Program Insider Preview nie zakończy się 1 października 2015

W ostatnim czasie informowałem Was o terminach udostępnienia stabilnej wersji systemu Windows 10 Mobile oraz o zakończeniu programu Insider Preivew. Według Microsoftu mieliśmy otrzymywać powiadomienie począwszy od 15 września o konieczności aktualizacji systemu Windows 10 Mobile ponieważ system w wersji Insider Preview miał wygasnąć 1 października tego roku. Jak się okazuje Microsoft miał coś innego na myśli.

Powyższa odpowiedź rozwiewa wszelkie wątpliwości. Przede wszystkim program nie zostanie zakończony a informacja o terminach dotyczyła jedynie certyfikatu, który służy do podpisywania kompilacji. W dalszym ciągu będą udostępniane nowe kompilacje jednak będą one podpisywane nowym certyfikatem.

To oznacza, że w dalszym ciągu będziemy otrzymywać nowe kompilacje systemu Windows 10 Mobile a wersja stabilna ukaże się w późniejszym terminie.

Źródło: NeoWin

  • Doświadczenie podpowiada nie inaczej, tak samo jak PFD można do dziś używać które wykrywa system na serwerze tak samo tu będzie . Oczywiście wszystko ukartowane, są warianty gdzie nie będzie update dlatego chcesz 10tkę używasz preview

  • Piotr

    A moim zdaniem może być tutaj tak samo jak w przypadku Windows 10 na PC. O tuż build RTM dla Windows 10 Mobile możemy otrzymać przed 1 października, ale potem i tak będziemy otrzymywali nowe buildy rozwojowe. Kontynuacja programu po 1 października wcale nie musi oznaczać opóźnienia w udostępnieniu wersji stabilnej Windows 10 Mobile, co oczywiście nie wyklucza, że rzeczywiście opóźnienie będzie.

  • Jimmy Quiet

    Czyli oznacza to, że jednak nie będzie premiery WM10 w październiku. Można było się tego spodziewać bo szybkości prac nad systemem.