Poznaj rodzinę telefonów Nokia X – prezentacja wideo i szczegółowe specyfikacje techniczne

Dzisiaj Nokia zaprezentowała trzy nowe telefony, które wchodzą w skład rodziny X. Mowa o telefonach Nokia X, Nokia X+ oraz Nokia XL. Wszystkie trzy smartfony pracują pod kontrolą systemu Android Open Source Project 4.1.2 (Level 16) i platformie Nokia X (software platform 1.0). Zobacz prezentację wideo oraz poznaj szczegółowe specyfikacje techniczne.

Wszystkie zaprezentowane telefony będą budżetowymi urządzeniami, z których najdroższy model Nokia XL będzie kosztować mniej niż Nokia Lumia 525. Smartfony będą posiadać odświeżone centrum powiadomień Fastlane. Dodatkowo telefony będą wyposażone w usługi Nokii oraz Microsoftu takie jak HERE Maps z bezpłatną nawigacją samochodową i mapami offline, Nokia MixRadio , chmura OneDrive z bezpłatną przestrzenią 7GB, dostęp do usługi Outlook.com oraz możliwość prowadzenia rozmów z aplikacją Skype.

Wszystkie modele posiadają dwurdzeniowy procesor 1GHz i posiadają sloty na dwie karty SIM. Fabrycznie zostaną wyposażone w następujące aplikacje: BlackBerry Messenger, Plants vs. Zombies 2, Viber, Vine oraz Twitter. Aplikacje będzie można pobierać ze Sklepu Nokia, zewnętrznych sklepów oraz będzie można samemu wgrać za pomocą karty pamięci.

Nokia X

Nokia X - specyfikacja techniczna

 

Nokia X+

Nokia X+ - specyfikacja techniczna

 

Nokia XL

Nokia XL - specyfikacja techniczna

Modele Nokia X oraz Nokia X+ są niemal identyczne. Nokia X+ posiada nieco więcej pamięci RAM (768MB vs 512MB) oraz w zestawie znajdzie się karta pamięci o pojemności 4GB. Nokia XL posiada większy ekran (5″ vs 4″), jest dużo cięższa i większa, posiada bardziej pojemną baterię oraz dodatkowy przedni aparat do prowadzenia wideo rozmów. Na koniec zamieszczam podsumowanie specyfikacji technicznych we wszystkich trzech modelach Nokia X.

Podsumowanie specyfikacji technicznych Nokia X

Źródło: Nokia Press, Conversations by Nokia

 • niezadowolony

  Po obejrzeniu kilku filmów z kongresu na temat tych telefonów, wychodzi na to, że z androidem mają niewiele wspólnego. Można by nawet zapytać ile androida jest w tym androidzie ? 🙂 Wygląda to jak niskobudżetowa wersja Windows Phone w stylu telefonów Asha. Oj chyba będzie rozczarowanie roku….:)

  • Najważniejsze i tak są aplikacje. Podobno 75% aplikacji Android zadziała bez problemu na telefonach Nokia X bez żadnych przeróbek. Modyfikacje będą potrzebne w przypadku kiedy aplikacja będzie korzystać z API Google. Musimy poczekać na rozwój sytuacji.

   • niezadowolony

    I to chyba jedyna funkcja powiązana z androidem, czyli dostęp do aplikacji ale z tego co zrozumiałem nie odbywa się on nawet przez google play.

    • Z tego co zrozumiałem to twórcy aplikacji muszą przeportować swoje aplikacje i wysłać do Sklepu Nokia. W 75% przypadków proces ten ograniczy się do kilku kliknięć a w pozostałych przypadkach proces może się wydłużyć do 8 godzin.