Aktualizacja: Rozbudowany system nawigacyjny HERE Auto już niedługo w Twoim samochodzie

Łączność z internetem zmienia możliwości wielu urządzeń, w tym samochodów. Dzięki wbudowanej nawigacji HERE Auto oraz towarzyszącej jej mobilnej aplikacji HERE Auto Companion Nokia próbuje na nowo zdefiniować zintegrowany system nawigacyjny w naszym aucie. Podłącz swój samochód do życia z nową usługą HERE Auto.

Dzięki wbudowanemu systemowi HERE Auto oraz towarzyszącej jej aplikacji będziemy mieli możliwość planować podróż zarówno za pomocą strony here.com jak i przy pomocy naszego smartfonu. Skorzystamy z dobrodziejstw nawigacji głosowej w 95 krajach oraz dokładnymi informacjami odnośnie naszego celu – w tym zdjęć ulicy, ilości wolnych miejsc na parkingu oraz mapami wewnątrz budynków.

HERE Auto

HERE Auto działa zarówno z podłączonym internetem jak i bez niego. Jednak aby w pełni skorzystać z jego możliwości wymagane jest stałe połączenie. Dzięki temu nawigacja jest w stanie zapewnić najbardziej aktualne mapy dzięki stałej aktualizacji over-the-air. Można również pobrać nowe mapy do miejsc, które znajdują się daleko od Twojego miejsca zamieszkania.

HERE Auto

Twórcy samochodów mogą personalizować wbudowane funkcje HERE, dzięki czemu z łatwością mogą zaimplementować nowe funkcje takie jak muzyka czy sieci społecznościowe.

Dzięki HERE możemy w łatwy sposób synchronizować ulubione miejsca, trasy oraz dojazdy za pomocą urządzeń mobilnych. Z aplikacją HERE Auto Companion na systemie Android oraz Windows Phone możemy zrobić jeszcze więcej. Z łatwością sprawdzimy gdzie zostawiliśmy nasz samochód (funkcja LiveSight) oraz przejrzymy podstawowe wskaźniki takie jak poziom benzyny czy ciśnienie w oponach. Ponadto możemy otworzyć czy zamknąć nasz samochód a nawet sterować klimatyzacją.

HERE Auto CompanionHERE Auto Companion

System HERE Auto został zintegrowany w następnej generacji Continental Infotainment. HERE współpracuje również z takimi firmami jak Magneti Marelli oraz innymi aby wprowadzić usługę HERE do samochodów w najbliższych miesiącach.

HERE Auto pomaga również producentom samochodów wprowadzać innowacje związane z systemem „podłączonego rozwiązania samochodu”. Nokia zaprasza 10 września na pokaz samochodów we Frankfurcie gdzie opublikuje pełną listę samochodów, w których znajdzie się HERE Auto.

Aktualizacja 2013-09-11

Wczoraj odbyły się tagi samochodowe Frankfurt Motor Show (IAA). Nokia pokazała w jaki sposób wraz z Continental Corporation oraz Magneti Marelli implementuje system HERE Auto oraz jak Mercedes-Benz testuje automatyczne prowadzenie samochodu.

Nokia i Mercedes-Benz nawiązali współpracę w celu opracowania inteligentnych map 3D dla „podłączonych samochodów” czyli aut, które jeżdżą same po określonych trasach. Działanie systemu w samochodzie marki Mercedes można zobaczyć na poniższym filmie.

Źródło: Conversations by Nokia 1 i 2