• iPhone
  • Komentarze: 30

Apple proponuje przejściówkę do ładowania i słuchania muzyki

Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm to jedno z obowiązkowych wejść w telefonie komórkowym, dla osób które słuchają muzyki. Wielu klientów było rozczarowanych decyzją firmy Apple, która usunęła popularne gniazdo wraz z premierą telefonów iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus. Nie zanosi się na to, aby miało powrócić bo na próżno go szukać w najnowszych telefonach iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X. Pojawiło się jednak rozwiązanie dla osób, które chcą jednocześnie ładować telefon oraz słuchać muzyki.

Jeżeli zamierzacie kupić telefon iPhone 7 lub nowszy i posiadacie przewodowe słuchawki to będziecie musieli korzystać z dołączonej do zestawu, dedykowanej przejściówki ze złącza Lighting na gniazdo 3,5 mm. Obejściem problemu może być zakup bezprzewodowych słuchawek Bluetooth jednak wiele osób uważa, że słuchawki pozbawione kabli nie są w stanie dorównać ich przewodowym odpowiednikom. W przypadku korzystania z przewodowych słuchawek nie możemy ładować telefonu ponieważ jedyne złącze Lighting jest wykorzystywane jako port audio. W tym wypadku posiadacze nowszych modeli iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X mogą również ominąć ten problem korzystając z bezprzewodowego ładowania. Od teraz posiadacze smartfonów iPhone mogą dokupić przejściówkę, która pozwoli na jednoczesne ładowanie telefonu oraz słuchanie muzyki.

Przejściówka Belkin Audio + Charge Rockstar ze złączem 3,5 mm za jedyne 139,95 zł już czeka w sklepie na Wasze zamówienia. Niektórzy sugerują, że to Apple wyznacza trendy w elektronice, ale na tę chwilę usunięcie portu 3,5 mm i noszenie ze sobą torby z przejściówkami w mocno zawyżonych cenach jest tego zaprzeczeniem. Wystarczy spojrzeć na urządzenia konkurencji jak np. telefony Galaxy S8, Galaxy S8+ czy Galaxy Note8, gdzie nie zrezygnowano z wejścia słuchawkowego a przy okazji zachowano odporność na wodę oraz pył.

Czy uważacie, że usunięcie gniazda 3,5 mm w najnowszych produktach firmy Apple to dobre posunięcie, które w niedalekiej przyszłości zostanie skopiowane przez największych producentów sprzętu?