Qualcomm prezentuje najnowszy procesor Snapdragon 821

Dzisiaj firma Qualcomm zaprezentowała następcę procesora Snapdragon 820. Jest nim model o numerze Snapdragon 821. Według producenta nowy procesor jest szybszy, bardziej oszczędny oraz posiada większą wydajność w porównaniu do swojego poprzednika.

Snapdragon 821 według firmy Qualcomm jest o 10% bardziej wydajny w porównaniu do modelu 820. Posiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Kyro, które może osiągać prędkość do 2.4 GHz. Przy okazji nowy procesor zachowuje wszystkie dotychczasowe funkcje i możliwości jakie oferował jego poprzednik.

Na tę chwilę wyłącznie jeden telefon z systemem Windows 10 Mobile został wyposażony w procesor Snapdragon 820. Jest nim model HP Elite x3. Flagowe smartfony Lumia czyli model Lumia 950 oraz Lumia 950 XL są wyposażone odpowiednio w procesor Snapdragon 808 oraz Snapdragon 810. Być może nowy procesor Snapdragon 821 znajdzie się na pokładzie nowych telefonów Surface Phone, które według wstępnych informacji, mają zadebiutować w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło: Informacja prasowa Qualcomm