• Programy
 • Komentarze: 9

QR Scanner RS to jeden z najlepszych skanerów kodów dla Windows 10 Mobile

Aplikacje pełniące funkcje skanera kodów ponownie zyskują na popularności za sprawą najnowszego systemu Windows 10 Mobile. Niektórzy z Was spytają dlaczego tak jest skoro czytnik kodów Bing Vision znajduje się od dawna w systemie Windows Phone 8.1 i z całą pewnością został przeniesiony do nowszego systemu. Niestety tak się nie stało i system Windows 10 Mobile nie posiada żadnego skanera kodów. Na szczęście w sklepie znajdziemy sporo aplikacji i w większości wypadków aplikacje doskonale sobie radzą ze skanowaniem. Czym się wyróżnia aplikacja QR Scanner RS na tle pozostałych konkurentów?

Czytnik kodów Windows 10 Mobiel - QR Scanner RS

Aplikacja posiada prosty i przejrzysty design. Uruchamia się bardzo szybko i w krótkim czasie jest gotowa do skanowania kodów QR oraz kodów kreskowych. Aplikacja posiada wygląd dopasowany do systemu Windows 10 Mobile – w ustawieniach aplikacji musimy wybrać z jakiej wersji systemu korzystamy. Dodatkowo możemy włączyć automatyczne przekierowanie po zeskanowaniu kodu. W przypadku odnośników do stron będzie to automatyczne przekierowanie do strony w przeglądarce Microsoft Edge, w przypadku odnośników do sklepu będzie to otwarcie sklepu z daną aplikacją a w przypadku zeskanowania kodu kreskowego rozpocznie się wyszukiwanie za pomocą wcześniej zdefiniowanego dostawcy wyszukiwania. Jeżeli nie włączymy tej opcji będziemy mogli wykonać akcję klikając w odpowiednią ikonę np. w przypadku aplikacji będzie to ikona sklepu widoczna na powyższym zrzucie ekranowym.

Czytnik kodów Windows 10 Mobiel - QR Scanner RS

Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i nie posiada żadnych reklam. Jeżeli uznamy, że chcemy wesprzeć autora aplikacji to możemy zapłacić 4,50zł czyli najniższą obecną stawkę w Sklepie Windows.

Korzystam z tej aplikacji od blisko miesiąca i w tym czasie otrzymała już kilka kolejnych aktualizacji. Zdecydowanie polecam ten czytnik dla wszystkich osób korzystających z systemu Windows 10 Mobile – zarówno z oficjalnej wersji jak i z najnowszej testowej kompilacji.

Kod QR
 • Leiter QRCode jest lepszy

  • Podejrzewam, że w skanowaniu nie będzie lepszy. Posiada więcej ustawień?

   • Nie, po prostu mi się podoba 🙂 Robi co ma robić bez zbędnego ustawiania i bawienia się w opcje.

   • QR Scanner jednak jest szybszy

    • Dzisiaj pojawiła się aktualizacja ale nie wczytywałem się co wprowadziła 🙂

 • WITOLD

  Ja używam Skaner -i jestem zadowolony

 • Od czasów Symbiana używam i-nigmy, ale chętnie zmienię na ten opisywany. Bezpośrednie otwieranie sklepu to olbrzymia zaleta. Kiedyś na sekundę mignął IE i było to bez znaczenia, ale teraz z Egde…

 • Windows 10 dla mnie już zawsze będzie system dla upośledzonych. Mimo wspólnych lat z L920 nie mogę tego systemu już ogarnąć. A raczej jego ułomności.
  Dla przykładu, nie da się kodem QR połączyć z siecią wifi. Niby nic, a jednak.

  • spoczko

   biorąc ułomność windowsa i androida to ten pierwszy z nich raczej nie jest ułomny – popytaj ludzi jak im android telefony zamula, nie wspomnę już o wirusie który mojemu znajomemu nabił rachunek na ponad 200 zł – niby nic a chłop biedniejszy od 200 zł.