Project Islandwood ułatwi przenoszenie aplikacji z iOS na Windows 10 Mobile

Microsoft jeżeli chce przyciągnąć nowych klientów to koniecznie musi zachęcić deweloperów do tworzenia aplikacji na telefony i komputery z systemem Windows 10. Aby ułatwić producentom aplikacji podjęcie decyzji zostały stworzone narzędzia o nazwach Project Astoria oraz Project Islandwood.

Microsoft już jakiś czas temu udostępnił narzędzie o nawie Project Astoria, które pozwala deweloperom na przenoszenie aplikacji z systemu Android na Windows 10 Mobile. Aplikacja na ten moment jest dostępna wyłącznie na zaproszenie w programie Technical Preview. Wczoraj z kolei Microsoft udostępnił kolejne narzędzie o nazwie Project Islandwood, które daje nam szansę na nowe aplikacje ze sklepu AppStore.

Na tę chwilę narzędzie Project Islandwood pozwala jedynie na przenoszenie aplikacji z systemu iOS na komputery z systemem Windows 8.1 oraz Windows 10 z procesorami x86 i x64. Microsoft przy okazji prezentacji nowych narzędzi zapowiedział, że wersja dla urządzeń z procesorami ARM, czyli dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile, zostanie udostępniona w późniejszym terminie.

Oba projekty mogą znacząco wzmocnić pozycję systemu Windows na rynku. Pytanie tylko czy deweloperzy zechcą z nich skorzystać.

Źródło: Microsoft

 • Monika

  Niech zrobią snapchat, bo oszaleję. Windows co do aplikacji jest strasznie słaby, brakuje wielu w tym właśnie najpopularniejszego snapchata..

  • Miejmy nadzieję, że deweloperzy chętnie będą przenosić swoje aplikacje dla Windows 10 Mobile. Tak czy inaczej musimy jeszcze trochę poczekać – nowy system udostępnią dopiero pod koniec roku.

  • a autor się zgodził?

   • Może jak się dowie o Project Astoria to zmieni zdanie 🙂

  • Konrad Uroda-Darłak

   Popularnego owszem, ale najpopularniejszego? Kogoś chyba wyobraźnia poniosła.

 • W końcu zainstaluje mój ulubiony symulator zapalniczki!

 • Konrad Uroda-Darłak

  „Wczoraj z koeli” 😛