ostatni zgasi swiatlo, znaczy sie kiedy wazne i przydatne programy przestana ukazywac sie na WP. W moim przypadku Shazam to drugi, absolutnie podstawowy program po Tapatalku program, ktory idzie do piachu na tej platformie. Co nastepne? Facebook? Messenger?

  • jak to idzie do piachu? 1. dalej działa 2. można go pobierać i instalować z biblioteki 3. praktycznie nigdy nie był aktualizowany więc niby co się zmieniło?..

   • spoczko

    popieram

   • czezare

    Tapatalk tez mozna instalowac z biblioteki?

    • マーゴ ✌

     Jak masz w bibliotece to można, a przynajmniej ja mogłem.

    • nie mam tej aplikacji więc się nie wypowiem, shazam możesz instalować z biblioteki tyle że nie dostanie już żadnych aktualizacji

   • Jurek

    Co oznacza „pobierać i instalować z biblioteki” ? Pytam bo przed nami niedługo Creators Update i po reinstalacji stracimy shazama, ja akurat tej straty bym nie chciał.

    • po reinstalacji nic nie tracisz, na telefonach x50 Shazam jest zainstalowany natywnie i nawet jak zrobisz hard reset to wybierasz aplikację z Biblioteki w sklepie i normalnie instalujesz. Wystarczy że masz przypisaną aplikację do swojego konta ms.

     z aplikacji będzie można korzystać tak długo dopóki Shazam nie wyłączy swoich serwerów

     • squall0

      z aplikacji będzie można korzystać, dopóki Shazam nie zmieni swojego API…

     • Jurek

      mam L930

  • SharpFranc

   Tapatalk i Shazam to Twoje podstawowe programy? Co Ty robisz chłopie na WM10???

   • spoczko

    narzeka

 • SharpFranc

  Dla ludzi z Androidem jest nie do pomyślenia, że telefon może komuś służyć do… PRACY. Ja odpalam kalendarz – oni czacik, ja odpalam Skype for Business i share-uję ekran – oni fejsik, ja robię symulację albo mock interface-u użytkownika w Excelu – oni… odpalają najnowszą gierkę typu strzelam do wszystkiego… Ja podłączam telefon do monitora, a oni patrzą zdziwieni i mówią… po co mi to? LOL – hipokryzja na maksa! W najlepszym przypadku pada tekst, że nie mam tylu kalkulatorów co oni. Jak tu z takimi gadać???

  A teraz czekam na głosy „przeciw” – wykażcie się wreszcie owieczki googla 😉

  • lluukk

   Szkoda nam Ciebie, jak żeby wygodnie popracować i nie oślepnąć na 5 calach ekranu telefonu musisz tachać walizkę z: monitorem, myszką, klawiaturą itd. a przede wszystkim jak szukasz tego gniazdka by podłączyć monitor. My mało poważni Businessmeni mamy do tego laptopy. Jak bym dał takiemu po łapach gdyby mi przyszedł do pracy i chciał wtykać jakieś kable w monitor… 😉 (dla mniej ogarniętych – sarkazm)

   • SharpFranc

    Stara śpiewka o targaniu ze sobą monitora, przypominana tylko przez ludzi bez wyobraźni lub nie wiedzących, że nie trzeba żadnych stacji dokujących a monitory i telewizory są w każdym hotelu. U mnie w pracy rozdajemy stacje dokujące ale ty pewnie pracujesz w tepsie… Ps. Nie ważne co jest na Androida skoro i tak nikt z tego nie korzysta… Woli „apki”…

    • WM 6.5.3 Bulid 29315

     oni siedzą w czasch windows xp i nie wymieniają monitorów crt na lcd bo przecież można je złamać;) a upadki na cement w worku wytrzyma tylko nokia z androidem;)

     • pawel3410

      Jakby tylko kalkulator należał do potrzebnych aplikacji, to tak, masz rację, windows wymiata;P

     • lluukk

      Fakt, co chwilę ma aktualizacje 😉

    • lluukk

     Skoro nie potrzeba stacji dokujących to po co je rozdajecie? pytam z ciekawości, bo fakt nie spotkałem jeszcze nikogo kto by przyszedł do mojej firmy z Lumią i kabelkami podpinał nam się do monitorów 😉 myślę, że 99,9 % ludzi z jakimi się stykam jednak nie używa wspaniałego W10M w pracy i jakoś dają sobie radę z tym okropnym Androidem zarówno pracując na Excelu jak i rozmawiając przez Skype. Jakoś nie umiem sobie wyobrazić wygodnej pracy podpięty ze swoim telefonem i klawiaturą do hotelowego telewizora, ale może ja bywam w kiepskich hotelach i tam telewizory są często jakoś tak umieszczone, że wolę laptopa na biurku czy kolanach w łóżku. Ale jak komu pasuje. Nikomu nie zabraniam pracować na Lumii, życzę sukcesów w pracy!

  • マーゴ ✌

   Ja podłączam telefon do monitora, a oni patrzą zdziwieni i mówią… po co mi to? LOL – hipokryzja na maksa!

   Trzeba przyznać, źle odpowiedzieli. Ja bym powiedział tak: Ale okrojona kaszana! 🙂

   • SharpFranc

    Okrojona – to fakt – bo przydupasy z Redmond pracują nad paint 3d i są tym baaardzo zajęci 😉 a to jest ważny ficzer…

  • pawel3410

   tak, masz rację, androida używa tylko gimbaza, zaś poważni biznesmeni windowsa… tylko dlaczego oni nie kupują lumii? OBUDZ ICH!!! ;P

  • kizdub

   Uczciwie zapracowałeś na tytuł WYRÓŻNIONY KOMENTARZ, czasami takie akcje mają tu miejsce.
   Pośmiałem się, dawno nie czytałem takich bzdur.

   PS. Może i użytkownicy androida są owieczkami googla, a Ty w takim razie kim jesteś? Barankiem microsoftu (celowo użyłem zdrobnienia, chociaż palce mnie świerzbiły).

  • spoczko

   z tym fejsem to nie do końca prawda – ja zauważyłem że jak ty odpalasz kalendarz to oni odpalają fajsa, jak ty odpalasz Skype to oni odpalają fejsa, jak korzystasz z Excela to oni korzystają właśnie z fejsa – Facebook to taki ala bios – powinien być ładowany już po wyjęciu dachówki z pudełka i odpalony na zawsze wtedy mieliby telefon idealny zawsze gotowy do „pracy”

  • HanSolo

   Większych pierdol nie czytałem. Użytkownik w10m na trzech telefonach.