Powiadomienia ze sklepu oraz zintegrowany Windows Insider w systemie Build 14327

Wczoraj Microsoft udostępnił kolejną wersję systemu Windows 10 Mobile Build 14327 z rozgałęzienia Redstone 1 w szybkim kręgu aktualizacji dla uczestników programu Windows Insider. Pełną listę nowości, poprawek oraz znanych błędów znajdziecie w tym artykule. Jak się okazuje system w tej wersji zawiera więcej nowości, które z pewnością przypadną Wam do gustu.

Centrum akcji - powiadomienia ze sklepu w Windows 10 Mobile

Jedną z nowości, która nie pojawiła się w oficjalnej liście zmian są powiadomienia z aplikacji Sklep. Teraz otrzymamy powiadomienia o zaktualizowanych aplikacjach w sklepie. Ponadto w centrum akcji zobaczymy również informacje o pobranych aplikacjach jeżeli w trakcie pobierania opuściliśmy sklep. Warto dodać, że użytkownicy czekali na tę opcję od momentu rozpoczęcia testów systemu Windows 10 Mobile. Niestety brakuje powiadomień o oczekujących aktualizacjach w sklepie oraz informacji o liczbie dostępnych aktualizacji na kafelku sklepu.

Zintegrowana funkcja Windows Insider Program

Drugą nowością jest zintegrowana obsługa Windows Insider. Począwszy od tej kompilacji nie musimy już pobierać dodatkowej aplikacji ponieważ możemy zmieniać kręgi bezpośrednio z ustawień telefonu. Wystarczy kolejno przejść do: Settings > Update & security > Windows Insider Program.

Jeżeli zauważyliście inne nowości, poprawki lub zmiany to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

 • michalR

  powiadomienia w sklepie super, ale jak to zwykle bywa niedorobione. mialem nadzieje ze bedzie powiadomienie o ilosci apek do aktualizacji, juz pal licho ten licznik na kafelku, a tu skucha. funkcja dobra dla tych ktorzy maja ustawiony automat w aktualizacjach, a ci co chca miec kontrole ‚reczna’ wciaz musza wchodzic do sklepu zeby sprawdzic co tam w kolejce wisi.

  • Mam nadzieję, że to dopiero początek drogi w rozwijaniu powiadomień ze sklepu i w niedługim czasie zobaczymy również powiadomienia o oczekujących aktualizacjach + wspomniana ilość aktualizacji na kafelku sklepu.

   • Konrad Uroda-Darłak

    Liczba aktualizacji mi zbędna, ale pasek postępu chętnie bym zobaczył.

 • Robert Kula

  MSN Pogoda wisi mi po zmianie skalowania na mniejsze

 • Krall

  Hm, podobnie jak po premierze W10 desktopowego przerzucili Insidera do ustawień.

 • Michał.B

  Aparat w 535 na tym rs nadal nie działa, hr robiony. Zielone tło tylko widać