Recenzja stacji dokującej Samsung DeX do telefonów Galaxy S8, S8+ i Note8

W moje ręce trafiła stacja dokująca Samsung DeX, która według zapewnień producenta potrafi zamienić nasz telefon Galaxy S8, Galaxy S8+ lub Galaxy Note8 w przenośny komputer. Brzmi znajomo? Microsoft wprowadził taką możliwość do wybranych telefonów z systemem Windows 10 Mobile pod nazwą Continuum blisko dwa lata temu. Przyjrzyjmy się rozwiązaniu zaproponowanemu przez Koreańczyków.

Zamień swój telefon w przenośny komputer z Samsung DeX

Oprócz stacji dokującej Samsung Dex w pudełku znajdziemy również krótką instrukcję użytkownika. Niestety w zestawie zabrakło kabla zasilającego oraz kabla HDMI. Użytkownik może jednak wykorzystać ładowarkę, która znajduje się w zestawie z telefonem. Urządzenie dostępne jest wyłącznie w kolorze czarnym i posiada wymiary 105,2 x 105,2 x 47,5 mm przy wadze 231 gramów. Wspierana rozdzielczość to Full HD czyli 1920 x 1080 pikseli. Stacja posiada złącze HDMI 2.0, LAN (Ethernet) do 100 Mbps, 2 x USB 2.0 oraz wejście na ładowarkę USB-C. Po rozsunięciu pojawi się dodatkowe złącze, na które nakładamy nasz telefon. Dodatkowo stacja posiada wbudowany wentylator oraz ładuje nasz telefon kiedy jest zadokowany.

Po rozsunięciu stacji możemy zadokować telefon

Należy ostrożnie wkładać telefon do stacji ponieważ robiąc to szybko i niedokładnie możemy porysować dolną część telefonu. Za każdym razem podczas dokowania telefonu musiałem podnosić stację, aby upewnić się, że dobrze nakładam telefon. Podejrzewam, że z czasem można nabrać wprawy jednak dla mnie jest to wada tego rozwiązania. Kolejnym minusem jest konieczność ściągnięcia etui z telefonu przed dokowaniem.

Dostępne złącza w stacji Samsung DeX

Dzięki stacji dokującej Samsung DeX możemy uruchomić każdą aplikację na dużym wyświetlaczu. Wystarczy podłączyć stację do zasilania, połączyć z zewnętrznym wyświetlaczem za pomocą kabla HDMI, podpiąć myszkę oraz klawiaturę i zadokować telefon Galaxy S8, Galaxy S8+ lub Note8 w stacji. Wszystkie te czynności są konieczne, aby w pełni wykorzystać możliwości trybu DeX ponieważ nie ma możliwości podłączeniu telefonu bezprzewodowo do stacji. Mysz oraz klawiatura (przewodowa lub bezprzewodowa) jest konieczna ponieważ ekran telefonu w trakcie używania jest wygaszony i nie zastępuje płytki dotykowej tak jak to ma miejsce w przypadku trybu Continuum w telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Po uruchomieniu Samsung DeX i kliknięciu w przycisk aplikacji naszym oczom ukaże się następujący obraz.

Funkcje wiadomości SMS oraz telefonu są aktywne, ale możemy je obsługiwać wyłącznie z poziomu trybu desktopowego. Po nawiązaniu połączenia automatycznie włączy się tryb głośnomówiący, dzięki czemu będziemy mogli prowadzić naszą rozmowę. Wiadomości obsługujemy w identyczny sposób jak na telefonie z tym wyjątkiem, że do wprowadzania treści korzystamy z podłączonej do stacji klawiatury.

