Jak ręcznie sprawdzać dostępność aktualizacji aplikacji w Windows Phone 8.1?

Do tej pory w systemie Windows Phone 8 użytkownik nie miał zbyt wielu możliwości na sprawdzanie aktualności zainstalowanych aplikacji. Sklep sam informował o dostępności nowszych wersji aplikacji na kafelku ekranu startowego lub po wejściu do środka. Niestety telefon sam decydował kiedy sprawdzić aktualizacje. W związku z tym pojawiły się w sklepie aplikacje firm trzecich, które próbowały wspomóc użytkownika skanując sklep w poszukiwaniu nowszych wersji. Niedogodność ta została wyeliminowana w systemie Windows Phone 8.1.

Manualne sprawdzanie aktualizacji w sklepie Windows Phone

Co prawda Windows Phone 8.1 standardowo posiada włączoną opcję automatycznej aktualizacji aplikacji ale nie każdy chce aby telefon bez jego wiedzy aktualizował aplikacje. Aby ręcznie sprawdzać dostępność aktualizacji musimy wejść do Sklepu Windows Phone a następnie kliknąć trzy kropeczki widoczne w prawym dolnym rogu. Z menu wybieramy opcję ustawienia i wyłączamy automatyczną aktualizację aplikacji – zgodnie z powyższym zrzutem ekranu. Teraz możemy ręcznie sprawdzać dostępność aktualizacji klikając w opcję sprawdź aktualizacje.

Po kliknięciu tej opcji pojawi się informacja widoczna na zrzucie po prawej stronie. Jeżeli wyłączyliśmy automatyczną aktualizację to teraz będziemy widzieć wszystkie aplikacje, które wymagają aktualizacji – informacja pojawi się na kafelku sklepu oraz w samym sklepie. W ten sposób możemy sami decydować kiedy i co chcemy zaktualizować.

Możemy również sprawdzić jakie aplikacje zostały ostatnio zaktualizowane. Aby przejrzeć historię należy kolejno wejść do: sklep > trzy kropeczki > pobieranie > historia. Niezależnie od tego czy mamy włączoną czy wyłączoną automatyczną aktualizację to w każdym momencie możemy sprawdzić co i kiedy zostało zaktualizowane.

 • bjork-boy

  Brakuje mi tylko kafla, który od razy by wykonywał sprawdzanie aktualizacji lub przynosiłby do tej opcji bezpośrednio.

  • Ewentualnie skrót w centrum akcji by się przydał. Jestem za.

   • Pan Szym

    Troszkę mało miejsca w tym centrum żeby umieścić wszystko, czego bym sobie życzył niestety

    • W telefonach 1320 i 1520 jest jeden dodatkowy skrót w centrum akcji. Zawsze coś.

     • Pan Szym

      Ale mnie interesuje moja Lumia 920. 5 skrótów to i tak zbyt mało ale fajnie, że są.