Shazam kończy wsparcie dla systemów Windows 10 Mobile oraz PC

Shazam to jedna z najpopularniejszych aplikacji oferująca rozpoznawanie utworów muzycznych. Producent aplikacji Shazam poinformował oficjalnie o zakończeniu wsparcia dla systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. Aplikacja będzie działać w dalszym ciągu, ale nie otrzyma już żadnych aktualizacji i nie będzie dostępna w sklepie.

Producent zakończył wsparcie począwszy od 7 lutego 2017 dla urządzeń z systemem Windows. Każdy kto do tego momentu zdążył pobrać aplikację i zainstalować ją na urządzeniu będzie mógł w dalszym ciągu z niej korzystać. Poniżej zamieszczam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które zamieścił Shazam w dziale pomocy:

Co się stało z aplikacją Shazam dla Windows?
Zakończyliśmy wsparcie z dniem 7 luty 2017. Aplikacja nie będzie wspierana oraz nie będzie jej można pobrać ze sklepu Windows.

Czy mogę w dalszym ciągu korzystać z aplikacji jeżeli w dalszym ciągu posiadam ją w telefonie?
Tak. Shazam będzie w dalszym ciągu funkcjonował do momentu kiedy stanie się niekompatybilny z inną wersją systemu operacyjnego.

Czy pojawią się nowe aktualizacje aplikacji Shazam w sklepie?
Nie. Aktualna wersja jest ostatnią wersją.

Zgodnie z zapewnieniami producenta aplikacja w dalszym ciągu funkcjonuje w systemie Windows 10 Mobile. Jeżeli często korzystacie z usługi rozpoznawania utworów to możecie już teraz wypróbować alternatywę o nazwie SoundHound. Aplikacja jest nieco mniej popularna niż Shazam, ale również posiada wysoką notę 4.1 z blisko 1650 opinii w sklepie. Cortana również potrafi rozpoznawać muzykę, ale niestety w dalszym ciągu nie jest dostępna w naszym regionie.