Oprócz telefonu i wiadomości możemy również uruchomić każdą inną aplikację, która znajduje się w naszym telefonie. Już na samym początku dowiemy się, że nie wszystkie aplikacje zostały zoptymalizowane przez deweloperów do pracy w tym trybie. Spora część programów uruchomi się wyłącznie w prostokątnym okienku bez możliwości powiększenia oraz zmiany rozmiaru. Z tego co zauważyłem to aplikacje firm Google oraz Samsung zostały przygotowane pod kątem pracy na dużym ekranie. Rozmiar okien możemy dowolnie zmieniać oraz maksymalizować. Nie jestem w stanie sprawdzić ilu deweloperów postanowiło zoptymalizować swoje aplikacje, ale np. programy takie jak Adobe, HERE WeGo, McDonald’s, pakiet Office (wymaga wykupionej licencji Office 365), OneDrive, OneNote czy Discord doskonale działają w trybie DeX. Niestety nie można tego samego powiedzieć o aplikacjach Facebook, Filmweb, Microsoft Edge czy Skype. Jeżeli w trakcie uruchamiania aplikacji pojawi się komunikat o treści „Niektóre funkcje aplikacji mogą nie być obsługiwane w aplikacji Samsung DeX” to już wiemy, że mamy do czynienia z niezoptymalizowaną aplikacją co widać na poniższym zrzucie ekranowym. Nie zmienia to jednak faktu, że możemy uruchomić każdą aplikację znajdującą się na naszym telefonie.

Jeżeli aplikacja została zoptymalizowana to bez problemu możemy zmienić jej rozmiar i dopasować do naszych potrzeb. Na poniższym zrzucie widać aplikacje Google Play, HERE WeGo oraz YouTube, które ustawiłem w dowolny sposób zmieniając rozmiar okien. Warto dodać, że wszystkie uruchomione aplikacje mogą działać jednocześnie. W opisywanym przykładzie oglądałem film, wyszukiwałem adres na mapach oraz przeglądałem sklep z aplikacjami.

Korzystanie z trybu DeX jest intuicyjne i proste. Wprowadzanie danych czy ich edycja nie powinna stanowić żadnego problemu. Jeżeli planujecie korzystać z aplikacji Excel, PowerPoint czy Word to koniecznie będzie wykupienie licencji Office 365. Należy pamiętać, aby przed opuszczeniem trybu zapisać wszystkie zmiany ponieważ nie są one automatycznie zapisywane. Jeżeli zapomnimy zapisać dane to zostaną one utracone po wyjściu z trybu DeX. Warto zatem przed zakończeniem sesji przejrzeć listę aplikacji, z których korzystaliśmy i w razie potrzeby zapisać dane.

Po podłączeniu telefonu do stacji mamy do dyspozycji ustawienia trybu DeX. Możemy zmienić limit czasu wygaszacza, zmienić tapetę, szybkość ruchu wskaźnika po ekranie, włączyć lub wyłączyć pokazywanie wirtualnej klawiatury Samsung oraz włączyć lub wyłączyć baner przekierowujący do aplikacji zoptymalizowanych do pracy w trybie DeX.

Warto zwrócić uwagę, że obecnie występują pewne różnice w możliwościach DeX pomiędzy telefonami Galaxy S8 i S8+ a Note8. W nowszym modelu wprowadzono kilka usprawnień takich jak zmieniony widok aplikacji, który teraz wyświetlany jest na pełnym ekranie z ciemnym tłem podczas kiedy w S ósemkach widoczne jest okienko z mniejszą ilością aplikacji (patrz pierwszy zrzut ekranu z pulpitu DeX). Ponadto w Note8 znalazła się aplikacja Game Launcher, która pozwala uruchamiać niezoptymalizowane gry w pełnym oknie. Te i inne nowości pojawią się również w telefonach S8 i S8+ wraz z aktualizacją Android Oreo, która powinna zostać udostępniona na początku przyszłego roku. Aktualizacja 2017-11-14. Nasz czytelnik, Robert Kula, podesłał zrzuty ekranowe z telefonu Note8 przedstawiające odświeżony wygląd listy aplikacji oraz możliwość uruchamiania gier w pełnym oknie dzięki aplikacji Game Launcher. Dodatkowo w ustawieniach trybu DeX pojawiła się opcja Samsung DeX Labs, która umożliwia zmianę rozmiaru okien aplikacji, które nie są oficjalnie wspierane przez Samsung DeX (zrzut znajduje się w tym komentarzu).

