Rozpoczęły się aktualizacje Windows 10 Mobile z pominięciem operatorów

Wczoraj Microsoft udostępnił aktualizację systemu dla telefonów Lumia 550, Lumia 950 oraz Lumia 950 XL do najnowszej wersji 10.0.10586.29. Jest to przełomowy moment dla procesu aktualizacji bowiem była to pierwsza aktualizacja, która została udostępniona z pominięciem operatorów sieci. Dzięki temu użytkownicy na całym świecie otrzymali aktualizację niemalże w tym samym momencie.

[quote style=”1″ author=”Terry Myerson”]Big day, first update worldwide (and more to come) to all phones running #Windows10 – same build as PC![/quote]

Microsoft już wcześniej zapowiedział, że aktualizacje systemu będą odbywać się bez konieczności angażowania operatorów sieci. Słowa dotrzymał czego dowodem jest wczorajsza aktualizacja systemu z wersji 10.0.10586.0 do wersji 10.0.10586.29.

Jest to doskonała informacja dla obecnych i przyszłych użytkowników telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Począwszy od tej wersji systemu nie będziemy musieli czekać na zatwierdzanie aktualizacji przez operatorów – dotyczy to również polskich operatorów Play, Plus, Orange oraz T-Mobile. Na ten moment z nowego procesu aktualizacji skorzystają wyłącznie posiadacze telefonów Lumia 550, Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Po udostępnieniu oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile dla pozostałych Lumii z szybkich aktualizacji skorzystają również pozostali użytkownicy.

Źródło: Twitter