Powiadomienia LED pojawią się w kolejnych wersjach systemu Windows 10 Mobile

Microsoft poinformował, że w kolejnych wersjach systemu Windows 10 Mobile pojawi się wsparcie dla obsługi diody LED. Dzięki temu posiadacze kompatybilnych telefonów będą mogli otrzymywać powiadomienia LED z różnych aplikacji, dla których obecnie dostajemy powiadomienia w centrum akcji. Niestety tylko wybrane modele telefonów Lumia posiadają wbudowaną diodę LED.

Na powyższym filmie widać jak to będzie wyglądało w praktyce. Nie wiadomo w jaki sposób udało się autorowi filmu włączyć diodę ale już niebawem my również będziemy mogli przetestować działanie diody LED.

Dioda LED Lumia 730 i 735

Jedynie telefony z wbudowaną diodą LED będą mogły skorzystać z nowego rodzaju powiadomień. Na tę chwilę jedynie modele Lumia 730, Lumia 735 oraz Lumia 930 będą posiadać nowe powiadomienia.

Ustawienia diody LED były widoczne w systemie Windows 10 Mobile Technical Preview Build 10052. Niestety w obecnej wersji dioda pozostaje nieaktywna ale w kolejnych wersjach Microsoft poinformował, że włączy obsługę powiadomień LED.

Powiadomienia LED - Windows 10 Mobile

Jako posiadacz telefonu Nokia Lumia 1520 jestem lekko rozczarowany, że Nokia nie zamontowała diody LED w moim modelu. Podejrzewam, że w przyszłości większość smartfonów otrzyma taką diodę. Czy skorzystacie z powiadomień LED na Waszych telefonach?

Źródło: WindowsMania.pl