Samsung DeX to przemyślany i dopracowany produkt, który może w niektórych sytuacjach zastąpić komputer. W trakcie pracy nie zauważyłem żadnych spowolnień czy zacięć. Otwieranie kolejnych aplikacji czy edycja danych w już otwartych aplikacjach nie odbijała się na wydajności pracy całego zestawu. DeX nie posiada ograniczeń znanych z funkcji Continuum w telefonach z systemem Windows 10, gdzie użytkownik mógł pracować w tym samym momencie wyłącznie na jednej aplikacji napisanej w standardzie UWP (Universal Windows Platform). Podpinając nasz telefon do stacji DeX mamy dostęp do wszystkich aplikacji zainstalowanych w naszym urządzeniu. Ciekawostką jest możliwość uzyskania zdalnego dostępu do maszyny z systemem Windows za pomocą rozwiązań VDI (Virtual Desktop Infrastructure) takich jak Citrix Receiver, klient VMware Horizon czy Amazon WorkSpaces.

Zalety:

 • Możliwość pracy na dużym wyświetlaczu z wykorzystaniem myszki oraz klawiatury.
 • Możliwość uruchomienia każdej aplikacji dostępnej w sklepie Google Play.
 • Możliwość uruchomienia kilku aplikacji jednocześnie.
 • Możliwość obsługi wiadomości SMS, połączeń telefonicznych oraz ustawień telefonu z poziomu trybu desktopowego.
 • Prosta i intuicyjna obsługa.

Wady:

 • Brak możliwości korzystania z telefonu podczas używania trybu DeX (istnieje możliwość dzwonienia i pisania SMS w trybie desktopowym).
 • Spora część aplikacji nie wspiera możliwości zmiany rozmiaru okna (Samsung DeX Labs pozwala na uruchamianie niektórych niewspieranych aplikacji na pełnym ekranie w Note8).
 • Konieczność dokupienia przewodowej lub bezprzewodowej myszki oraz klawiatury (wyświetlacz telefonu nie może być używany jako płytka dotykowa).
 • Brak kabla HDMI w zestawie.
 • Wysoka cena (najtańsze oferty zaczynają się w okolicach 300 zł).

Cena urządzenia waha się w przedziale od około 300 zł aż do 650 zł. Warto więc przed zakupem obejrzeć oferty kilku sklepów oraz przejrzeć aktualne oferty na portalach aukcyjnych. Więcej informacji o aplikacji Samsung DeX znajdziecie na stronie producenta. Z kolei dodatkowe informacje o stacji dokującej znajdują się w tym miejscu. Rozwiązanie Samsung DeX nie jest skierowane do wszystkich użytkowników, ale z pewnością sporo osób uzna je za pomocne i zdecyduje się na zakup. A czy Wy uważacie, że stacja Samsung DeX będzie w stanie zastąpić Wasze komputery?

 • Kris07

  Continum przekazywało dźwięk do monitora?
  Szkoda że już nie poznam możliwości tej funkcji.

  • Mobilny

   Microsoft HD-500 przez HDMI lub DisplayPort.

   • Tomasz Obara

    A także bezprzewodowo poprzez adapter Microsoft do wyświetlania zawartości ekranu

    • Lub przez Miracast (np. wbudowany w TV).

     • Zgadza się. Podsumowanie wiadomości o funkcji Continuum wraz z rodzajami połączeń opisałem w tym artykule.

     • Krzysztof Miłota

      I właśnie takiego „continuum” brakuje Samsungowi abym się nim zainteresował.

     • Kris07

      Szkoda że MS z hinduską Nutellą musiał ubić projekt.
      W korporacji w której ja pracuje dyrektorów, którzy uwalali projekty się zwalniało, ale widać że w MS takich się ceni.

  • Krzysztof Miłota

   Tak. A jeśli podłączony monitor nie miał głośniczków, to dźwięk wydobywał się wtedy z telefonu. Ja osobiście często używam trybu Continuum. I to przez HD-500 i przez WiFi.

 • Na szczęście adapter bluetooth od Microsoftu działa z każdym telefonem…

  • Co nie zmienia faktu, że funkcję DeX można uruchomić wyłącznie za pomocą stacji DeX oraz jednego z trzech modeli telefonów na rynku (S8, S8+, Note8).

   • Krzysztof Miłota

    I co ciekawe podłączałem do mojego HD-500 Samsunga S8 i nie działał. A Lumia 950 na DeXie działa.

    • Jak widać DeX to bardziej uniwersalne urządzenie 🙂

     • Krzysztof Miłota

      Chyba nie, bo dźwięku nie transmituje.

