Samsung udostępnia aktualizację dla Galaxy S8, S8+, Note8, S9 oraz S9+

W ostatnim czasie Samsung zdecydowanie przyspieszył jeżeli chodzi o udostępnianie nowych aktualizacji. Od kilku miesięcy użytkownicy regularnie otrzymują najnowsze łatki bezpieczeństwa a przy okazji poprawki błędów oraz udoskonalenia działania. Właśnie pojawiła się kolejna aktualizacja dla posiadaczy flagowych modeli S8, S8+, S9 oraz S9+.

Aktualizacja dla Galaxy S8 oraz S8+

Aktualizacja została udostępniona dzisiaj dla telefonów pochodzących z wolnej sprzedaży. Aktualizacja posiada numer G950FXXU2CRED w telefonach Galaxy S8 oraz G955FXXU2CRED w Galaxy S8+. Aktualizacja w obu przypadkach waży w okolicach pół gigabajta. Najnowszy update został udostępniony w kanale OTA. Poniżej zamieszczam pełną listę nowości oraz zmian wprowadzonych w najnowszym oprogramowaniu:

  • Ulepszono stabilność aplikacji Aparat.
  • Poprawiono stopień zabezpieczenia urządzenia (1 maja 2018).
  • Usprawnienie stabilności urządzenia i poprawki usterek.
  • Nowe i/lub ulepszone funkcje.
  • Dalsze usprawnienia wydajności.

Aktualizacja dla Galaxy S9 oraz S9+

Najnowsze flagowce z wolnej sprzedaży otrzymały aktualizację wczoraj. Aktualizacja posiada numer G960FXXU1BRE5 w telefonach Galaxy S9 oraz G960FXXU1BRE5 w Galaxy S9+.  Podobnie jak w przypadku telefonów S8, aktualizacja dla S9 została udostępniona w kanale OTA. Poniżej oficjalna lista zmian w oprogramowaniu:

  • Poprawione parametry – VoLTE, VoWIFI.
  • Podwójna usługa VoLTE/VoWIFI jest dostępna na obu kartach SIM w gniazdach dwóch kart SIM.
    Usługa jest świadczona tylko na urządzeniach z dwiema kartami SIM i nadal może być ograniczona w zależności od operatora usług każdej z kart SIM.
  • Poprawiono stopień zabezpieczenia urządzenia (1 maj 2018).

Aktualizacja we wszystkich przypadkach nie zmienia wersji systemu ani nakładki. Po wgraniu nowej wersji użytkownicy w dalszym ciągu będą korzystać z systemu Android 8.0 oraz nakładki Samsung Experience w wersji 9.0. W niedługim czasie opisywana aktualizacja powinna zostać udostępniona dla telefonów pochodzących od operatorów sieci. Na ten moment dostępna jest wyłącznie dla telefonów kupionych w sklepach (wariant XEO). Dajcie znać czy otrzymaliście opisywaną aktualizację oraz czy zauważyliście jakieś inne zmiany lub poprawki.

editAktualizacja 29.05.2018

Jak informuje Krzysiek pojawiła się również aktualizacja dla telefonu Samsung Galaxy Note8. Rozmiar aktualizacji wynosi ponad 700MB. Na oficjalnej liście zmian znalazła się wyłącznie informacja o podniesieniu poprawek bezpieczeństwa do majowego poziomu. Aktualizacja posiada numer N950FXXU3CRE5.