Przyczyny braku aktualizacji Windows Phone 8 dla telefonów Nokia Lumia

Już jakiś czas temu Nokia potwierdziła, że najnowszy system Windows Phone 8 nie pojawi się dla obecnych smartfonów Nokia Lumia. Ponadto główną zmianą w Windows Phone 7.8 będzie ekran główny z kafelkami dostępnymi w trzech rozmiarach. Przeczytaj dlaczego telefony Windows Phone 7.5 nie otrzymają aktualizacji.

Nokia Lumia 800 Windows Phone 7.8

Zarówno WP7 jak i WP8 z zewnątrz wyglądają niemalże identycznie. Niestety diabeł tkwi w szczegółach. Windows Phone 7.5 oparty jest na kernelu Windows CE podczas gdy najnowszy system Windows Phone 8 na kernelu Windows NT. Oba systemy przez wiele lat rozwijane były jednocześnie jednak teraz nadchodzi zmierzch systemu Windows CE. Dobrą informacją jest to, że wszystkie aplikacje z systemu WP7 będą działać na WP8.

Microsoft podał prawdziwą przyczynę braku aktualizacji WP8 dla obecnych telefonów WP7. Okazuję się, że nie ograniczenia sprzętowe a dodatkowe koszty jakie musiałby ponieść gigant z Redmont jest główną przyczyną wstrzymania prac nad aktualizacją dla telefonów Windows Phone 7.5. Ponadto aplikacje Windows Phone 8 nie będą kompatybilne ze smartfonami Windows Phone 7. Na dodatek planowana aktualizacja Windows Phone 7.8 nie wniesie rewolucyjnych zmian a jedynie nowy ekran główny, który będzie obsługiwał trzy rozmiary kafelek.