     • wombat

      To najprawdopodobniej ograniczenie samsunga, aby działał tylko z dexem

 • Krzysztof Miłota

  Nie potrafię zgodzić się z tym: „DeX nie posiada ograniczeń znanych z funkcji Continuum w telefonach z systemem Windows 10, gdzie użytkownik mógł uruchomić w tym samym momencie wyłącznie jedną aplikację napisaną w standardzie UWP (Universal Windows Platform).” Przecież ja spokojnie mogę uruchomić wiele aplikacji, ale wyświetlany obraz będzie tylko z jednej. W tle pozostałe działają. Mogę puścić na Edge radio internetowe, przełączę się na Exela, a radio nadal mi gra.
  Dodatkowo jak nie mogę uruchomić jakiejś aplikacji w Continuum, to spokojnie mogę jej używać w tym samym czasie na telefonie. Continuum nie ma takich ograniczeń jak DeX.

  • Jakie są korzyści uruchomienia kilku aplikacji skoro możesz pracować wyłącznie na jednej? Muzyka w tle to chyba jedyny przydatny przykład w Continuum. W przypadku DeX możesz włączyć film, edytować dokument w aplikacji Word, przeglądać Internet a nawet pisać wiadomości SMS. W przypadku Continuum możesz w dalszym ciągu korzystać z telefonu, ale skoro podłączasz telefon do stacji to raczej po to żeby korzystać z trybu desktopowego. Największą zaletą DeXa jest możliwość uruchamiania kilku aplikacji jednocześnie oraz fakt, że możesz uruchomić każdą aplikację, która znajduje się w sklepie (a jest ich kilka razy więcej niż w przypadku sklepu Microsoft).

   • Krzysztof Miłota

    Zwróciłem uwagę na złe sformułowanie. Bo można uruchomić wiele aplikacji na raz. Co innego z wyświetleniem. Zresztą jak ktoś chce jednocześnie oglądać film i pracować na Excelu, to zawsze może wyświetlić w tym samym czasie film na telefonie 🙂 Continuum to nie blokuje jak DeX.

    • Poprawiłem zdanie zgodnie z Twoją sugestią. Oczywiście chodziło mi o możliwość pracy na jednej aplikacji a nie o możliwości uruchomienia jednej aplikacji.

     Zresztą jak ktoś chce jednocześnie oglądać film i pracować na Excelu, to zawsze może wyświetlić w tym samym czasie film na telefonie

     Na upartego można, ale wyświetlacz telefonu to nie to samo co np. 25″ monitor. A gdyby tak jeszcze użytkownik zapragnął w tym samym momencie wysłać wiadomość e-mail albo sprawdzić pocztę to wtedy zaczyna się już problem z Continuum.

     • Krzysztof Miłota

      Czy wszystkie okienka z aplikacjami mamy zawsze otwarte na jednym ekranie? Nawet na laptopie tego osobiście nie preferuję. Zawsze mam zmaksymalizowane okna aplikacji. A przechodzę pomiędzy otwartymi aplikacjami klikając w ikonkę na dolnym pasku, albo kombinacja win+tab. To samo stosuję podczas pracy na continuum.

     • Okienka są przydatne np. w trakcie kopiowania plików czy też ich przenoszenia. Na pewno można się przyzwyczaić do pracy tylko i wyłącznie w zmaksymalizowanych oknach, ale nie taki był zamysł systemów Windows czy Linux.

     • Krzysztof Miłota

      Zgadza się. Kopiowanie czy przenoszenie plików najwygodniej robi się na wielu oknach. Niestety w Windows 10 Milenium do zarządzania plikami jest program „Eksplorator plików” i nie można go otworzyć w większej liczbie. Czyli przenoszenie plików w Continuum i tak odbywa się na jednym „oknie”.
      A jak wygląda przenoszenie plików w DeXie? Można otworzyć zawartości folderów w różnych oknach?

     • Nie mam już stacji, ale wydaje mi się, że przenoszenie nie działało. Trzeba było wskazać plik i wybrać opcję kopiuj. Następnie w folderze docelowym wybrać opcję wklej.

     • Krzysztof Miłota

      A nie ma czasem w tych androidach Samsunga dublowania aplikacji?

     • Co masz na myśli pisząc „dublowanie aplikacji”?

