Jak ustawić prywatne powiadomienia na ekranie blokady w Windows 10 Mobile?

Jedną z kolejnych nowości jakie znajdziemy w najnowszej kompilacji systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 10149 są prywatne powiadomienia w centrum akcji na ekranie blokady. Teraz w ustawieniach telefonu możemy ustawić ukrywanie treści powiadomień wyświetlanych na ekranie blokady.

Windows 10 Mobile - prywatne powiadomienia na ekranie blokady

Prywatne powiadomienia są widoczne tylko i wyłącznie w centrum akcji na ekranie blokady. Jeżeli nasz telefon posiada ustawiony PIN blokady ekranu i nie chcemy aby ktoś przypadkowo przeczytał nasze powiadomienia to właśnie dzięki prywatnym powiadomieniom nie będzie to możliwe.

Oczywiście zawsze możemy wyłączyć pokazywanie centrum akcji na ekranie blokady jednak ten poradnik jest dla osób, które chciałyby mieć szybki podgląd do powiadomień z poziomu ekranu blokady.

Jak włączyć prywatne powiadomienia?

Prywatne powiadomienia możemy ustawić dla wszystkich aplikacji widocznych w opcjach powiadomień i akcji. Aby je włączyć należy kolejno wejść do:

  • Menu > Ustawienia > System > Powiadomienia i akcje (zrzut ekranu po lewej)
  • Następnie klikamy w wybraną aplikację i zaznaczamy opcję Keep notifications private on the lock screen (środkowy zrzut ekranu)
  • Teraz przy próbie odczytania powiadomienia w centrum akcji na ekranie blokady otrzymamy informację o prywatności (zrzut ekranu po prawej)

Jak włączyć PIN ekranu blokady?

W systemie Windows 10 Mobile zmienione również zostało tworzenie kodu PIN ekranu blokady. Teraz tworzymy jeden kod, który może zostać wykorzystany w wielu miejscach naszego telefonu. Aby utworzyć kod PIN należy przejść do:

  • Menu > Ustawienia > Konta > Opcje logowania > Numer PIN

W trakcie tworzenia numeru PIN będziemy musieli zalogować się do swojego konta Microsoft. Po jego utworzeniu należy w tym samym miejscu ustawić czas po jakim telefon będzie wymagał od nas kodu przy kolejnej próbie odblokowania ekranu.

Ustawienia PIN w Windows 10 Mobile

Aby to zrobić musimy wybrać jedną z opcji z rozwijanej listy o nazwie Wymagaj logowania. Możemy ustawić aby telefon zawsze pytał o PIN lub ustawić odpowiedni czas od jednej minuty do maksymalnie 15 minut.