Poznaj wyświetlacz Corning Gorilla Glass 3 w telefonie Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020 została okrzyknięta najlepszym urządzeniem typu cameraphone. Bez wątpienia zastosowany aparat fotograficzny pozostawia w tyle konkurencje. Jednak aparat to nie wszystko. Nokia postanowiła podzielić się informacjami odnośnie zastosowanego wyświetlacza Corning Gorilla Glass trzeciej generacji.

Corning Gorilla Glass 3

Jednym z kluczowych partnerów w trakcie tworzenia telefonu Nokia Lumia 1020 jest firma Corning, która dostarcza wyświetlacz 4.5″ wykonany ze szkła [label style=”1″]Corning Gorilla Glass 3[/label] oraz obudowę obiektywu w tylnej części telefonu.

Szkło typu Gorilla Glass jest obecnie wykorzystywane przez 30 najważniejszych producentów sprzętu elektronicznego w ponad 1000 produktach co daje przeszło 1.5 miliarda urządzeń na całym świecie.

Pierwsze szkło Gorilla Glass ujrzało światło dzienne w 2007 roku. Było trzy bardziej wytrzymalsze oraz połowę cieńsze od konkurencji. Na drugą generację przyszło nam czekać aż 5 lat bo dopiero w 2012 została zaprezentowana druga generacja szkła. Główną nowością było zmniejszenie grubości o kolejne 20% w porównaniu do pierwszej generacji.

Trzecia generacja szkła odpornego na zarysowania Gorilla Glass miała swoją premierę w tym roku. Szkło zostało zastosowane po raz pierwszy w smartfonie Nokia Lumia 1020.

Co nowego w szkle Corning Gorilla Glass 3?

  • Ilość siły jaką należy użyć do rozpoczęcia zadrapania zwiększono aż trzykrotnie.
  • O 40% zredukowane poprzeczne zarysowania.
  • Zwiększono aż o 40% potrzebną siłę do pęknięcia ekranu w przypadku poprzecznych zarysowań.

Szkło odporne na zarysowania Gorilla Glass 3 pojawiło się zarówno na wyświetlaczu jak i w obiektywie smartfonu Nokia Lumia 1020. Nokia zdecydowała się użyć szkła w obudowie obiektywu ze względu na doskonałą trwałość ale również znakomitą przepuszczalność światła, dzięki czemu znacząco wpływa na jakość zdjęć.

Źródło: Conversations by Nokia