     • Krzysztof Miłota

      Samsung reklamując Nota 8 pokazywał możliwość podziału ekranu na dwie części i możliwość uruchomienia dwa razy tej samej aplikacji na tych ekranach. Nie pamiętam teraz jak to fachowo się nazywa, ale umożliwiało np. odpalenie dwóch excelów i praca na nich.
      Napisali o tym także tu: https://komorkomania.pl/2473,android-l-multitasking

     • Funkcja nosi nazwę „Widok wielu okien” i jest dostępna w S8, S8+ i pewnie w Note8 też. Nie można uruchomić tej samej aplikacji dwa razy. Poniżej zrzut z dwoma aplikacjami w widoku wielu okien – Google Play oraz Microsoft Edge:

      https://uploads.disquscdn.com/images/44fe0bef204a27639d3e7f29c58c4895a8682ad08b74841abe610fd1af0909b1.png

     • Krzysztof Miłota

      Czyli też lipa. Nie potrzebne są okienka aby przenosić pliki między katalogami, bo ich nie otworzymy w telefonie.

     • Niestety nie zdążyłem sprawdzić czy istnieje możliwość kopiowania pomiędzy folderami, dlatego też nie jestem w stanie odpowiedzieć czy jest to możliwe czy też nie.

     • Robert Kula

      Jest możliwość uruchomienia dwóch kopii tej samej aplikacji ale to się tyczy u mnie tylko fb, messengera i skype i jest z myślą o osobach które mają np. dwa konta na messengerze (daje to możliwość korzystania z obydwu na raz bez przelogowywania). Ale co do kopiowania to sprawdzę to w wolnej chwili na moim Note8 czy da się to robić myszką i metodą kopiuj/wklej lub przesuwając z okna do okna (mało prawdopodobne, żeby udało się dwa razy manager plików otworzyć w jednym czasie)

     • Robert Kula
   • a czy nie zmieniło się to wraz z RS3?

    • Być może. Użytkownicy otrzymali RS2 Feature 2 🙂

   • Marek B

    Cytat: możesz włączyć film, edytować dokument w aplikacji Word, przeglądać Internet a nawet pisać wiadomości SMS.

    I dostać szału przy okazji 😉 Co będziesz wiedział z tego filmu jak jednocześnie piszesz coś w Wordzie? Jak będzie wyglądał dokument jeśli jednocześnie oglądasz film? Jeżeli piszesz coś ważnego a nie tylko bawisz się komputerem to nie ma opcji żeby w tym czasie robić coś jeszcze.

    • To był tylko przykład z możliwościami. Każdy niech sami sobie podstawi aplikacje, z których korzysta najczęściej.

   • wombat

    W przypadku lumii, nie jest potrzebna klawiatura i myszka, aby włączyć jakiś film na w hotelu, a jeśli telewizor posiada mircast nie jest potrzebna nawet stacja dokująca.
    Jak widzisz i rozwiązanie ms jak i samsunga ma swoje zalety i wady.
    Napewno też zgodzisz się, że ms pokpił trochę sprawę i nie rozwinął potencjału tej funkcji.

    • Gdyby MS rozwijał przez cały czas Continuum to DeX nie miałby startu a tak wygląda na to, że jak zwykle konkurencja wyprzedzi MS. Z tego co pamiętam to w testowych kompilacjach RS3 funkcja Continuum umożliwiała uruchamianie aplikacji w okienkach. Niestety RS3 nie zostało udostępnione dla telefonów, które pozostały na wersji Feature 2.

    • Robert Kula

     Samsung w Oreo wprowadzi obsługe telefonu jako pada

     • wombat

      A co to ma wspólnego z dexem?

     • Robert Kula

      A no właśnie to że w trybie Dex będzie można bez myszki operować kursorem za pomocą wyświetlacza telefonu. Jest to już testowane w Oreo beta dla Galaxy S8

     • wombat

      Jeżeli telefon nadal musi być zadokowany w dexie, jest to mało wygodne rozwiązanie, w lumii podłączonej na kablu było lepiej + zastępowała klawiaturę.

      Samsung jest w stanie wyświetlić tryb z dexa, bez stacji dokującej przez mircast

     • Podejrzewam, że Samsung też mógłby być na kablu podłączony do stacji tylko potrzebny byłby przedłużacz USB-C.

      Samsung jest w stanie wyświetlić tryb z dexa, bez stacji dokującej przez mircast

      To jest pytanie czy stwierdzenie?

     • wombat

      Pytanie, zapomniałam znak zapytania postawić.

