Producent telefonu NuAns Neo zawiedziony Windows 10 Mobile

Telefon NuAns Neo został oficjalnie zaprezentowany pod koniec 2015 roku przez japońską firmę Trinity. Smartfon został wyposażony w wydajny procesor Snapdragon 617, dzięki czemu jest kompatybilny z funkcją Continuum. Charakterystyczną cechą telefonu jest jego budowa, którą możemy w szybki i łatwy sposób personalizować za pomocą nakładanych etui. Podczas targów CES 2017 producent wyraził swoje rozczarowanie systemem Windows 10 Mobile.

Smartfon NuAns Neo został przez wielu okrzyknięty jako najbardziej unikatowy telefon z systemem Windows 10 Mobile. Podczas wywiadu udzielonego portalowi Neowin prezes japońskiej marki NuAns wyraził swoje rozczarowanie systemem Microsoftu. Smartfon początkowo wystartował wyłącznie na rynku japońskim. Kolejnymi rynkami zbytu miały zostać Stany Zjednoczone a następnie kraje europejskie.

Aby rozpocząć produkcję dla nowych rynków NuAns rozpoczął zbiórkę pieniędzy na stronie Kickstarter. Niestety akcja zakończyła się fiaskiem i jak stwierdził sam prezes spodziewał się znacznie większego zainteresowania systemem Windows 10 Mobile niż jego poprzednika Windows Phone 8.1 oraz liczył na to, że unikalny design w porównaniu do takich konkurentów jak iPhone czy Samsung Galaxy również wpłynie na ilość sprzedanych telefonów klientom.

Niestety nie jest to pierwszy producent, który zawiódł się mobilnym systemem Windows. Podobnie zdanie wyraziła jakiś czas temu firma Lenovo a zbiórka internetowa na nowy telefon Moly X1 firmy Coship również zakończyła się niepowodzeniem. Jedynym producentem, który w dalszym ciągu blisko współpracuje z firmą Microsoft jest firma HP, która, według wstępnych informacji, na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku ma zaprezentować nowy smartfon z systemem Windows 10 Mobile.

Warto jednak pamiętać, że w tym roku zaczną pojawiać się nowe urządzenia z procesorami ARM i systemem Windows 10. Microsoft z pewnością będzie chciał zaskoczyć rynek wypuszczając telefon w takiej konfiguracji. Będzie to najprawdopodobniej mityczny Surface Phone. Jeżeli pomysł zaskoczy to producenci ponownie spojrzą przychylnym okiem na system Microsoftu implementując go w swoich telefonach.

Źródło: Neowin