Qualcomm prezentuje najnowszy procesor Snapdragon 821

Dzisiaj firma Qualcomm zaprezentowała następcę procesora Snapdragon 820. Jest nim model o numerze Snapdragon 821. Według producenta nowy procesor jest szybszy, bardziej oszczędny oraz posiada większą wydajność w porównaniu do swojego poprzednika.

Snapdragon 821 według firmy Qualcomm jest o 10% bardziej wydajny w porównaniu do modelu 820. Posiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Kyro, które może osiągać prędkość do 2.4 GHz. Przy okazji nowy procesor zachowuje wszystkie dotychczasowe funkcje i możliwości jakie oferował jego poprzednik.

Na tę chwilę wyłącznie jeden telefon z systemem Windows 10 Mobile został wyposażony w procesor Snapdragon 820. Jest nim model HP Elite x3. Flagowe smartfony Lumia czyli model Lumia 950 oraz Lumia 950 XL są wyposażone odpowiednio w procesor Snapdragon 808 oraz Snapdragon 810. Być może nowy procesor Snapdragon 821 znajdzie się na pokładzie nowych telefonów Surface Phone, które według wstępnych informacji, mają zadebiutować w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło: Informacja prasowa Qualcomm

 • Artur Behemocki

  O ile sam Microsoft nie zabije swojego systemu.

  • Pazuzu

   Nadella ma ci wysłać zapewnienie na złoconym papierze?

 • MichalK

  @erura:disqus

  Do wiosny będziemy mieli premierę nowego flagowego układu qualcomma jakim zapewne będzie SD 830. Z przecieków jakie gdzieś tam czytałem, SD 830 ma mieć 8 rdzeni podobnych do tych z SD 820 i lepszą wersje grafiki. I miejmy nadzieję, że te podzespoły (lub lepsze, ja maże o x86) pojawią się w Surface Phonie, w przeciwnym wypadku będzie o krok za rywalami już na starcie.

  • Do wiosny? Na wiosnę Microsoft zaprezentuje nowe telefony więc raczej ciężko żeby znalazły się w nich procesory Snapdragon 830.

 • Adam

  Toż to szok 10 procent. Zupełnie jak wzrost gospodarczy w UE na poziomie 2 do 3