     • OK. Zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem czegoś nie przeoczyłem. Tryb DeX można aktywować tylko za pomocą stacji.

     • Robert Kula

      Nie mam jak tego zweryfikować niestety

 • Robert Kula

  Ja jako gratis do Note8 dostałem zestaw razem z identyczną ładowarką jak do telefonu. Miałem Lumię 950xl z Continuum i jedyna przewaga Dexa to to że każdą praktycznie aplikację można uruchomić na wyświetlaczu a jeśli się nie uda to można zrobić klon wyświetlacza. Na Lumii działały bodajże tylko uniwersalne aplikacje

 • Łukasz Otręba

  Witam mam mały problem, na Lumia 950 wczoraj przez przypadek dodałem do znajomych przez aplikacje Xbox jakiegoś gościa z tej aplikacji udało mi sie go usunąć ale dodał mi sie też do kontaktów w telefonie na koncie Default (Xbox) i nie umie go usunąć może ktoś wie jak to zrobić? prosze o pomoc!

 • Patryk PowerUser

  Dwa pytania:
  1. Czy na DEX uruchamiany jest pełny pakiet Office (lub zbliżony do desktopowej wersji)?
  2. Brak dźwięku na ekranie zewnętrznym występuje w każdej konfiguracji czy jakiś dodatek może to naprawić?

  • Robert Kula

   1. Office jest uruchamiany w praktycznie pełnej wersji (zbliżonej do tej UWP z Continuum), bardzo funkcjonalnej
   2. W każdej konfiguracji. Dźwięk odtwarzany jest za pomocą telefonu (lub prawdopodobnie przez bluetooth na zewnętrzny głośnik-nie testowane) natomiast nie ma możliwości póki co uruchomić dźwięk poprzez HDMI na monitorze lub TV

   • 1. Office nie wymaga przypadkiem licencji 365?
    2. Lekko porażkowe…

    • Ad. 1 Oczywiście, że wymaga. To już duży ekran.

     • Robert Kula

      Ja też mam właśnie licencję więc nie wiem jak przy darmowej wersji mobilnej. Jeśli chodzi o dźwięk to uważam że jeśli Samsung by chciał to przez USB 3.0 mógłby po HDMI transportować dźwięk. Być może to kwestia czasu a nie możliwości telefonu czy stacji Dex

    • Patryk PowerUser

     Posiadam licencje 365, pytałem pod kątem funkcji. Np. często zapisuję .docx do .pdf. Mobilne wersje nie pozwalały mi na to.

    • Odnośnie licencji Office 365 to informacja znajduje się w artykule 🙂

   • JMK

    Ad.2 bednia… przez cały czas jak korzystam z Dexa to dźwięk jest przesyłany poprzez HDMI do telewizora. O ile ktoś komentujący w sumie może o tym nie wiedzieć to autorowi recenzji już trochę nie przystoi 😀

    • W moim przypadku przekazywanie dźwięku nie działało. Wszystkie dźwięki były odtwarzane przez telefon. Czy trzeba coś dodatkowo ustawić? Teraz mi przyszło do głowy, że może konieczny jest port HDMI ARC?

     • JMK

      Jest połączony zwykłym chińskim kablem z leciwym już telewizorem. Wybór jest po naciśnięciu strzałki w prawym dolnym rogu https://uploads.disquscdn.com/images/e4a5fc4e910cc7a24eedd5af2843f211bcdc9b7cead75adc3097d4843421794d.png

     • Przeoczyłem to. W takim razie muszę zaktualizować artykuł. Bardzo dziękuję za informację.

     • Robert Kula

      Muszę to sprawdzić bo też przeoczyłem. Swoją drogą jedyne co mnie wkurza to straszne zagęszczenie powiadomień i ikon na pasku w prawym dolnym rogu. Jakoś na telefonie jest to bardziej przejrzyste dla mnie

     • Działa! Mam już własną stację i rzeczywiście po przełączeniu tej opcji dźwięk jest w telewizorze.

    • Robert Kula

     Mam Dexa podpiętego pod monitor Iiyama z wbudowanymi głośnikami. Połączenie po HDMI a dźwięk idzie przez telefon. Na TV nie testowałem.

    • Robert Kula

     Potwierdzam. Zmieniłem ustawienie i dźwięk idzie na monitorze 😁. Dzięki za podpowiedź.

