Microsoft uruchomił nowy program testów aplikacji Preview

Microsoft uruchomił nowy program testów aplikacji dla wybranych uczestników Windows Insider. Do tej pory testerzy zapisani do tego samego kręgu otrzymywali aktualizacje aplikacji w tym samym czasie. Amerykanie postanowili zmienić ten schemat i od teraz najnowsze wersje aplikacji będą trafiać wyłącznie do wybranych testerów, którzy wyrazili zgodę na otrzymanie aplikacji do testów.

Od kilku dni uczestnicy programu Windows Insider otrzymują powiadomienia z niektórych aplikacji Microsoft o możliwości przystąpienia do testowania najnowszych wersji. Jeżeli wyrazimy zgodę na otrzymywanie wersji Preview danej aplikacji to będziemy jedni z pierwszych, którzy będą mogli sprawdzić nowości i usprawnienia jakie wprowadził Microsoft. Wyrażając zgodę na udział w testach musimy również potwierdzić, że zapoznaliśmy się ze szczegółami programu testów danej aplikacji.

Wygląda na to, że Microsoft idzie w ślady Google. W sklepie Google Play na urządzeniach z systemem Android użytkownicy mogą testować nowsze wersje aplikacji, ale uprzednio muszą zapisać się do testów danej aplikacji. Microsoft wprowadzając nowy program testów postąpił podobnie. Jedyną różnicą jest fakt, że oprócz zapisania się do testów danej aplikacji użytkownik musi być również uczestnikiem programu Windows Insider.

Na ten moment programem testów zostały objęte takie aplikacje jak Alarmy i zegar, Aparat, Centrum opinii, Kalkulator, Wskazówki oraz Zdjęcia Microsoft. Docelowo w programie znajdą się wszystkie aplikacje Microsoft, które znajdują się fabrycznie w systemie Windows 10.

Źródło: Thurrott.com, dziękuję Patryk za zrzut ekranu