Szybsze ładowanie baterii dzięki Quick Charge 2.0 w nowych telefonach Lumia?

W październiku Microsoft zaprezentuje nowe, flagowe telefony Lumia z systemem Windows 10 Mobile. Będzie to Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Smartfony zostały odpowiednio wyposażone w procesor Snapdragon 808 oraz Snapdragon 810. Oba procesory wspierają technologię Quick Charge 2.0, dzięki której możemy znacznie szybciej ładować telefony.

Według chińskiej strony ITHome oba telefony będą posiadać obsługę technologii Quick Charge 2.0. Dzięki temu ładowanie telefonu będzie można znacząco skrócić. Qualcomm informuje, że w testach udało się naładować baterię o pojemności 3300 mAh od 0% do 60% w 30 minut.

Omawiane procesory posiadają możliwość włączenia funkcji Quick Charge 2.0 jednak to od Microsoftu zależy czy zdecyduje się włączyć obsługę tej technologii w najnowszych telefonach.

Nowe telefony Lumia będą posiadać złącze typu USB-C, które również wspiera funkcję Quick Charge. Należy również pamiętać, że szybkie ładowanie będzie możliwe wyłącznie za pomocą specjalnych ładowarek ściennych. Skorzystanie z szybkiego ładowania np. za pomocą obecnych ładowarek bezprzewodowych Qi będzie niemożliwe. Z pewnością pojawią się nowe bezprzewodowe ładowarki, które będą przystosowane do ładowania Quick Charge.

Więcej informacji o technologii Quick Charge 2.0 znajdziecie na stronie Qualcomm. Listę telefonów z obsługą szybkiego ładowania znajdziecie pod tym odnośnikiem.

Źródło: Opracowanie własne na podstawie ITHome oraz Qualcomm

 • Nóż się w kieszeni otwiera jak widzisz co dzieciaki z pudla piszą, koleś nawet nie użył ani raz zwrotu usb-c nie wspominając o quickcharge…jaka treść tacy czytelnicy. BTW teraz sam system limituje prąd d0 1.5A

  • NDIE

   Nóż się w kieszeni otwiera jak się czyta komentarze sfrustrowanego pseudo fachowca z małym siurkiem.

 • Mirek

  W końcu,jakie Lumie będą,950,czy 940 ?

 • Z treści newsa wynika że to jakaś nowa, testowana technologia a przecież Nokia 930 i 1520 również wspierają Quick Charge 2.0 po aktualizacji WP 8.1 Update 1.

  The Lumia 930, with the latest version of Windows Phone, supports
  Qualcomm’s Quick Charge 2.0 specification which allows a higher voltage
  charger to be used for much faster charging. The 930 also supports built
  in Qi wireless charging.

  Prawdopodobnie pod QC2 wymagana jest jakaś specjalna ładowarka, np taka jak ta:
  http://www.amazon.com/Quick-Charge-Certified-Watt-Charger/dp/B00QFVRV1O

  W zestawie mam ładowarkę AC-60, do tej pory używałem AC-50 ze starego telefonu i prędkość ładowania jakaś zabójcza nie była, ok. 30%/h. Jedynym plusem jest sama bateria, która średnio działa 2,5 dnia a rzekomo bateria w 930 to największy bubel, jak widać tak nie jest, trzyma dwa razy dłużej od nokii 925.

  • na nic ci ładowarka po USB2.0 , system limituje prąd do 1.5A a potem jeszcze oprogramowanie i średnio max to 1A trakcie rozmowy GSM i przy niskim napięciu baterii

  • Nie znalazłem żadnej informacji potwierdzającej, że telefon Lumia 930 oraz 1520 wspiera ładowanie Quick Charge 2.0. Takiej informacji nie znajdziesz na stronie Microsoft. Z tego co wiem to procesory zastosowane w tych modelach wspierają tę technologię ale według mnie nie została ona nigdy włączona.

 • High voltage charging

  Windows Phone handsets (including existing models) with an MSM8974Pro or MSM8926 applications processor can take advantage of High Voltage Dedicated Charging Port (HVDCP) charging, which charges the handset much more quickly than is the case normally. This technology is marketed under the name Qualcomm Quick Charge 2.0. And according to that firm, a device that requires 270 minutes to fully charge normally will do so in just 96 minutes using Qualcomm Quick Charge 2.0.

  http://winsupersite.com/windows-phone/windows-phone-81-update-1-enables-mini-tablet-support-and-other-new-capabilities

 • A co powiecie na ładowarki z USB 2.0?

  Rapid Charger KIT for Nokia Lumia 930
  http://www.amazon.com/Rapid-Charger-Nokia-SmartPhone-faster/dp/9791154236

 • Piotr Wawak

  Witam.Wczoraj aktualizowałem telefon Microsoft Lumia 535 z systemem Windows Phone 8.1 do systemu Windows 10 Mobile Build 10586.29.Po aktualizacji telefon śmiga jak szalony!Dzisiaj będę aktualizował do systemu Windows 10 Mobile Technical Preview 10.0.10586.36

  • Najnowsza wersja w Windows Insider posiada obecnie numer 10.0.10586.63 w kanale Fast.

 • Piotr Wawak

  Ja korzystam z kanału Slow.