Prezentacja ulepszonych powiadomień i kafelków już dzisiaj na konferencji Build 2016

Dzisiaj jest ostatni dzień konferencji Build 2016, na której Microsoft jak do tej pory nie przedstawił zbyt wielu informacji o telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Nie taki był cel tej konferencji jednak użytkownicy telefonów czują się nieco zawiedzeni. Dzisiaj w agendzie prezentacji pojawiła się informacja o nowościach w kafelkach oraz centrum akcji, które będziemy mogli zobaczyć dzisiaj w godzinach wieczornych naszego czasu.

[quote style=”1″ author=”Microsoft”]Notifications are an essential tool for engaging with your customers on Windows. We are building on the foundation of Action Center to give developers greatly increased flexibility in Adaptive Toasts. We will introduce a powerful API that enables a new class of apps to plug into the Notification pipeline and provide innovative experiences for users. Live Tiles are evolving with two highly-requested surprises that you won’t want to miss.[/quote]

Podsumowując, Microsoft zaprezentuje ulepszone API umożliwiające tworzenie bardziej interaktywnych powiadomień w aplikacjach, które dostarczą całkowicie nowych wrażeń dla użytkowników systemu Windows. Z kolei żywe kafelki otrzymają dwie niespodzianki, ale niestety w tym wypadku nie mamy żadnych informacji czym będą owe nowości. Być może Microsoft zaprezentuje interaktywne kafelki jednak na potwierdzenie będziemy musieli zaczekać do rozpoczęcia konferencji.

Dzisiejsza konferencja rozpoczyna się o godzinie 18:00 naszego czasu. Opisywane nowości z powiadomieniami i kafelkami będą prezentowane dzisiaj od godziny 21:30. Zapraszam już teraz do wspólnego oglądania konferencji. Pełną agendę konferencji znajdziecie na tej stronie.