Poznaj prawdę o dostępności aplikacji dla Windows Phone na filmie Nokia App Reality

Kanadyjski oddział Nokii przygotował interesujący film o aplikacjach jakie znajdziemy w Sklepie Windows Phone w porównaniu do konkurencyjnych sklepów Google Play oraz AppStore. Nokia przekonuje, że wszystkie najważniejsze aplikacje są dostępne dla telefonów z systemem Windows Phone.

Według Nokii użytkownicy Windows Phone nie potrzebują tak wielu aplikacji jak w konkurencyjnych sklepach. Trzeba przyznać, że jest w tym sporo racji bo po co wybierać z pośród 1000 aplikacji tej jednej która posłuży nam jako latarka.

Nokia podkreśla, że wszystkie najważniejsze aplikacje takie jak np. Instagram, Facebook, Vine czy WhatsApp są już dostępne dla Windows Phone. Ponadto użytkownicy telefonów Nokia Lumia mają dostęp do ekskluzywnych aplikacji takich jak HERE Maps, Nokia Camera, pakiet Microsoft Office oraz Xbox. Ponadto aplikacje poinformują nas o najważniejszych wydarzeniach za pomocą żywych kafelków.

 • niezadowolony

  Mają rację. Dodałbym jeszcze, że nie wszyscy potrzebują aplikacji typu „puszczanie bąków, bekanie, rzyganie, tapety Biebera, zgniatanie much na ekranie itd.” A jak słyszę argument, że Android jest lepszy od WP bo ma więcej aplikacji….to wiem, że dalsza dyskusja nie ma sensu 🙂

  • kalnikow

   Zapomniałeś o aplikacji do dokumentowania swoich odchodów w toalecie 🙂
   I dalej „gdzie jest moja kupa” 😛
   Życia sobie bez nich nie wyobrażam 🙂

   • niezadowolony

    To jest absolutny „must have” na smartphonie 🙂

 • Kristof

  Dokładnie jak napisał poprzednik. Jest wszystko co potrzeba a aplikacje są sensowne i przydatne. Z telefonem który miał androida po zmianie z nokii 500 wytrzymałem trzy dni. Teraz mam 520 i jeżeli bym miał zmienić to tylko na wyższą lumie.