Samsung prezentuje w nowej reklamie zacofanie produktów Apple

Uważam produkty Apple za dojrzałe i dopracowane w wielu obszarach. Tak czy inaczej każde urządzenie czy system posiada swoje zalety oraz wady w zależności od wymagań użytkownika. Trafiłem dzisiaj na reklamę telefonów firmy Samsung, której głównym celem jest wytknięcie firmie Apple wprowadzanie nowości na rynek ze zbyt dużym opóźnieniem.

W wielu przypadkach Apple wprowadza rozwiązania do swoich produktów, które były dostępne na długo przed ich premierą w urządzeniach konkurencji. Samsung postanowił zareklamować swoje telefony wytykając Amerykanom zbyt powolne wprowadzanie nowych rozwiązań do swoich produktów. Co ciekawe Apple często jest chwalone jako firma, która zrewolucjonizowała rynek wprowadzając swoje rozwiązania jako pierwsza podczas kiedy rozwiązania te były już dostępne dużo wcześniej w produktach konkurencji.

Powyższy film pokazuje ostatnie 10 lat, w trakcie których Apple zawsze było co najmniej dwa kroki za konkurencją. Rozwiązania takie jak wodoodporność czy bezprzewodowe ładowanie Qi pojawiło się w produktach Amerykanów dopiero w ostatnim czasie. Posiadacze telefonów iPhone w dalszym ciągu mogą pomarzyć o ekranie podglądu czy też o dodatkowym rysiku. Rozpoznawanie twarzy Face ID, które zostało wprowadzone do telefonu iPhone X również nie jest nowością ponieważ konkurencja korzysta z tego rozwiązania w takiej czy innej formie od kilku lat.

Czy zgadzacie się ze spojrzeniem firmy Samsung na produkty Apple? A może to właśnie Amerykanie wyznaczają trendy wprowadzając swoje rozwiązania w najnowszych telefonach iPhone?