Powiadomienia ze sklepu oraz zintegrowany Windows Insider w systemie Build 14327

Wczoraj Microsoft udostępnił kolejną wersję systemu Windows 10 Mobile Build 14327 z rozgałęzienia Redstone 1 w szybkim kręgu aktualizacji dla uczestników programu Windows Insider. Pełną listę nowości, poprawek oraz znanych błędów znajdziecie w tym artykule. Jak się okazuje system w tej wersji zawiera więcej nowości, które z pewnością przypadną Wam do gustu.

Centrum akcji - powiadomienia ze sklepu w Windows 10 Mobile

Jedną z nowości, która nie pojawiła się w oficjalnej liście zmian są powiadomienia z aplikacji Sklep. Teraz otrzymamy powiadomienia o zaktualizowanych aplikacjach w sklepie. Ponadto w centrum akcji zobaczymy również informacje o pobranych aplikacjach jeżeli w trakcie pobierania opuściliśmy sklep. Warto dodać, że użytkownicy czekali na tę opcję od momentu rozpoczęcia testów systemu Windows 10 Mobile. Niestety brakuje powiadomień o oczekujących aktualizacjach w sklepie oraz informacji o liczbie dostępnych aktualizacji na kafelku sklepu.

Zintegrowana funkcja Windows Insider Program

Drugą nowością jest zintegrowana obsługa Windows Insider. Począwszy od tej kompilacji nie musimy już pobierać dodatkowej aplikacji ponieważ możemy zmieniać kręgi bezpośrednio z ustawień telefonu. Wystarczy kolejno przejść do: Settings > Update & security > Windows Insider Program.

Jeżeli zauważyliście inne nowości, poprawki lub zmiany to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.