Pozbądź się wszystkich powiadomień jednym gestem w Windows Phone 8.1

Centrum powiadomień w Windows Phone 8.1 jest miejscem, gdzie znajdują się wszystkie pominięte przez nas informacje pochodzące zarówno z systemu jak i z poszczególnych aplikacji. Kiedy lista zapełni się powiadomieniami usunięcie wszystkich pozycji może stać się nie lada wyzwaniem.

Na szczęście aby usunąć wszystkie powiadomienia możemy kliknąć w opcję „wyczyść wszystko”, która znajduje się w lewym górnym rogu centrum powiadomień. Microsoft postanowił jednak dać wybór użytkownikom i wprowadził alternatywnie usuwanie powiadomień gestami.

Pojedyncze powiadomienia możemy usuwać przesuwając palcem od lewej do prawej strony ekranu. Aby usunąć wszystkie musimy wykonać ten sam gest ale przykładając dwa palce do ekranu. Doskonale widać to na powyższym filmiku przygotowanym przez portal WPC.

Opcja usuwania gestem jest dostępna od pierwszej wersji Windows Phone 8.1 Preview for Developers ale może nie wszyscy jeszcze ją znają. Dajcie znać w komentarzach w jaki sposób pozbywacie się powiadomień z centrum.

Źródło: WPCentral