Jak włączyć powiadomienia dla aplikacji Skype Preview w systemie Windows 10 Mobile?

Niestety od pewnego czasu nie działają powiadomienia z aplikacji Skype Preview w telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Od kilku aktualizacji powiadomienia nie są dostępne i nie można ich ręcznie włączyć w ustawieniach telefonu ponieważ nie jest tam widoczna opisywana aplikacja. Jeden z naszych czytelników postanowił zwrócić się z tym problemem do firmy Microsoft. Jak się okazuje jest to problem lokalny i dotyczy prawdopodobnie tylko języka polskiego.

Powiadomienia z aplikacji Skype Preview

Aby włączyć powiadomienia należy przestawić język telefonu na angielski. Domyślam się, że nie dla wszystkich osób będzie to komfortowe rozwiązanie ale niestety na tę chwilę nie ma innego sposobu. Jeżeli jednak nie przeszkadza Wam język angielski w telefonie to wystarczy wejść do ustawień telefonu i dodać język:

 • Ustawienia > Czas i język > Język > Dodaj języki > English (United States) > Uruchom ponownie telefon (język angielski powinien znajdować się na samej górze listy)

Po ponownym uruchomieniu powinny już działać powiadomienia na Waszych telefonach. Jeżeli jednak w dalszym ciągu nie są one widoczne to musicie sprawdzić w ustawieniach telefonu czy są włączone powiadomienia:

 • Ustawienia > System > Powiadomienia i akcje > Skype Preview

Niestety po powrocie do języka polskiego powiadomienia ponownie przestają działać pomimo tego, że są włączone w ustawieniach telefonu. Microsoft podobno wie już o problemie i pracuje nad jego rozwiązaniem. Czekamy na kolejną aktualizację a w międzyczasie możecie skorzystać z powyższej wskazówki.

Dziękuję Kacper za informację!

 • marcin

  Zmienić język? W Polsce nic nie działa. Może lepiej byłoby zmienić system i telefon

  • Jeżeli komuś bardzo zależy na powiadomieniach to należy potraktować artykuł jako tymczasową wskazówkę. Mam nadzieję, że kolejna aktualizacja aplikacji naprawi ten problem.

   • marcin

    Obyś się Mi hale nie mylił. Chociaż z drugiej strony skoro MS udostępnia taką aplikację to powinna działać również w Polsce po polsku. Równie dobrze mogli by wypuścić cały WM10 po angielsku czy chińsku.

    • Po angielsku dla wszystkich, po chińsku tylko dla Polaków, jak robić nam pod górkę, to po całości ;P

     • marcin

      Racja. Mając chińskie krzaczki przynajmniej bym się nie wkurzał bo nic by mnie nie zaskoczyło. A polski jest pełen niespodzianek

 • Michał Jasiński

  Dostępny na oficjalnym win10.103 t-mobile

 • marcin

  Niedługo będzie tak: aby napisać smsa zmień na chiński, aby wysłać wybierz arabski, potwierdzenie dostępne tylko po zmianie telefonu na droższy model, ponieważ twój obecny jest zbyt stary aby obsługiwać raporty doręczeń

  • zynio

   niedługo będzie żeby ze skype korzystać będziesz musiał cały system w fonie mieć tylko w j.angielskm.

   • marcin

    Szkoda gadać. Ale to tylko utwierdza w przekonaniu że MS jakiś tam kraik we wschodniej Europie zwany Polską ma głęboko w swojej amerykańskiej dupie, a my jako mieszkańcy możemy kopnąć lub całować ta dupę, do wyboru.

 • KrzysztofJS

  L930 CV PL .103, skype 11.7.113.0. Potwierdzam, zmiana języka na angielski (usa) powoduje uruchomienie powiadomień. Usuwanie historii nie jest dostępne, można tylko filtrować unread lub all. Z kontaktami też dziwna sprawa, po zmianie nazwy kontaktu na nazwisko, imię po jakimś czasie wraca do formy pierwotnej np. skype nick lub imię, nazwisko. Wsparcie techniczne tej aplikacji zakrawa na kpinę. Miałem problem z powiadamianiem przy wyłączonej aplikacji lub w tle, wystarczyło przełączyć w ustawieniach baterii na zawsze dozwolone ale pani tego nie wiedziała jak i ja i proponowała zaczekać na aktualizację.

 • Ad Such

  Mi na zhackowanej L925 nieestety nie pomaga nawet zmiana jezyka, Skype nie widze w Notificiations…