Samsung ATIV S z trzema rzędami kafli na ekranie startowym po modyfikacji rejestru!

Jakiś czas temu udało się odblokować system w telefonie Samsung ATIV S metodą Interop. Nie trzeba było długo czekać bo już teraz możemy sami wprowadzić kilka modyfikacji w rejestrze smartfonu i cieszyć się między innymi trzema rzędami kafli na ekranie startowym. Oprócz tego możliwa jest podmiana dźwięków systemowych, zmiana zapisu map na kartę SD czy dodawanie własnego loga startowego.

Samsung ATIV S - trzy rzędy kafli na ekranie startowym

Na forum windowsmania.pl w sekcji poradniki znajdziemy szczegółowe opisy oraz instrukcje dotyczące modyfikacji rejestru. Aby mieć możliwość edycji niezbędny jest odblokowany system. Ponadto aby ustawić trzy rzędy kafli musimy posiadać najnowszą wersję oprogramowania GDR3 preview.

Co możemy modyfikować?

 • Podmiana dźwięków systemowych.
 • Zmiana producenta telefonu.
 • Zmiana zapisu map na kartę SD.
 • Dodaj własne logo startowe lub usuń te od operatora.
 • Eksportowanie kontaktów na kartę SIM.
 • Włączenie trzeciego rzędu kafelek (tylko po GDR3).

Z pewnością z każdym dniem będą się pojawiać kolejne modyfikacje, dzięki którym znacząco będzie można spersonalizować telefon Samsung ATIV S. Jeżeli jesteś właścicielem takiego modelu i czujesz się na siłach aby modyfikować rejestr to koniecznie odwiedź forum windowsmania.pl. O odblokowaniu systemu Interop dowiecie się odwiedzając ten wątek na tym samym forum.

Pytanie kiedy i czy w ogóle będzie można odblokować system w telefonach Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8. Wystarczałyby mi tylko jedna modyfikacja związana z dodaniem trzeciego rzędu kafli na ekranie startowym. Wprowadzilibyście jakieś modyfikacje do Waszych Lumii gdyby pojawiła się taka możliwość?

 • Cruel

  Fajnie byłoby mieć ten rząd kafelków. Choć nie wiem czy ekran 4,5 cala wystarczy na pomieszczenie tej innowacji.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Hmm jedyne co bym chciał wprowadzić to Swype czy coś, ale tylko dla zabawy – bo mało to praktyczne xP

 • Marian Szutiak

  Myślę, że każdy posiadacz telefonu z Windows Phone 8 GDR3 powinien mieć możliwość ustawienia dodatkowego rzędu kafelków. Chociaż ma to być (wg aktualnych informacji) możliwe tylko na smartfonach z dużymi ekranami, to po cichu liczę, że Microsoft zmieni swoją decyzję i da taką możliwość każdemu.

  • Jestem tego samego zdania. Ponadto powinna być opcja z możliwością włączania i wyłączania trzeciego rzędu kafli. Wtedy każdy sam najlepiej spersonalizuje swój ekran startowy.