Shazam powraca jako aplikacja uniwersalna

Shazam to jedna z najbardziej popularnych aplikacji na świecie do rozpoznawania muzyki, użytkowana przez ponad 100 mln właścicieli komórek. Od dwóch dni aplikacja ta jest mocno promowana w sklepie Windows 10 jako „nowy Shazam” dla tego systemu.

Shazam doczekał się jednej, istotnej zmiany: od ostatniej wersji stanowi aplikację uniwersalną, która w wersji desktopowej zawiera wszystkie funkcje znane z telefonu.

shazam

Shazam w wersji 4.6.22 dla komputerów osobistych oferuje:

  • Przebudowany silnik rozpoznawania muzyki, umożliwiający bardziej dokładne „shazamowanie”;
  • Całkiem nowy interfejs, zaprojektowany specjalnie dla komputerów z systemem Windows 10;
  • Funkcję Cortana Support – za pomocą polecenia „Shazam this” można teraz natychmiast rozpocząć rozpoznawanie odtwarzanych w pobliżu utworów, oczywiście nie w Polsce, gdzie funkcje Cortany nadal są w powijakach;
  • Nowe strony utworów muzycznych z dostępem do tekstów utworów, teledysków i rekomendacji;
  • Stronę z aktualnościami, zawierającą najlepsze wideoklipy, wywiady i jeszcze więcej materiałów od artystów, których udało się rozpoznać w Shazam;
  • Funkcję LyricPIay, która wyświetla nam tekst utworu.

I na tym niestety cała, promowana uniwersalność się kończy – aplikacja w wersji mobilnej, mimo sklepowej reklamy, pozostała w starej wersji 4.5.2, informacje nie są synchronizowane a shazamy z telefonu nie pojawiają się w aplikacji stacjonarnej i na odwrót. Mimo wszystko, jeśli ktoś jeszcze nie posada tej aplikacji na swoim telefonie, zachęcamy do pobrania. Całkiem możliwe, że w najbliższych dniach wersja 4.6 zagości również w sklepie dla urządzeń mobilnych.

shazamKod QR

Źródło: shazam.com