Razer Project Linda to innowacyjny laptop dokujący dla telefonu Razer Phone

Podczas tegorocznych targów CES firma Razer zaprezentowała laptop dokujący, który zmienia telefon Razer Phone w przenośny komputer. Samsung posiada swoje rozwiązanie o nazwie DeX a Microsoft własne pod nazwą Continuum. Jednak do tej pory żaden producent nie zaprezentował tak innowacyjnego rozwiązania dokowania telefonu jak ten zaprezentowany przez firmę Razer o nazwie Project Linda.

Razer Project Linda jest w fazie testów i podczas targów został zaprezentowany prototyp urządzenia. Jest to laptop dokujący, do którego wkładamy telefon Razer Phone. W ten sposób nasz telefon zmienia się w płytkę dotykową a na ekranie laptopa wyświetlana jest zawartość naszego telefonu. Proste i intuicyjne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić miejsce na biurku oraz ograniczyć ilość niezbędnych kabli.

Razer Project Linda

Specyfikacja laptopa Razer Project Linda:

  • Wyświetlacz: dotykowy 13.3″ Quad HD z odświeżaniem 120 Hz
  • Bateria: 53.6 godzin pracy na jednym ładowaniu
  • Klawiatura: pełna z podświetleniem Razer Chroma
  • Pojemność: 200 GB wbudowanej pamięci
  • Złącza: USB-A, port ładowania USB-C
  • Aparat: 720p, dwukierunkowy mikrofon
  • Waga: 1.25 kg
  • Grubość: 15 mm

Aby zadokować telefon wystarczy go włożyć w odpowiednie miejsca a następnie nacisnąć dedykowany przycisk na klawiaturze. W ten sposób wysunie się adapter USB-C i zostanie aktywowane połączenie telefonu z komputerem. Laptop korzysta ze zmodyfikowanej wersji interfejsu użytkownika o nazwie Sentio. Dzięki temu użytkownicy mogą uruchamiać wszystkie aplikacje jakie znajdują się w telefonie włączając w to gry, wiadomości, przeglądarki i pozostałe. Więcej informacji o projekcie Linda znajdziecie na stronie producenta.

Na tę chwilę nie wiadomo ile będzie kosztować zaprezentowane przez firmę Razer rozwiązanie oraz kiedy zadebiutuje na rynku. Czy bylibyście zainteresowani takim rozwiązaniem jeżeli jego cena okaże się atrakcyjna?

Źródło: WindowsCentral, MSPoweruser, Razer