Jak włączyć powiadomienia dla aplikacji Skype Preview w systemie Windows 10 Mobile?

Niestety od pewnego czasu nie działają powiadomienia z aplikacji Skype Preview w telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Od kilku aktualizacji powiadomienia nie są dostępne i nie można ich ręcznie włączyć w ustawieniach telefonu ponieważ nie jest tam widoczna opisywana aplikacja. Jeden z naszych czytelników postanowił zwrócić się z tym problemem do firmy Microsoft. Jak się okazuje jest to problem lokalny i dotyczy prawdopodobnie tylko języka polskiego.

Powiadomienia z aplikacji Skype Preview

Aby włączyć powiadomienia należy przestawić język telefonu na angielski. Domyślam się, że nie dla wszystkich osób będzie to komfortowe rozwiązanie ale niestety na tę chwilę nie ma innego sposobu. Jeżeli jednak nie przeszkadza Wam język angielski w telefonie to wystarczy wejść do ustawień telefonu i dodać język:

  • Ustawienia > Czas i język > Język > Dodaj języki > English (United States) > Uruchom ponownie telefon (język angielski powinien znajdować się na samej górze listy)

Po ponownym uruchomieniu powinny już działać powiadomienia na Waszych telefonach. Jeżeli jednak w dalszym ciągu nie są one widoczne to musicie sprawdzić w ustawieniach telefonu czy są włączone powiadomienia:

  • Ustawienia > System > Powiadomienia i akcje > Skype Preview

Niestety po powrocie do języka polskiego powiadomienia ponownie przestają działać pomimo tego, że są włączone w ustawieniach telefonu. Microsoft podobno wie już o problemie i pracuje nad jego rozwiązaniem. Czekamy na kolejną aktualizację a w międzyczasie możecie skorzystać z powyższej wskazówki.

Dziękuję Kacper za informację!