Prezentacja funkcji 3D Touch oraz MixView na telefonie Lumia 935 (McLaren)

Nokia swego czasu pracowała nad nowym, flagowym modelem, który miał wprowadzić rewolucyjne rozwiązania jeżeli chodzi o obsługę dotykowego ekranu. Był nim model Lumia 935 zwany również jako McLaren. Telefon ten nigdy nie opuścił fazy prototypowej i cały projekt został anulowany po przejęciu Nokii przez Microsoft. Zobaczcie jak wyglądałoby obsługiwanie telefonu bez konieczności jego dotykania.

3D Touch, bo tak nazywała się funkcja obsługi telefonu bez konieczności jego dotykania, została wprowadzona do prototypowych modeli Lumia 935. Na powyższym filmie oprócz prezentacji tej funkcji widoczna jest druga funkcja o nazwie MixView. To nic innego jak dodatkowe opcje dla każdego kafelka. W przypadku kafelka telefonu są to ddatkowe opcje takie jak możliwość szybkiego wybrania numeru czy przejścia bezpośrednio do wybranego kontaktu.

Mam mieszane uczucia co do użyteczności tej funkcji i nie wygląda na to aby obsługa wyświetlacza bez dotyku była bardziej intuicyjna niż np. zastosowana w najnowszych telefonach iPhone 6s funkcja o tej samej nazwie, która polega wyłącznie na nieco mocniejszym przyciśnięciu ekranu.

Dajcie znać czy według Was funkcja ta miałaby szanse przyjąć się na rynku i wyznaczyć nowe trendy w obsłudze naszych smartfonów.

Źródło: YouTube

 • egon81

  Jaka by nie była to zawsze nowość w tamtym czasie dała by kopa i pozwoliła dopracować w kolejnych wersjach.
  Szkoda że MS tak zmarnował wiele możliwości.

  • Damian Pizoń

   dokładnie tak to było super i miało potencjał

   • egon81

    Teraz byłoby już lepsze od iOS.

    • tomekkrasnal4

     Gadasz głupoty.
     Wiesz dlaczego MS zrezygnował z tego telefonu? Pewnie nie. To ja Ci odpowiem.
     Bo chcieli zrobić jedno wielkie WOW z tą technologią ale nie mieli jak, bo gdyby wypuścili go z WP8 to nie byłoby praktycznie żadnego zastosowania dla tego cuda oprócz tych eksplodujących kafeków jak i bardziej niezawodnego i precyzyjnego klikania(widać to bardzo dobrze jak koleś wciskał logo Windowsa. System dzięki 3D Touch wiedział, że palec zbliża się z okresloną prędkościa i domyślił się, że właścicielowi chodzi o przejście do ekranu startowego, choć ten nawet… w logo nie trafił:)
     Nie było wtedy uniwersalnych aplikacji i Continuum(nad którymi wtedy pracowali) i prawdopodobnie MS nic wtedy nie miał przygotowanego pod tablety, laptopy, gładziki, klawiatury inne rzeczy w które dałoby się to wmontować a także nie miał, też może nawet prostych gestów typu: -machnij ręką by wyłączyć aplikacje a przy tym wszystkim, Windows 10 już się zbliżał.

     MS po prostu nie chce by ta technologia po pokazaniu jej została skopiowana przez innych i by Ci inni konkurowali z MS który jak w widzisz w powyższym wideo nie miał pod nią oprogramowania a działała ona perfekcyjnie już 2 lata temu. (Tym filmikiem wyżej się nie sugeruj bo koleś nawet nie domyślił się, że żeby kafelek wybuch to trzeba tak jak z patentów i przecieków wiemy, przybliżyć paluch do kafelka z oddali i zatrzymać się nad nim (nie klikając aplikacji bo się włączy) a nie krążyć paluchem nad wszystkimi z których tylko chyba dwa miały ustawione wybuchanie.
     (PS. Zobacz ostatnie sekundy filmiku z ostatnim wybuchem kafelka i popatrz jak daleko jest palec od ekranu:)
     Przy tym ta płytka prawie nic nie kosztuje i pobiera bardzo mało energii elektrycznej.

     Tutaj masz tą rewolucyjną płytkę z 3D touch. Zobacz
     https://m.youtube.com/watch?v=DThJDAPxtxM

     Ja zakładam, iż MS zaprezentuje to z premierą Surface Phone, który będzie miał pełnego Windowsa.
     Granice 1 i 2 kwartału 2017r.

 • fajne jak lizanie lodów przez szybę, dobrze że zdjęli tego RM-1112

 • Kowalczyk Damian

  Nie no mysle że by się nie przyjęła, mało kto zna te azjatyckie symbole, a już na pewno nie na tyle żeby używać ich w telefonie na codzień

 • Marcin Wasilewski

  #microsoon mną wspaniały talent do picia fajnych projektów

 • siekryss
  • slipdog

   oo

 • minichedar

  W barach KFC mogłoby się sprawdzić 😉

 • Tyran1918

  Z całą pewnością prezentacją takich funkcji narobiliby szumu wokół WP, bo nikt z konkurencji nie miał wówczas podobnego rozwiązania. M$ wolał jednak nie wychodzić przed szereg i widać jak się to skończyło…

 • magik111

  Lepsze by byly takie skróty po prostym przytrzymaniu kafelka, bez jakiś 3d touch czy innych udziwnień.

 • Jaro

  Widomo coś odnośnie aplikacji messenger na W10 na pc ? 🙂

 • fajny pomysl ale wykonanie kiepskie…

 • Tomasz Sot

  moim zdaniem to ma duży potencjał w obsłudze multimediów oraz wprowadziło by ciekawe możliwości do gier .

 • Adrian Barniak

  Na jakiej zasadzie to działa

 • Krzysiek

  Pilnie potrzebuję pomocy, Lumia 1020 zaktualizowana do .164 i po jednym dniu zniknął dźwięk powiadomień sms, wszystkie inne powiadomienia są ok. HR nie wchodzi w rachubę, reset vol- z power nie daje żadnej zmiany, zmiana domyślnego dźwięku też nie… jakieś pomysły?

 • Paweł Napiórkowski

  Aparat dostał aktualizację Lumia 532 .14295