Stacja dokująca DeX Pad zadebiutuje wraz z nowymi telefonami Galaxy S9

Nowe galaktyczne Samsungi z numerkiem S9 oraz S9+ zostaną zaprezentowane 25 lutego czyli za nieco ponad dwa tygodnie. Już wiemy, że oba telefony będą wyglądać niemalże identycznie jak ich poprzednicy czyli Galaxy S8 oraz Galaxy S8+. Koreańczycy postanowili odświeżyć parametry techniczne, dodać drugi aparat w wersji z plusem oraz przesunąć czytnik linii papilarnych. Wraz z obydwoma smartfonami zadebiutuje również nowa stacja dokująca o nazwie DeX Pad.

Stacja DeX Pad ma być udoskonaloną wersją podstawki DeX, która została zaprezentowana wraz z premierą obecnych flagowców Galaxy S8. Dzięki podstawce dokującej możemy zamienić nasz telefon w przenośny komputer podłączając do stacji zewnętrzny wyświetlacz, klawiaturę oraz mysz. Oprócz zmienionego wyglądu nowa podstawka oferuje również nowe możliwości.

Recenzja stacji dokującej Samsung DeX do telefonów Galaxy S8, S8+ i Note8

W przypadku stacji DeX Pad telefon będzie dokowany w pozycji leżącej co ma bezpośredni związek z nową funkcjonalnością. Otóż w nowej wersji stacji telefon będzie służył jako gładzik do sterowania kursorem lub może służyć jako wirtualna klawiatura. W stacji DeX pierwszej generacji użytkownik nie mógł korzystać z telefonu po jego zadokowaniu. Stacja ma być wstecznie kompatybilna a to oznacza, że obecni posiadacze telefonów Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ również będą mogli z niej skorzystać.

DeX Pad posiada dwa porty USB, jeden pełnowymiarowy port HDMI oraz port typu USB-C. Na tę chwilę nie jest znana cena nowej stacji. Podobnie jak w zeszłym roku może być ona oferowana bezpłatnie lub w promocyjnej cenie wraz z zakupem nowych flagowców. Wszystkiego najprawdopodobniej dowiemy się w trakcie prezentacji modeli S9 oraz S9+ lub nieco później podczas konferencji Mobile World Congress 2018, która odbędzie się w marcu.

Źródło: evleaks