Samsung umożliwi uruchomienie systemu Linux na telefonach Galaxy

Wraz z premierą telefonów Galaxy S8 oraz Galaxy S8+, Samsung zaprezentował również stację dokującą o nazwie DeX. Stacja umożliwia podłączenie telefonu do zewnętrznego wyświetlacza, dzięki czemu możemy pracować na naszych mobilnych aplikacjach korzystając z dużego ekranu. Aplikacja Linux on Galaxy umożliwi uruchomienie systemu Linux na wybranych telefonach z serii Galaxy a dzięki stacji DeX będzie to możliwe na dużym ekranie.

Samsung zaprezentował aplikację Linux on Galaxy podczas wczorajszej konferencji dla deweloperów. Aplikacja obecnie znajduje się w fazie testów. Już niebawem deweloperzy będą mogli podłączyć telefon z serii Galaxy do stacji DeX, dzięki czemu będą mogli tworzyć oprogramowanie na dużym wyświetlaczu podobnie jak na zwykłym komputerze PC. Przewagą tego rozwiązania jest fakt, że telefon wraz z pełnym systemem Linux możemy zabrać ze sobą wychodząc z pracy lub z domu.

Aplikacja jest skierowana przede wszystkim dla deweloperów, ale każdy użytkownik może się zapisać do testów aplikacji przechodząc na tę stronę. Z nowych możliwości będą mogli skorzystać posiadacze telefonów Galaxy S8, Galaxy S8+ oraz Note8. Czy jesteście zainteresowani uruchomieniem systemu Linux na Waszych telefonach?