 • The Hooded Man

  Jak ktoś ma na sprzedaż HD-500, to odkupię 😉

  • Art

   Wystarczy ze kupisz adapter hdmi do usb c imasz continuum. Ja takie zamówiłem z ali za 50zl … 😉 ma nawet wiecej zalet bo sam decyduję czy podpiąć ładowarkę…

  • lolothetrollo

   Mam, ale bez kabla tego usb-c full featured, bo się ukruszyla wtyczka

   • The Hooded Man

    Potrzebuję komplet. Nie opłaci mi się dokupywać oddzielnie kabel.

    • lolothetrollo

     No właśnie, taniej kupic dexa niż ten kabel :9

 • lolothetrollo

  Warto dodać, ze spoko działa z lumia. Jak dla mnie najwieksza wada tego dexa to to, ze nie ma ladowarki qi, fajnie by bylo zeby dzialal jako ladowarka gdy jest złożony…

  • Pomyślałem o tym samym jak zobaczyłem złożonego DeXa. Aż się prosi żeby stacja służyła jako ładowarka Qi w momencie kiedy jest złożona.

 • Xiaomi Redmi 4X 32GB Dual SIM LTE Black w promocji za 747 zł w xkom. U Chińczyków pewnie jeszcze taniej.

 • Mobilny

  Microsoft oferuje zniżkę na Surface Book 2 w ramach „Specjalnych cen dla uprawnionych uczniów, rodziców i nauczycieli.”. https://www.microsoft.com/pl-pl/store/d/surface-book-2/8MCPZJJCC98C/QGJZ

 • JMK

  Jak ktoś ma problem z brakiem możliwości zmiany rozmiaru okna polecam aplikację Dex MAX. Przy jej pomocy Netfix, NC+ go, Player itp. działają bez problemu na pełnym ekranie.

  • Widzę, że przydałoby się więcej czasu na testy bo do tej aplikacji również nie dotarłem. Przydatna wskazówka dla DeXowiczów 🙂

   • JMK

    Ktoś uratował sprawę tą aplikacją, użyteczność DeXa znacznie wzrasta. Jest darmowa, ale warto za parę zł odwdzięczyć się twórcy mikropłatnością 🙂

    • W Note8 jest aplikacja Game Launcher, która podobno robi to samo. Jej ograniczeniem jest fakt, że potrafi powiększać jedynie gry.

     • JMK

      Myślę, że brak podobnego rozwiązania w przypadku aplikacji nie jest kwestią niedopatrzenia ze strony Samsunga. Nie chcą się pewnie narażać serwisom VOD, które często pilnują tego, żeby teść nie mogła być wyświetlana na zewnętrznym ekranie. Świadczy o tym np. blokowanie opcji miracast przez wiele z nich.

     • Bardzo możliwe. Na szczęście problem rozwiązuje aplikacja, którą przywołałeś.

     • Robert Kula

      Game launcher robi dobrą robotę. Przykładem Forge of Empires bez game launchera nie ma opcji na pełny ekran a dotyk myszki jest na pełnym ekranie. Nie da się w nią grać bo co innego widzisz a gdzie indziej musisz kliknąć. Po uruchomieniu w game launcher i zaznaczeniu opcji pełny ekran jest super. Jedyna wada to to że na telefonie mogę uszczypnąć ekran i zmniejszam przybliżenie na mapie a na Dex rolka od myszki w ten sposób nie oddala przybliżenia a uszczypnąć ekranu nie dam rady 😋

     • Może zadziała jednoczesne wciśnięcie lewego i prawego przycisku myszy? 🙂

     • Robert Kula

      Próbowałem i niestety muszę Cię zmartwić

  • Robert Kula

   Sprawdzę z player.pl w wolnej chwili

 • Egzemplarz, który otrzymałem do testów nie posiadał kabla zasilającego w zestawie. Z tego co jednak widzę to w sprzedaży dostępne są dwie wersje. Jedna z kablem zasilającym a druga bez. Zwróćcie uwagę w trakcie zakupu, który model kupujecie. Stacja w komplecie z kablem jest zapakowana w większy karton:

  https://uploads.disquscdn.com/images/e07ef68e06841e8ec0357f3c16d7fbed41095818979fa24c6e7981c2cd56e957.jpg