• Akcesoria
  • Komentarze: 0

Recenzja: Etui PURO Case + folia Nokia CP-5045 do telefonu Nokia Lumia 900

Jeżeli chcesz zadbać o wygląd swojego telefonu to z pewnością pomoże Ci w tym dedykowane etui oraz folia na ekran. Niestety Nokia Lumia 900 w przeciwieństwie do modelu Nokia Lumia 800 nie posiada w standardowym wyposażeniu silikonowego etui. Oryginalne etui CC-1037 ciężko dostać w Polsce a gama kolorystyczna jest dosyć mocno okrojona. Z pomocą nadchodzi silikonowe, przezroczyste etui PURO Case oraz dedykowana matowa folia na ekran Nokia CP-5045.

PURO Case - przezroczyste etui Nokia Lumia 900

Szukając odpowiedniego etui sugerowałem się kolorem. Założenie innego koloru niż biały w przypadku posiadania białej Lumii 900 nie wchodziło w grę. Niestety dedykowane etui Nokia CC-1037 nie występuje w kolorze białym a liczne silikonowe etui niewiadomego pochodzenia nie przekonały mnie do siebie. Na szczęście trafiłem na stronę marki PURO, która produkuje futerały i etui do różnych telefonów. Wśród wielu produktów trafiłem na przezroczyste etui dedykowane do mojej Lumii 900. Nie mając większego wyboru niezwłocznie zamówiłem etui PURO.

W porównaniu do oryginalnego etui z modelu Nokia Lumia 800 opisywane etui jest bardziej sztywne i mniej gumowe. Podczas zakładanie trzeba użyć nieco więcej siły aby „naciągnąć” etui na telefon. Po założeniu można podziwiać eleganckie przezroczyste etui oraz kolor naszego smartfonu.

Opis ze strony producenta

Etui do telefonu Nokia, które gwarantuje tanią i skuteczną ochronę przed wgnieceniami oraz rysowaniem obudowy. Zupełnie matowe powierzchnie zapewniają ponadto w pełni komfortowy i znacznie bezpieczniejszy chwyt, np. w przypadku bardzo potliwych dłoni.
Etui PURO to znakomita propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą zabezpieczyć swój telefon w prosty, niedrogi i jednocześnie funkcjonalny sposób. Użytkownik może bez przeszkód obsługiwać ekran dotykowy, podłączać telefon do ładowarki, regulować głośność, a także robić zdjęcia lub nagrywać filmy bez wyjmowania go z etui.

Najważniejsze cechy produktu

  • Kolor: przezroczysty (o ciemnym zabarwieniu)
  • Elastyczny materiał ułatwia zakładania i zdejmowania etui
  • Zabezpiecza tył oraz krawędzie obudowy
  • Pewny i wygodny chwyt w dłoni
  • Idealnie dopasowane
  • Otwór na aparat i lampę błyskową LED
  • Z dostępem do wszystkich funkcji i przycisków
  • Kompatybilność: Nokia Lumia 900
  • Gwarancja: 24 miesiące

PURO Case - przezroczyste etui Nokia Lumia 900

PURO Case - przezroczyste etui Nokia Lumia 900

PURO Case - przezroczyste etui Nokia Lumia 900

PURO Case - przezroczyste etui Nokia Lumia 900

PURO Case - przezroczyste etui Nokia Lumia 900

PURO Case - przezroczyste etui Nokia Lumia 900

PURO Case - przezroczyste etui Nokia Lumia 900

PURO Case - przezroczyste etui Nokia Lumia 900

PURO Case - przezroczyste etui Nokia Lumia 900

Etui dopasowuje się idealnie do telefonu. Posiada wycięcia na dolny głośnik, przycisk aparatu, przycisk włączania, port USB, jack 3,5mm, lampę LED oraz obiektyw. Przyciski do sterowania głosem zostały przykryte silikonem, który nie utrudnia w żaden sposób korzystania z tych przycisków. Z etui korzystam już przeszło miesiąc i nie zauważyłem żadnych uszkodzeń, pęknięć czy innego typu wad. Zdecydowanie polecam dedykowane przezroczyste etui marki PURO do telefonu Nokia Lumia 900.

Matowy ekran to efekt założenia matowej folii ochronnej Nokia CP-5045. Folia poza swoją główną rolą jaką jest ochrona wyświetlacza posiada również druga funkcjonalność jaką jest brak podatności na odciski palców. W normalnym użytkowaniu matowa folia powoduje, że nie widać naszych odcisków. Posiada jednak minus, który polega na tym, że wyświetlacz widzimy jakby lekko rozmazany – co widać na zdjęciach dołączonych do artykułu. Ciekawostką jest to, że w opakowaniu dostajemy dwie sztuki folii co w moim przypadku świetnie się sprawdziło. Pierwsza sztuka „złapała” brud i niestety po przyklejeniu nie wyglądała dobrze. Dodatkowo otrzymujemy szmatkę oraz instrukcję montażu.

Jak wyglądają ceny prezentowanych akcesoriów do telefonu Nokia Lumia 900? Za dwie sztuki matowej folii Nokia CP-5045 będziemy musieli zapłacić 28zł a za przezroczyste etui PURO Case 40zł. Zobacz więcej informacji o folii na stronie producenta. Odwiedź również witrynę marki PURO z przezroczystym etui.