Prezentacja funkcji 3D Touch oraz MixView na telefonie Lumia 935 (McLaren)

Nokia swego czasu pracowała nad nowym, flagowym modelem, który miał wprowadzić rewolucyjne rozwiązania jeżeli chodzi o obsługę dotykowego ekranu. Był nim model Lumia 935 zwany również jako McLaren. Telefon ten nigdy nie opuścił fazy prototypowej i cały projekt został anulowany po przejęciu Nokii przez Microsoft. Zobaczcie jak wyglądałoby obsługiwanie telefonu bez konieczności jego dotykania.

3D Touch, bo tak nazywała się funkcja obsługi telefonu bez konieczności jego dotykania, została wprowadzona do prototypowych modeli Lumia 935. Na powyższym filmie oprócz prezentacji tej funkcji widoczna jest druga funkcja o nazwie MixView. To nic innego jak dodatkowe opcje dla każdego kafelka. W przypadku kafelka telefonu są to ddatkowe opcje takie jak możliwość szybkiego wybrania numeru czy przejścia bezpośrednio do wybranego kontaktu.

Mam mieszane uczucia co do użyteczności tej funkcji i nie wygląda na to aby obsługa wyświetlacza bez dotyku była bardziej intuicyjna niż np. zastosowana w najnowszych telefonach iPhone 6s funkcja o tej samej nazwie, która polega wyłącznie na nieco mocniejszym przyciśnięciu ekranu.

Dajcie znać czy według Was funkcja ta miałaby szanse przyjąć się na rynku i wyznaczyć nowe trendy w obsłudze naszych smartfonów.

Źródło: YouTube