Przenośna ładowarka bezprzewodowa Nokia DC-50 zaprezentowana!

Na wczorajszej konferencji Nokia World została również zaprezentowana najnowsza przenośna ładowarka bezprzewodowa Nokia DC-50. Jest to najbardziej elastyczna i najłatwiejsza w obsłudze ładowarka, która może zasilać bezprzewodowo każde urządzenie zgodne ze standardem Qi. Zobacz pełną specyfikację w dalszej części artykułu.

Przenośna ładowarka bezprzewodowa Nokia DC-50

Ładowarka będzie dostępna w czterech kolorach charakterystycznych dla telefonów z rodziny Lumia. Ładowarkę Nokia DC-50 możemy doładowywać na dwa sposoby – możemy ją położyć na innej ładowarce bezprzewodowej lub podłączyć do zasilania za pomocą kabla microUSB.

Wystarczy nacisnąć przycisk, aby sprawdzić poziom naładowania baterii przy użyciu wskaźników LED. Po dłuższym naciśnięciu włącza się tryb podróży wydłużający działanie.

Nokia DC-50 - Nokia Lumia 1020

Nokia DC-50 została wyposażona w baterię Nokia BL-5C o pojemności 2400 mAh. Jej wymiary to 69 x 134 x 12 mm przy wadze 150g.

Źródło: Nokia

 • krzysiwonka

  Ładowarka którą trzeba doładowywać? Rozumiem że gdy zostanę posiadaczem Lumii 1520 ta przenośna ładowarka nigdy nie doładuje do pełna mojego phabletu? Czy można będzie ładować phablet lub inne urządzenie z Qi ładując ładowarkę? Czy ten gadżet (Dc-50) będzie działał na tej zasadzie co ładowarka Dt-900 lub Dt-901? Proszę o wyjaśnienie…..

  • niezadowolony

   Bardziej precyzyjnie powinno się to nazywać przenośnym akumulatorem, bo najpierw musisz go naładować a potem w razie braku dostępu do gniazdka możesz położyć na nim telefon i rozpocznie się ładowanie(czyli pobór mocy z akumulatora). Rzecz przydatna ale jak dla mnie ładowanie bezprzewodowe wciąż jest zbyt drogie (ceny akcesoriów są zdecydowanie za wysokie).

   • krzysiwonka

    Zgodzam się z Tobą że ceny akcesoriów do ładowania bezprzewodowego są wysoki. I zapytam jeszcze raz o nurtującą mnie zagadkę: czy będzie możliwe ładowanie telefonu kiedy ładowarka będzie podłączona do sieci co rozumiem że ładowarka będzie wtedy również doładowywana? Czy będzie sie to odbywać na zasadzie ładowania bezprzewodowego jak w przypadku Dt-900?

    • Podejrzewam, że będzie dokładnie tak jak piszesz. Tylko po co kupować bezprzewodową ładowarkę skoro będziemy z niej korzystać jak np. z DT-900.

     • niezadowolony

      Żeby mieć 2 w 1 czyli zwykłą i przenośną w jednym 🙂 Chyba o to chodzi krzysiwonka

     • Jeżeli 2 w 1 to DC-50 powinna spełnić swoje zadanie wzorowo. Tylko jak znam życie to cena będzie skutecznie zniechęcać. Zresztą pisaliście o tym wcześniej.

     • niezadowolony

      Ja z ciekawości sprawdziłem na swojej DC-16 i niestety nie działa ładowanie telefonu kiedy podłączona jest jednocześnie do ładowania i telefonu.

     • Przeczytałem specyfikacje techniczne DC-50 na stronie Nokia i nie znalazłem nic w tym temacie. Będziemy musieli poczekać na pierwsze opinie osób, które nabędą ten model.

     • krzysiwonka

      To trochę to czekanie potrwa. Podejrzewam że pierwsi użytkownicy tego gadżetu będą na początku przyszłego roku…

     • krzysiwonka

      Właśnie tak. Miałem to na końcu języka 🙂

     • krzysiwonka

      No i w tym właśnie tkwi problem.

      Dc-50 ma plusy i minusy….
      Ciekawe jak będzie z ceną na początku? Czy będzie to gadżet wart kupienia?

     • A może będzie można wygrać taką ładowarkę w aplikacji Nokia Konkursy? I przy okazji przypominam, że obecnie do wygrania jest Nokia Lumia 925: http://nokiawindowsphone.pl/wygraj-telefon-nokia-lumia-925-z-aplikacja-nokia-konkursy

  • To jest bezprzewodowa ładowarka więc najpierw trzeba ją naładować żeby później można było bezprzewodowo ładować inne urzązenia. Aby naładować DC-50 możesz podłączyć ją standardowo do zasilania kablem microUSB lub położyć na innej ładowarce przewodowej jak np. DT-900.

   • krzysiwonka

    I wszystko już jasne. Dzięki za info….

   • krzysiwonka

    Fajny gadżet ale ciekawy jestem ile będzie kosztował? Z drugiej strony trochę nie do końca przemyślany gdyż jak już wcześniej wspomniałem nie naładuje się nim phabletów wczoraj zaprezentowanych na full. Trzeba będzie najpierw doładować ładowarkę bezprzewodową a potem ponownie doładować swój phablet. Niewiem czy nie tańszym i lepszym rozwiązaniem będzie ładowanie urządzenia na ładowarce typu Dt-900. Nie martwię się wtedy o to jaką mam pojemność baterii w swoim urządzeniu tylko kładę na ładowarce swój telefon, małe światełko sygnalizuje ładowanie urządzenia a gdy je już naładuje do pełna małe światełko gaśnie i po problemie…..