• Porady
  • Komentarze: 1

Jak przenieść dane z telefonu Android, Blackberry czy iOS do Windows Phone?

Używając aplikacji Welcome Home to Windows Phone, możesz przenieść do nowego telefonu Nokia Lumia zawartość z urządzenia iPhone, Blackberry lub telefonu z systemem Android. Za pomocą internetowej aplikacji możemy przenieść takie elementy jak kontakty, pozycje kalendarza, zdjęcia a nawet muzykę!

Welcome Home to Windows Phone

Aplikacja Welcome Home to Windows Phone jest dostępna tylko w wybranych krajach i językach. W Polsce z powodzeniem możemy skorzystać z aplikacji w języku angielskim.

Z urządzenia iPhone, Blackberry lub telefonu z systemem Android można przenieść następującą zawartość:

  • Kontakty
  • Pozycje kalendarza
  • Zdjęcia
  • Pliki wideo
  • Muzykę (w przypadku urządzenia iPhone najpierw trzeba zsynchronizować muzykę z komputerem za pomocą aplikacji iTunes)

Aby rozpocząć przenoszenie zawartości musimy wejść na stronę www.markspace.com/welcomehome/nokia a następnie wybieramy naszą wersję systemu – Windows Phone 7 lub Windows Phone 8.

W kolejnym kroku musimy się zalogować używając wybranej przez nas nazwy oraz podając adres e-mail. Po podaniu danych będziemy mogli pobrać aplikację Windows Home na nasz komputer.

Za pomocą kompatybilnego kabla USB podłącz stary telefon do komputera i zmień ustawienia telefonu zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w aplikacji Welcome Home.

Wybierz zawartość, którą chcesz przenieść za pomocą aplikacji Welcome Home. Jeśli zostanie wyświetlony monit, zaloguj się na konto Microsoft.

W aplikacji Welcome Home wybierz Dalej, aby skopiować kontakty i pozycje kalendarza na konto Microsoft.

Po zalogowaniu się na konto Microsoft Twoje kontakty i pozycje kalendarza zostaną automatycznie przeniesione do telefonu Nokia Lumia.

W aplikacji Welcome Home wybierz Dalej, aby skopiować zdjęcia, wideo i muzykę na komputer do odpowiednich folderów utworzonych przez aplikację Welcome Home.

Podłącz telefon Nokia Lumia do komputera za pomocą kompatybilnego kabla USB, a następnie użyj menedżera plików na komputerze, aby przeciągnąć pliki i upuścić je w obszarze telefonu.

Źródło: Forum pomocy technicznej Nokia