Proces aktualizacji Windows 10 Mobile jest teraz znacznie szybszy

Wczoraj Microsoft udostępnił system Windows 10 Mobile w wersji Build 10586.71 w programie Windows Insider. Zapewne zauważyliście, że proces aktualizacji był znacznie szybszy niż w przypadku poprzednich kompilacji. Dzięki ostatniej aktualizacji Insider Fast Configuration Update proces aktualizacji zbiorczych został znacząco usprawniony.

Microsoft udostępnił w zeszły piątek aktualizację Insider Fast Configuration Update, która wprowadziła jedną bardzo ważną dla nas zmianę. Dzięki niej użytkownicy w programie Windows Insider zauważą znaczące skrócenie czasu procesu zbiorczej aktualizacji.

Jest to możliwe ponieważ usługa Windows Update pobiera teraz jedynie paczkę z nowymi poprawkami a nie cały obraz systemu – tak jak to miało miejsce w przypadku poprzednich kompilacji. W ten sposób użytkownicy zaoszczędzą czas oraz ilość koniecznych do pobrania megabajtów. Ten sam sposób dostarczania aktualizacji jest dostępny dla komputerów PC.

Jeżeli nie otrzymaliście aktualizacji Insider Fast Configuration Update w zeszły piątek to aktualizacja ta zostanie pobrana wraz z najnowszą kompilacją 10586.71. Ja zauważyłem znacznie przyspieszenie procesu aktualizacji na moim telefonie. A jak wyglądał proces aktualizacji na Waszych telefonach?

Źródło: Microsoft